Šta je novo?

Da li se gubi u brzini?

nimbus

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2008
Poruke
784
Poena
320
Da li gubim u brzini interneta ako je kab. modem povezan sa ruterom, pa onda sa racunarom, u odnosu na brzinu kada je modem povezan direktno sa racunarom.
Odnosno, da li cu osetiti razliku?
ps
nemam pojma o umrezavanju te se izvinjavam poznavaocima ako smaram glupostima
 
Mislim da je to toliko malo da ti nista ne znaci.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala, to mi je trebalo, da li se stvarno oseti, a ne u teoriji; hvala ti na odgovoru!
 
Da ne otvaram novu temu, interesuje me da li je normalno da brzina kopiranja bude 3-5mb izmedju dva umrezena racunara? Laptop i PC sa 1Gbps mreznim karticama, povezani crossover kablom (Cat 5e).
Hvala.
 
Ne. Moguci problemi:

Lan kabl ti prolazi pored kabla za kablovsku.
Lose iskrimpovan kabl!
 
Hvala na odgovoru.
Ne znam da li moze, probao sam sa kablom od ADSL-a koji je ukljucen na mreznu i opet sporo kopira. Kupicu drugi kabl pa cu probati.
Inace kabl od kablovske je na nekih 7-8m dalje, ali je kabl od satelitske prikljucen na SS2 na kompu.
 
Nikakve,kod mene su zalepljeni jedan za drugi izolir trakom,mozda kod nekog pravi smetnje ali mi to zvuci suludo.
 
KOd mene isto i nema nikakvih problema vec 2 godine pa zato pitam
 
pa ljudi koji nisu culi za faradejev kavez ce ti reci da jedan od ta dva kabla moze da izazove magnetna zracenja i da utice na signal drugog ... khm, i onda su jednog dana ljudi izumeli koaksijalni kabl koji ima u omotacu "metalni sloj" duzinom celog kabla da nikakav unutrasnji signal ne bi prodro napolje i obrnuto ... eos
 
Ja sam imao takvu situaciju. Kabel, ustvari dva LAN kabla su prolazila pored 10ak koaksialnih kablova koji su izlazili iz pojacavaca TV signala. Preko jednog kabla je bilo nemoguce uspostaviti vezu dok je preko drugog moglo ali samo ako se brzina rucno obori na 10mbit. Mislio sam da je nesto oko kablova pa sam ih ponovo iskrimpovao ali opet isto. Tek kad su kablovi pomereni na nosace u plafonu, veze su normalno proradile. Sad su oko 2m udaljeni od koaksialnih kablova i sve radi normalno. Nesto je uticalo na kablove a sta tacno ne znam ali znam da sad prolaze tik uz jos bar desetak naponskih kablova i sve normalno radi.
 
Nazad
Vrh Dno