Šta je novo?

Da li su desktop racunari zastareli...vasa misljenja??

Dark Warrior

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2012
Poruke
1,502
Poena
210
Zanima me vase misljenje povodom ovog pitanja, posto ja mislim da realno jesu u odnosu na laptopove, ultrabookove, tablete i ostale tehnoloske "Sprave" slicne ili iste namene... Ja npr. imam laptop i desktop, i najradije bih potpuno presao na koriscenje laptopa, posto sem sto mi je desktop slabiji od laptopa, takodje i zauzima mnogo vise prostora, sto me mnogo nervira, a i prilicno vise struje trosi(barem 3-4 puta vise) od nekih malo novijih laptopova sa npr. led displejem(jedino mi je problem sto sam desktop u vreme kad je kupljen platio dosta, a sad bi za njega mogao samo neki tablet da uzmem)...E sad, ne znam da li neko vidi neku posebnu namenu desktopa u odnosu na laptop(ako izuzmemo gejming), mada na sadasnjim laptopovima moze lepo i da se poigra (ja licno slabo i igram nesto, a i kad igram to su obicno neke oldschool igre)...
Da ne duzim mnogo, ja konkretno mislim da trenutno desktop racunari imaju mozda nekog smisla po firmama(nisam jos skroz utvrdio kakvog, ali imaju), dok kod kuce mislim da su laptopovi znatno bolje resenje(sem za hardcore gejmere, mada postoje i one Asus ROGonje, ali je jedino mana sto su 1000+eur), ili mozda jednog dana i tableti (sa windows operativnim sistemom....kazem windows, jer android i ne moze da se bas poredi sa desktopom ili laptopom) koji bi mogli da pariraju danasnjim desktop i laptop racunarima... :smash:
 
Naravno da nisu. Laptopovi stagniraju i nazaduju nauštrb autonomije u zadnje 2-3 godine.

Ja sam bio na laptopu pola godine pa se brže bolje vratio na desktop
 
Meni je desktop i dalje itekako neophodan. Počevši od toga da imam preko 30 TB storage-a na njemu, pa preko toga da ga koristim za obradu fotografija i videa, gde mi mnogo znači veliki monitor, procesorska moć i 16 GB RAM-a, do činjenice da samo na njemu trenutno mogu komotno da se igram u 2,5K rezoluciji.
Naravno, svako ima svoje potrebe, pa će nekome možda i tablet da završi 99% stvari, ali meni su laptop i smartfon samo pomoćno sredstvo, dok sam i dalje 90% vremena ispred desktopa.
 
Poslednja izmena:
Meni je desktop i dalje itekako neophodan. Počevši od toga da imam preko 30 TB storage-a na njemu, pa preko toga da ga koristim za obradu fotografija i videa, gde mi mnogo znači veliki monitor, procesorska moć i 16 GB RAM-a, do činjenice da samo na njemu trenutno mogu komotno da se igram u 2,5K rezoluciji.
Naravno, svako ima svoje potrebe, pa će nekome možda i tablet da završi 99% stvari, ali meni su laptop i smartfon samo pomoćno sredstvo, dok sam i dalje 90% vremena ispred desktopa.
+1
Desktop za to i sluzi.
lapovi tu i tamo, smartfonovi su kompjuteri u pokusaju :)
 
Zanima me vase misljenje povodom ovog pitanja, posto ja mislim da realno jesu u odnosu na laptopove, ultrabookove, tablete i ostale tehnoloske "Sprave" slicne ili iste namene... Ja npr. imam laptop i desktop, i najradije bih potpuno presao na koriscenje laptopa, posto sem sto mi je desktop slabiji od laptopa, takodje i zauzima mnogo vise prostora, sto me mnogo nervira, a i prilicno vise struje trosi(barem 3-4 puta vise) od nekih malo novijih laptopova sa npr. led displejem(jedino mi je problem sto sam desktop u vreme kad je kupljen platio dosta, a sad bi za njega mogao samo neki tablet da uzmem)...E sad, ne znam da li neko vidi neku posebnu namenu desktopa u odnosu na laptop(ako izuzmemo gejming), mada na sadasnjim laptopovima moze lepo i da se poigra (ja licno slabo i igram nesto, a i kad igram to su obicno neke oldschool igre)...
Da ne duzim mnogo, ja konkretno mislim da trenutno desktop racunari imaju mozda nekog smisla po firmama(nisam jos skroz utvrdio kakvog, ali imaju), dok kod kuce mislim da su laptopovi znatno bolje resenje(sem za hardcore gejmere, mada postoje i one Asus ROGonje, ali je jedino mana sto su 1000+eur), ili mozda jednog dana i tableti (sa windows operativnim sistemom....kazem windows, jer android i ne moze da se bas poredi sa desktopom ili laptopom) koji bi mogli da pariraju danasnjim desktop i laptop racunarima... :smash:

Koliko imas godina?
 
Činjenica je da se desktop slabije prodaje i da je tržište komponenti smanjeno, ali očigledno i dalje postoji čim proizvodjači izbacuju nove modele u kontinuitetu. Lap Top je preuzeo primat u smislu mobilnosti. Ali sto se tiče nekog komfora u radu, desktop je za mene nezamenljiv.
 
Pa nisam siguran koliko manje mesta zauzima, niti da li je pogodniji za upotrebu kući.
Pored toga što treba da se poveže sa eksternim monitorom, jer je naravno mnogo komfornije raditi na ~30" nego na ~15.6" monitoru, treba ga povezati sa još nekim eksternim diskom (da bi se uopšte imao neki kapacitet za skladištenje), eksternom tastaturom, štampačem, skenerom, eksternim zvučnicima, eksternom web kamerom. Dakle, opet mnogo kablova i približno isto zauzetog mesta, a ne dobija se ništa, osim ograničenja u pogledu procesora, grafike, količini ram memorije, kvalitetu zvuka (na desktop PC-u ne koristim intergrisanu kartu). Opet, sve zavisi od pojedinca šta je njemu lakše i bolje. Generalno, ne mislim da su prevaziđeni, nikako.
Kad sam pročitao naslov teme, setio sam se i ljudi koji su pre koju godinu kupovali tablet u pokušaju da zamene laptop :)
 
Poslednja izmena:
Имам десктоп и лаптоп из потписа, десктоп користим 99% времена. Лаптоп осим мобилности нема ни једну једину предност у односу на десктоп рачунар.
 
Desktop kao koncept nece nikada izumreti, bez obzira kakve ce mu dimenzije i oblik biti u buducnosti.
 
Лаптоп има предност у мобилности, мањем простору који заузима а и за пословне потребе ... али све то као други комп. Десктоп који користим (тачније, само кућиште) је старо више од десет година и за то време је све у њему промењено. Прва тура је отишла сестрићу, другу сам сабрао у неко јефтино кућиште па је и даље у функцији док лаптоп служи за употребу тамо где није десктоп. Спаваћа соба, тераса, ношење негде ван (мада 17,3" и није лако носати) и слично.

Ко има дебео новчаник, може и лаптоп да му буде главни и основни, да га често мења или их има више за разне намене, може да набави бежичне периферије па смањи гужву. Или није неки захтеван корисник и комп му служи за ситан сурф и тако нешто.

Нису искључиви а за неко озбиљније коришћење десктоп и даље дебело води.
 
Grafički dizajn, projektovanje (ACad, Eplan, ArhiCad), obrada slike (pokretne i nepokretne) i zvuka, sve se to mnogo komfornije radi desktopom, velikim monitorima, "normalnim" tastaturama.

Multimedija u rangu YouTube-ta, internet, jednostavne igrice, tek tu se mobilni uređaj izjednačava sa desktopom. Jeste tačno da ovi osnovni zahtevi zadovoljavaju veliki deo populacije, ali profesionalni rad i zahtevniji rad će uvek biti komforniji za stolom. Tačno je i da je potreba za destopima (u broju prodatih primeraka) drastično smanjena jer je nekada desktop bio malte ne jedini računar koji se mogao kupiti. Ali to ne znači da će oni izumreti.

Meni su i desktop i laptop neophodni za rad i samo se nadopunjuju.
 
Svaka vrsta uredjaja ima svoju primenu i tu je kraj svakoj daljoj potrebi za diskusijom da li će nešto izumreti ili ne.
Meni lično su potrebne sve vrste uredjaja. Jedino tablet u obom trenutku ne koristim jer njegovu upotrebnu vrednost nadomešćujem većom dijagonalom na telefonu i delom sa laptop-om.
Značajnu većinu vremena provodim na telefonu ali to ne znači da ću se ikada odreći desktop računara, čak iako bude služio samo za privatnu primenu.
Eventualno će izumreti netbook-ovi, ako već i nisu istrebljeni od strane tableta i transformer varijanti.
 
Koliko imas godina?

23...:trust:

A sto se tice mog prvog post-a, jeste da desktop racunari IMAJU primenu u raznim segmentima, ali to takodje ne znaci da su NEOPHODNI, ja licno radim sa programima Visual Studio, NetBeans, Adobe Dreamweaver, AutoCad....i jos nekim, mada su mi navedeni medju glavnima, i sve sto u tim programima mogu na desktopu da uradim, to mogu i na laptopu, mislim jeste da nije to taj komfor, naravno ekran je manji, ali nisam neki ekstremni "geek" koji mora na racunar da ima prikljucena tri monitora od 32 inch-a, tj. da budzim takozvana "Eyefinity" ludila, da bi se reklo da mogu na tom racunaru da radim.....

@desp
Za monitor i komfor si prilicno upravu, ali to uopste nije neophodno, drugo bi bilo da sam rekao da telefon menja dekstop, pa da trebas da radis na sada standardnih 5" ekranima, ali nisam, tako da 15,6" ili 17,3" je sasvim dovoljno za neki konkretan rad, ili neku igru....A sto se tice hard diska, mislim da je 1TB sasvim dovoljno i za rad i za igranje (sto se tice igranja ne mislim da na racunaru u svakom trenutku stoji instalirano 20+ high end igrica i jos toliko instalacija na hardu, jer ja npr i kad skinem nesto da igram, skinem jednu, eventualno dve, instaliram, predjem i obrisem, nema potrebe za cuvanjem na hardu)....Ako i tih 1TB nije dosta, uvek moze da se dvd rom zameni sa hard diskom/ssd-om, ili jednostavno da se uzme eksterni od 1TB kao backup...

@Dandy
Au, ne znam kako samo izdrzavas sa tako slabom konfiguracijom (ja shvatam da je sad 30TB apsolutni minimum, posto su programi i igre i ostali fajlovi odavno svi preko 300GB pojedinacno), ali da imas i5, a ne neki sa 20+ mega cache-a, to mi stvarno nije jasno....

Sad kad sam ovo sve napisao.....da dodam, da nisam pristalica ni desktop ni laptop racunara pojedinacno, da ne ispadne da sam na "laptop strani", pa da je tekst zbog toga onakav, jer sam pre kupovine laptopa imao skoro 10 godina samo desktop, tako da sam samo njega i koristio...

I jos da dodam, sve do sada sto sam napisao i ako nesto deluje da "Trolujem" tj. da pokusavam nekog da zezam, nije upravu, to mi nije namera, to je samo jedan od nacina na koji izrazavam svoje cudjenje, a da to bude malo indirektno.... :)

P.S. Hvala na ucestvovanju u temi, slobodno pitajte sta god nije jasno, necu da se naljutim :d
 
Ako nemas sobu 1 sa 1 metar kvadratnim, ne vidim kako to vise mesta zauzima desktop? Ako ne racunas kuciste, a sto bi ga racunao, stoji pored stola ili gde vec, gde verovatno nista ne bi stajalo, na samom stolu desktop zauzima manje mesta. Monitor i tastatura su odvojeni, to je 5 puta prakticnije nego kad su spojeni. Ne mora monitor da mi bude nabijen u facu, ne moram da gledam na dole.. Mogu nesto da stavim izmedju tastature i monitora, mozes da ga okacis na zid itd..
 
23...:trust:

A sto se tice mog prvog post-a, jeste da desktop racunari IMAJU primenu u raznim segmentima, ali to takodje ne znaci da su NEOPHODNI, ja licno radim sa programima Visual Studio, NetBeans, Adobe Dreamweaver, AutoCad....i jos nekim, mada su mi navedeni medju glavnima, i sve sto u tim programima mogu na desktopu da uradim, to mogu i na laptopu, mislim jeste da nije to taj komfor, naravno ekran je manji, ali nisam neki ekstremni "geek" koji mora na racunar da ima prikljucena tri monitora od 32 inch-a, tj. da budzim takozvana "Eyefinity" ludila, da bi se reklo da mogu na tom racunaru da radim.....

@desp
Za monitor i komfor si prilicno upravu, ali to uopste nije neophodno, drugo bi bilo da sam rekao da telefon menja dekstop, pa da trebas da radis na sada standardnih 5" ekranima, ali nisam, tako da 15,6" ili 17,3" je sasvim dovoljno za neki konkretan rad, ili neku igru....A sto se tice hard diska, mislim da je 1TB sasvim dovoljno i za rad i za igranje (sto se tice igranja ne mislim da na racunaru u svakom trenutku stoji instalirano 20+ high end igrica i jos toliko instalacija na hardu, jer ja npr i kad skinem nesto da igram, skinem jednu, eventualno dve, instaliram, predjem i obrisem, nema potrebe za cuvanjem na hardu)....Ako i tih 1TB nije dosta, uvek moze da se dvd rom zameni sa hard diskom/ssd-om, ili jednostavno da se uzme eksterni od 1TB kao backup...

@Dandy
Au, ne znam kako samo izdrzavas sa tako slabom konfiguracijom (ja shvatam da je sad 30TB apsolutni minimum, posto su programi i igre i ostali fajlovi odavno svi preko 300GB pojedinacno), ali da imas i5, a ne neki sa 20+ mega cache-a, to mi stvarno nije jasno....

Sad kad sam ovo sve napisao.....da dodam, da nisam pristalica ni desktop ni laptop racunara pojedinacno, da ne ispadne da sam na "laptop strani", pa da je tekst zbog toga onakav, jer sam pre kupovine laptopa imao skoro 10 godina samo desktop, tako da sam samo njega i koristio...

I jos da dodam, sve do sada sto sam napisao i ako nesto deluje da "Trolujem" tj. da pokusavam nekog da zezam, nije upravu, to mi nije namera, to je samo jedan od nacina na koji izrazavam svoje cudjenje, a da to bude malo indirektno.... :)

P.S. Hvala na ucestvovanju u temi, slobodno pitajte sta god nije jasno, necu da se naljutim :d

Ne koriste svi PC racunare na isti nacin, u tome je poenta. Kako smestiti recimo 3.5 TB kojih trenutno imam a planiram mnogo vise u laptop? Eksterni hard diskovi su manje izdrzljivi i losijih performansi od internih, a opet ne mogu u laptop da smestim toliko podataka.
Napisao si da radis u AutoCAD-u, da li stvarno mozes da crtas duze vreme na 15.6"? Ili 17"?
Radim sa ogromnim tabelama na laptopu na poslu, bez min 22" povezanog mi je ekstremno mucenje da skrolujem.
Igras igre, da li su graficke kartice u laptoppvima identicne snage kao za desktop racunare? Kako igras igre na 15.6? Gde je tu uzivanje?
Primera ima jos mnogo.
Desktop je laksi za popravku i jeftiniji za upgrade.
Desktop nece jos dugo da umre, a tendencija ide da ce ga sve manje i manje ljudi koristiti za one stvari koje mogu da obave i na laptopu, tabletu, telefonu.

Ja forume u poslednje vreme vise od 50% pratim preko TT.
 
Činjenica je da PC industrija usporava, jer ljudima jednostavno nije neophodno da menjaju računare na 3-4 godine. Pada prodaja desktop PC-a, ali i tableta, tako da se čini da je laptop postao prvi izbor za većinu korisnika. Ali za udoban rad su neophodni dobar monitor, miš, tastatura (i naravno sto i stolica) bez obzira da li ćeš ih povezati na desktop, laptop, tablet ili mobilni telefon (ovo će tek da zaživi), Glavna prednost desktop-a je svakako snaga komponenti, jer ne postoji ograničenje u potrošnji struje kao kod ostalih uređaja. Tako da onaj kome su neophodne dobre performanse, nema mnogo izbora. Po mom mišljenju, dobitna kombinacija su desktop i x86 tablet (to je za sada samo Win) od 10-12" inča. Svakodnevni rad (~8 sati) na laptopu je za mene nezamisliv, bez obzira na kvalitet ekrana i tastature. Jer je fizički nemoguće postići dobru ergonomiju sa takvim uređajem. Minimum je potrebno ili koristiti drugi ekran, ili drugi miš i tastaturu.
 
Ma kakav laptop u desktop-u je sirova snaga! :D
 
Десктоп је незаменљив и ту нема много расправе. Лаптоп је преузео примст на тржишту и ту исто нема много расправе. Тако ће бити док год се живи брзо и док год мора свуде да се стигне а све да се носи са собом. Нисам неки љубитељ лаптопа али ето морам да га користим већ годинама јер немам и не могу да обезбедим адекватну замену , доста добро ради посао. Што мање сличне технологије у соби,кући, стану, то боље. Ионако смо робови постали.
 
Ako nemas sobu 1 sa 1 metar kvadratnim, ne vidim kako to vise mesta zauzima desktop?
Zapravo imam, ne bas 1 sa 1, ali je mala, i raspored je takav da apsolutno nista ne moze vise da se doda... :D

@a c a
Za AutoCAD, zavisi, ja svakako moram da pravim pauze makar na svaka 2 sata, jer posle odredjenog vremena pocnem da se nerviram, bez obzira da li radim na laptopu ili desktopu, tako da po duzini rada i ne vidim neke znacajne razlike...

@Ултра.рс
Apsolutno se slazem sa poslednje dve recenice.... :)
 
Poslednja izmena:
Nema nista bez desktopa.Ok ima prednost u mobilnosti za ljude koji se cesto krecu i rade na terenu,do onih koji sednu u kafic,istresu lap top,tablet i ostale gedzete da se prave vazni.
 
Jedina prednost laptopa je mobilnos koja traje oko 4h a onda se opet vezuje za uticnicu... :)

Inace ako nemas mesta u sobi vrlo lako mozes sklopiti mini racunar u nekom malom kucistu i povezati ga na 22" i bog da te vidi.
 
Poslednja izmena:
Za monitor i komfor si prilicno upravu, ali to uopste nije neophodno, drugo bi bilo da sam rekao da telefon menja dekstop, pa da trebas da radis na sada standardnih 5" ekranima, ali nisam, tako da 15,6" ili 17,3" je sasvim dovoljno za neki konkretan rad, ili neku igru....A sto se tice hard diska, mislim da je 1TB sasvim dovoljno i za rad i za igranje (sto se tice igranja ne mislim da na racunaru u svakom trenutku stoji instalirano 20+ high end igrica i jos toliko instalacija na hardu, jer ja npr i kad skinem nesto da igram, skinem jednu, eventualno dve, instaliram, predjem i obrisem, nema potrebe za cuvanjem na hardu)....Ako i tih 1TB nije dosta, uvek moze da se dvd rom zameni sa hard diskom/ssd-om, ili jednostavno da se uzme eksterni od 1TB kao backup...
Ma super je laptop, imam ga i koristim vrlo često, ali skoro nikada kući :) U laptopu je SSD od 120GB; meni bi bilo 1TB dovoljno, ali nemam para za 1TB SSD :), a ne želim da Win bude na HDD.
Rad u CAD-u, Corelu, Photoshopu i sl. je (ipak) neuporedivo lakši ovako :D
IMG_9506.JPG
Za igre, ne znam, nisam imao nijednu u poslednje 3-4 godine... :)
 
Poslednja izmena:
23...:trust:

A sto se tice mog prvog post-a, jeste da desktop racunari IMAJU primenu u raznim segmentima, ali to takodje ne znaci da su NEOPHODNI, ja licno radim sa programima Visual Studio, NetBeans, Adobe Dreamweaver, AutoCad....i jos nekim, mada su mi navedeni medju glavnima, i sve sto u tim programima mogu na desktopu da uradim, to mogu i na laptopu, mislim jeste da nije to taj komfor, naravno ekran je manji, ali nisam neki ekstremni "geek" koji mora na racunar da ima prikljucena tri monitora od 32 inch-a, tj. da budzim takozvana "Eyefinity" ludila, da bi se reklo da mogu na tom racunaru da radim.....

@desp
Za monitor i komfor si prilicno upravu, ali to uopste nije neophodno, drugo bi bilo da sam rekao da telefon menja dekstop, pa da trebas da radis na sada standardnih 5" ekranima, ali nisam, tako da 15,6" ili 17,3" je sasvim dovoljno za neki konkretan rad, ili neku igru....A sto se tice hard diska, mislim da je 1TB sasvim dovoljno i za rad i za igranje (sto se tice igranja ne mislim da na racunaru u svakom trenutku stoji instalirano 20+ high end igrica i jos toliko instalacija na hardu, jer ja npr i kad skinem nesto da igram, skinem jednu, eventualno dve, instaliram, predjem i obrisem, nema potrebe za cuvanjem na hardu)....Ako i tih 1TB nije dosta, uvek moze da se dvd rom zameni sa hard diskom/ssd-om, ili jednostavno da se uzme eksterni od 1TB kao backup...

@Dandy
Au, ne znam kako samo izdrzavas sa tako slabom konfiguracijom (ja shvatam da je sad 30TB apsolutni minimum, posto su programi i igre i ostali fajlovi odavno svi preko 300GB pojedinacno), ali da imas i5, a ne neki sa 20+ mega cache-a, to mi stvarno nije jasno....

Sad kad sam ovo sve napisao.....da dodam, da nisam pristalica ni desktop ni laptop racunara pojedinacno, da ne ispadne da sam na "laptop strani", pa da je tekst zbog toga onakav, jer sam pre kupovine laptopa imao skoro 10 godina samo desktop, tako da sam samo njega i koristio...

I jos da dodam, sve do sada sto sam napisao i ako nesto deluje da "Trolujem" tj. da pokusavam nekog da zezam, nije upravu, to mi nije namera, to je samo jedan od nacina na koji izrazavam svoje cudjenje, a da to bude malo indirektno.... :)

P.S. Hvala na ucestvovanju u temi, slobodno pitajte sta god nije jasno, necu da se naljutim :d
Ti si ovde u stvari napravio gomilu kompromisa da bi sebe ubedio da je lap top u necemu bolji... u cemu je lap top realno bolji?

meni na pamet pada jedino mobilnost i nista drugo, sve ostalo je na strani desktopa pocev od cene, snage, prilagodljivosti, velicine (mogu biti i vrlo mali), nadogradnje.
Nema ozbiljnog rada na lap top racunaru, on je uvek pomocno sredstvo ili drugi racunar.

Znam da ima ljudi koji kupe lap top kao jedini racunar, ali oni su sve samo ne ozbiljni korisnici.

I na kraju pre ce se desiti da laptopove zamene mobilni telefoni, nego sto ce izumreti monitori i tastature za desktop.
Jednostavno jako je bitna upotrebna ergonomija i sirova snaga za nekoga ko treba da sedi ceo dan za racunarom i bude produktivan...
 
Ti si ovde u stvari napravio gomilu kompromisa da bi sebe ubedio da je lap top u necemu bolji... u cemu je lap top realno bolji?
Pa naravno da je ubedio sebe na kompromise, svi smo u životu čuli i videli "average joe" korisnika koji ne želi da kupi desktop zato što "desktop je zastareo".
Čovek je konačno posle toliko godina prešao na laptop (i verovatno očekuje podršku njegovom izboru) kad ono svi mi ostali u temi nazadni, svi redom pričamo o zastarelom desktopu :)
 
Sve zavisi od potreba i sta kome treba i sta preferira.Realno i dalje je laptop istih performansi daleko skuplji od desktop pandana, koji ce opet duze trajati i mozes ga budziti mnogo vise nego laptop.
 
Ti si ovde u stvari napravio gomilu kompromisa da bi sebe ubedio da je lap top u necemu bolji... u cemu je lap top realno bolji?
:d
Poenta mog pitanja i moje price je da se generalno napravi razlika i potreba za desktop racunarima u danasnje vreme, a ne sta ja vise volim i sta ja mislim da je bolje (s obzirom da sam rekao da sam desktop imao skoro 10god pre laptopa, a i dalje ga imam i za tih 10-ak godina sam 3x menjao konfiguraciju)...Ako cemo iz krajnosti u krajnost, postoje ljudi koji imaju na gomili i i7 ludilo konfiguracije + Gejmerski laptop + MacBook + PS4 + XboxOne...itd, znaci sve zajedno, ali to ne znaci da je sve to neophodno, kao i da je neophodno 32gb ram-a na desktopu (drugo je sto ljudi koriste jake racunare samo da bi oni znali kako su im racunari opasni i kako mogu da pokrenu 4xAutoCAD (ili slicnih programa) na jednom monitoru, dok igraju GTA IV na drugom - pod tim mislim da su oba monitora na jednom racunaru), a u stvarnosti im nista od toga nije zapravo od zivotne vaznosti... :)
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam zasto ti sada poredis tudje potrebe sa svojim..sta kome treba nije predmet nase diskusije. Ti si ovde postavio pitanje da li su desktop racunari zastareli, a ne da li neko ko ima xbox, ps4, ps3,2,1, pc, laptop, ipad,galaxy tab treba da to ima i da li mu treba ili ne... Ne znam zasto neko daje sebi za pravo da odredjuje sta nekome treba..taj ce sam videti sta mu treba
 
I dalje je desktop vazan kada hoces nesto da odradis. Ja na laptopu ne mogu nista da kucam duze od 5 minuta. Laptop je samo za prvu pomoc da bude pored tebe, igranje i slicno na laptopu mi dodje kao ono kada kazu igranje iz fotelje, oba polozaja su neprirodna.
 
Ja ne znam zasto ti sada poredis tudje potrebe sa svojim..sta kome treba nije predmet nase diskusije. Ti si ovde postavio pitanje da li su desktop racunari zastareli, a ne da li neko ko ima xbox, ps4, ps3,2,1, pc, laptop, ipad,galaxy tab treba da to ima i da li mu treba ili ne... Ne znam zasto neko daje sebi za pravo da odredjuje sta nekome treba..taj ce sam videti sta mu treba

Ja jesam postavio pitanje, ali si ti dao odgovor na sasvim drugu stvar....I treba da napravis razliku izmedju reci "Potreba" i onoga sto sam ja naveo...Evo jedan prost primer - Mozda ti ili bilo ko ima potrebu da ima kola, pa makar to bio i Ferari ko je tako u mogucnosti, ali to ne znaci da je potreba da uz Ferari imas i Porse, i Mercedes i BMW i jos ne znam ni ja sta, prvo je potreba, drugo je luksuz.... Ali ima ljudi raznih koji smatraju da je sve potreba, pa u skladu sa tim neka svoje potrebe i zadovoljavaju, nema potrebe za offtopic....
 
Nazad
Vrh Dno