Šta je novo?

Da li skola racunara mora da nudi sertifikat tipa ECDL po zavrsetku kursa?

1110

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2008
Poruke
68
Poena
309
Nosim se idejom da otvorim skolu racunara basic/advanced/expert iz raznih oblasti uglavnom development i office/mreze.
Ekipa je sastavljena od grupe programera/administratora koji imaju visegodisnje iskustvo.
I posto pravim plan nedostaje mi nesto :)
Kada polaznik zavrsi kurs od recimo 3 meseca skola moze da mu izda dokument sa pecatom i detaljima polozenih oblasti.
Da li to tako moze i treba da se radi?

Jer sam procitao negde da moraju da se izdaju neki zvanicni sertifikati.
Da li skola to mora da ima?
 
Posto sam radio u skoli racunara, evo odgovora iz prve ruke.
Ne, ne mora. ECDL ispiti(index)se naknadno doplacuju ako polaznici zele da imaju sertifikat tog tipa(zbog posla obicno).
Ali bi ti svakako bilo bolje da ga imas u ponudi. Moras imati sertifikovanog ECDL predavaca sertifikovanog od JISA.
A ti mozes imati svoje sertifikate koji opisuju sta je to kandidat polozio i naucio. Kandidati to vole da dobiju na kraju obuke ali vrednost tog sertifikata je sirok pojam(ne mislim nista lose).
Nisi u obavezi da izdajes sertifikate ali je to pozeljno zbog polaznika. Firma u kojoj sam radio je imala svoj sertifikat za npr. kurseve: PHP, Java, Business master...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno na odgovoru. Mislim da bi bilo bolje i to da uvrstim. Mozes li mi reci ako ja recimo zavrsim obuku za ecdl predavaca sta mi onda treba da bih izdavao polaznicima taj sertifikat? Da li se placa nesto na godisnjem nivou ili gde mogu da dobijem takvu informaciju.
 
Nazad
Vrh Dno