Šta je novo?

Da li se isplati sada kupovati Iphone 4S?

Ja sam rekao da nije ocajna kao sto ti kazes i moze da izgura 1 dan radne upotrebe sto sa 4s ne bi mogao na iOS7. Istom upotrebom bi ti ostalo vise baterije na N4.

Vidim tvoji utisci su na mestu. Mislim favorizovanje 4s u odnosu na N4 je smesno. Da uporedjujes sa peticom, pa ajde nekako. Kamera i zvuk je jedino sto moze da se kaze da je bolje. Ostalo nista.




I izgleda da drug nije lud kad kaze da mu duze traje baterija na N4 u odnosu na 4s https://discussions.apple.com/thread/5329381 vidim obilata tema.
 
Poslednja izmena:
Ja sam rekao da nije ocajna kao sto ti kazes i moze da izgura 1 dan radne upotrebe sto sa 4s ne bi mogao na iOS7. Istom upotrebom bi ti ostalo vise baterije na N4.

Ovo je glavni problem, tvrdis da je nesto istina za sta zaista nemas nikakvog osnova niti pokrica. Svi testovi na netu govore da je baterija na 4S-u znacajno bolja nego na Nexus-u 4, moje iskustvo takodje govori isto ali "tvoj drug" i ti imate suprotna iskustva i vase misljenje predstavljate kao apsolutno tacno i nista drugo vas ne zanima. Slicno je i sa iOS-om na 4S-u koji se vuce, da si isti koristi bilo bi te sramota ovako nesto da izjavis. Mada tom izjavom samo si potkopao sopstveni kredibilitet posto je vise ljudi koji isti koristi posvedocilo da je rad na njemu sve samo ne spor.

Vidim tvoji utisci su na mestu. Mislim favorizovanje 4s u odnosu na N4 je smesno. Da uporedjujes sa peticom, pa ajde nekako. Kamera i zvuk je jedino sto moze da se kaze da je bolje. Ostalo nista.
Ja apsolutno ne favorizujem 4S niti sam ja Nexus 4 uvlacio u pricu, zbog cega izvrces cinjenice? Samo sam te ispravio kada si, izvini na izrazu, lupio da se iOS 7 vuce na 4S-u i da je baterija na njemu losija od Nexus-a 4 (nadji test na netu koji potvrdjuje ovo sto govoris i uzecu te za mrvicu ozbiljnije ali do tada ne pokusavaj svoju pricu da predstavis kao realnu).
 
Poslednja izmena:
Cekaj sta cemo sad?

Svi testovi na netu govore da je baterija na 4S-u znacajno bolja nego na Nexus-u 4

Da te pitam onda, da li su merodavniji testovi po netu i moji utisci iz prve ruke

Dogovori se da li ces da pricas o testovima ili ces da pricas o tvojim utiscima aka "testovi na netu govore da je baterija na 4S-u znacajno bolja nego na Nexus-u 4"


Eno usput i link, to je i moj utisak iz prve ruke. Ocajna baterija.

Evo da ostavim opet mozda nisi video https://discussions.apple.com/thread/5329381
 
U vezi baterije,moje iskustvo je da nema neke prevelike razlike, imao sam 4s, sad imam nexusa 4 na kk. Nisam opterecen baterijom, oba telefona sam stavljao na punjenje pred spavanje.
Kad Apple napravi telefon od 4.5 inca minimum, tada cu ga kupiti, nemam tu nikakvu dilemu.
Mislim da sada nema smisla uzimati 4s,dzaba mu sve kad je 3.5 incha. I da,IOS 7 radi normalno na njemu.Nexus 4 je najfluidniji Android telefon i veoma je uporediv sa Apple telefonima povodom toga.
 
Da ne bude da pricam napamet evo kako najnoviji iOS radi na 4S-u :



A evo i battery test-ova :

gsmarena_003.jpg

gsmarena_002.jpg


Pametnom i neostrascenom dosta... Dakle nit se iOS 7 vuce na 4S-u nit 4S ima slabiju bateriju od Nexus-a 4. A to sto "tvoj drugar" i ti mislite drugacije izvinite ali za ovu pricu nije preterano merodavno.
 
A taj test je merodavan jel? 4s na iOS 6 i N4 na JB 4.2.x ili 4.3?


A i taj video sto si okacio, telefon prazan, ko zna sta je sve iskljucio jos... Ma daj...
 
Poslednja izmena:
A na koju foru 4.4 na N4 moze da primetno poboljsa autonomiju u odnosu na 4.2/4.3? Da doda recimo jos 2h surfa?
 
Ni na kakvu foru toliko drasticno.

Ono sto sw-ski update moze da donese je eventualno manja potrosnja u standby-u.
 
diskutujete o bateriji 4s za koji svako koga znam da ga ima ga puni 2 puta dnevno, ako ne lazu, sto je iskljuceno jer su mi bliski ljudi. za nex4 ne znam.

kako telefon koji moras da punis 2 puta dnevno ima dobru bateriju?
 
Takvo punjenje znaci ekstremno veliku upotrebu telefona.

Mogu i ja Note 2 da punim 2x dnevno....Ali to znaci da iskljucivo gledam filmove, igram igrice ili surfujem non stop preko 3g mreze. Takva upotreba nije realan pokazatelj niceg.
 
Ni na kakvu foru toliko drasticno.

Ono sto sw-ski update moze da donese je eventualno manja potrosnja u standby-u.

Pa znam, zato se i cudim. Surf ubija bateriju i tu samo smanjenje osvetljenja moze da pomogne, mozda i apdejt ali nikako primetno. Los 3G signal razara bateriju.

Za 4s znam da opusteno izgura 24h uz wi-fi surf, dosta poziva, poruka preko raznih programa, malo igranja, muzike itd (osvetljenje na 50%). Ipak wi-fi dosta manje crpi bateriju od ocajnog 3G. Ne znam kako je na ios 7, nisam probao.
Takvo punjenje znaci ekstremno veliku upotrebu telefona.

Mogu i ja Note 2 da punim 2x dnevno....Ali to znaci da iskljucivo gledam filmove, igram igrice ili surfujem non stop preko 3g mreze. Takva upotreba nije realan pokazatelj niceg.

Taj fazon, desavalo mi se i 3x dnevno da punim fon (XP) ali i jednom u 2-3 dana.
 
Poslednja izmena:
Pustite te testove za bazeriju i ostala s#anja. Pise i u specifikaciji telefona da moze 15 dana u standby a ne bi mogao ni 3 dana :D
 
iphone 5 nije tema, ali...prijatelj kupio nexus 4 pa mu nije odgovarao android ( nebitno zasto) i kupio iphone 5...na isti nacin koristio oba, i tvrdi da nexus 4 ima daleko bolju bateriju...
 
Nema potrebe bilo ko sta da mi potvrdjuje, opste je poznata stvar da Nexus 4 ima slabu bateriju, e sad druga je stvar sto nekog takva baterija zadovoljava i uz njegove potrebe mu bez problema izdrzava ceo dan. Onaj ko intenzivno koristi telefon ce dati daleko realniju sliku o tome koliko baterija izdrzi. U krajnjem slucaju gomila je testova po net-u, pa svako lako moze proveriti nema potrebe da veruje tebi ili meni na rec. U svakom slucaju mislim da uopste nisi merodavan s obzirom da si tvrdio da se iOS 7 na 4S-u vuce sto moze izjaviti samo neko ko isti nije koristio.

Stjepane, okači čoveku tvoje screenshotove baterije sa n4...

A na koju foru 4.4 na N4 moze da primetno poboljsa autonomiju u odnosu na 4.2/4.3? Da doda recimo jos 2h surfa?
nije 4.4 nego još 4.3, pusti đilketa nubaru koji ima nexus od juče.
a nije to sad neki čudesan update nego je fora što baterija sad traje koliko i treba da traje 2100 mah na tom ekranu i ostatku hardvera, ono kako je bilo kada je izašao (što webster kači) je smešno, pa to je najgori rezultat na gsmareni mislim, moguće da su samo xperia P i gnex lošiji od toga.
 
Poslednja izmena:
Nexus ima daleko jacu bateriju po kapacitetu, jos su malo upeglali KitKat, ako nista glupo bi bilo manje da drzi :) Doduse ima dosta veci ekran. :trust:
Ako szvarno duze drzi nexus veliki plus za njih :)

Vojkane ja ne igram igrice jedino pa nije mjerodavno. Ali izguram 24h uz 6h SOT, ili 2 dana uz 4-5h SOT.
 
Poslednja izmena:
Ja sam alergican kad se neko oslanja na namjestene, placene i nemjerodavne testove. Jos pogotovo kad se pocne hvatati za brojku koju je izbacio neki #ebeni program. Daj ljudi zar ste toliko plitki i naivni.
Najbolji test je kad licno dozivis i osjetis...
 
Vojkane ja ne igram igrice jedino pa nije mjerodavno. Ali izguram 24h uz 6h SOT, ili 2 dana uz 4-5h SOT.

što nije merodavno? pa nije telefon gaming konzola pa da je to podrazumevana upotreba. ja sam ubeđen da mnogo veći broj ljudi ne igra igre nego što ih igra.
kači bre da vide tu očajnu bateriju na nexusu :D
 
Kakvi ocajna znas i sam. Nema sta da kacimo vjeruje se na rijec.
Mene vise zanimaju rezultati sa iPhoneaa, pa bih voleo da neko okaci.
 
A taj test je merodavan jel? 4s na iOS 6 i N4 na JB 4.2.x ili 4.3?


A i taj video sto si okacio, telefon prazan, ko zna sta je sve iskljucio jos... Ma daj...

Ma kakvi, niti su testovi merodavni, niti video kako iOS 7 radi na 4S-u, jedino sto je merodavno je Djilkearena :D. Evo kako izgleda SS zeninog 4S-a (sve moguce sinhronizacije ukljucene, location services i 3G se naravno ne gase).

IMG_0746.PNG

A evo i koliko je iOS7 spor na 4S-u. Ili je ona ko zna sta iskljucila pa zato deluje da je brz? Vidis to je razlika izmedju tvojih i mojih post-ova, ti samo naklapas i tvrdis da si u pravu dok sam ja sve sto kazem spreman da potkrepim SS-om, videom, test-om na netu. Dakle na rec treba da verujemo "tvom drugu" i tebi kojima je baterija na 4S-u losa i kojima iOS7 ocajno sporo radi jel tako?


[video]http://tinypic.com/r/fekr2d/8[/video]
 
Poslednja izmena:
Ovo je bolje nego kod burezarovog iP5 iOS7.

On je na 55% sa 18h standby i 2.5h usage. S tim sto koristi lte umjesto 3g kad je napolju.
 
Pa ako je ovako kao na Ss ne moze biti losija, nego cak i bolja baterija. Ja vjerujem da je bolja baterija na iP.
1400mAh ali proporcionalno tome i manji ekran, tako da dodje na isto.

4sot 17 on battery za 40% pa to ne moze na androidu da ga ne budis nikako :D
 
Poslednja izmena:
Pa ako je ovako kao na Ss ne moze biti losija, nego cak i bolja baterija. Ja vjerujem da je bolja baterija na iP.
1400mAh ali proporcionalno tome i manji ekran, tako da dodje na isto.

4sot 17 on battery za 40% pa to ne moze na androidu da ga ne budis nikako :D

Jos jednom kazem, uzeti u obzir nacin koriscenja, meni na 5ici baterija dosta krace traje i jedva izgura 18h uz nekih 6h screen on time-a.
 
4sot 17 on battery za 40% pa to ne moze na androidu da ga ne budis nikako :D

Usage na ios nije isto sto i screen on na androidu.
Awake vreme na androidu je isto sto i usage vreme na ios.
Ako gresim neka me neko ispravi,ali ja sam tako to skontao.
 
Da bre oni nemaju odvojeno screen on i awake tako da je ovo smešno...
 
Pa awake je priblizno jednak SOTu, mozda malo veci, u prosjeku 1h uz dan koriscenja, bez velikig wakeupa.
Kod njih nema wakeupova (kao na droidu) pa je to to.
 
Zavisi šta radiš, na primer ako slušaš muziku to on računa u usage time, a ekran je ugašen.
 
Onda imas neke gadne wakelockove. Bolje batali taj slim :D

uploadfromtaptalk1394044238662.jpg
 
Nazad
Vrh Dno