Šta je novo?

Da li nam se ovo blizi neko pojeftinjenje ADSL-a :)

Lepo pise ljudi ne citaju...

ko ima speed up pise da je povecana brzina ali nije.. i oni ce biti zadnji zajedno sa Iptv korisnicima..

poz
 
To znam, svrha mog posta je ta da pokaze u kom trenutku su telekomovci odlucili da povecaju brzine. Kada prvom spidapovcu dignu brzinu to ce znaciti da su svima (zvanicno) digli brzine.
 
Do kada traje ova akcija,samo do 31.12. ili duze?
Poz:wave:

P.S.
Jos mi nisi odgovorio za dns s cime se slazes..;)

Da, meni traje do 31.12. jer sam ja uzeo jos septembra.
Slazem se da dns nema bas nikakav uticaj na ping i eventualni lag u online igrama, vise je presudan za brzinu surfa.:wave:
 
Da, meni traje do 31.12. jer sam ja uzeo jos septembra.
Slazem se da dns nema bas nikakav uticaj na ping i eventualni lag u online igrama, vise je presudan za brzinu surfa.:wave:

Slazem se,samo je pitanje bilo kakve veze ima dns sa online igranjem.Neke veze ima..
Hvala ali sam skapirao da to nema veze sa Beogradom..
Poz:wave:
 
To znam, svrha mog posta je ta da pokaze u kom trenutku su telekomovci odlucili da povecaju brzine. Kada prvom spidapovcu dignu brzinu to ce znaciti da su svima (zvanicno) digli brzine.

ma jok, zvanicno povecanje internet brzina nastupa 01.01.2009, sve pre toga je nezvanicno ;)
 
Ako neko zna - da li će sad ovo dupliranje brzina računati kao pojeftinjenje (po sistemu za 2 mbita sada plaćate 30% manje) ili ne?
 
Beotel, Beograd (Borca), danas sa 768 na megabit :D
 
Ako neko zna - da li će sad ovo dupliranje brzina računati kao pojeftinjenje (po sistemu za 2 mbita sada plaćate 30% manje) ili ne?

Sa onim "velikim" ubrzanjem od pre dva meseca i ovim sada sigurno oni misle da je to pojeftinjenje od nekih 30-50%.
Srbija "bato." ;)
 
Sa onim "velikim" ubrzanjem od pre dva meseca i ovim sada sigurno oni misle da je to pojeftinjenje od nekih 30-50%.
Srbija "bato." ;)
To pojeftinjenje je povezano sa uvozom interneta koje nije pocelo, jer RATEL jos nije izdao nijedno odobrenje za medjunarodno povezivanje. A kad ce.. ne zna se..
I to je Srbija...:mad:
 
Poslednja izmena:
drugari, hajde da pisete o ubrzanju ADSL-a u threadu otvorenim za to. ovaj je namenjen za eventualno pojeftinjenje i ostali offtopic :)
 
telekom adsl sa 768 na 1024 idemooooooo.....cifre samo skacu :)
 
to je opet tema u 2. threadu :D
 
Sta mislite kolika bi mogla biti minimalna cena za neki najslabiji flat paket u nasim uslovima i da daju modem besplatno (na koristenje). Ja vidim da su neki Rumuni dobili dozvole od RATEL-a pa se nadam da bi se mogla ponoviti sitacija kao sa DIGI TV-om (kablovska preko satelita). Naime oni daju opremu na koristenje besplatno pa im je cak i montaza u pocetku bila besplatna (kasnije 10evra sada 15) a pretplata je ove dve godine koliko rade stalno 390 din. Bilo bi zanimljivo kada bi se pojavio neki sasvim novi igrac na sceni koji bi nudio neki paket od recimo 512/64 za nekih 5 evra (400-450 din) pa makar i radio par godina sa gubicima ili na nuli kao sto to radi DIGI TV samo da privuce sto veci broj korisnika.
 
...Bilo bi zanimljivo kada bi se pojavio neki sasvim novi igrac na sceni koji bi nudio neki paket od recimo 512/64 za nekih 5 evra (400-450 din) pa makar i radio par godina sa gubicima ili na nuli kao sto to radi DIGI TV samo da privuce sto veci broj korisnika.

Eeeh, koliko bi ljudi bilo zainteresovano i za 256kbs za 800din sa PDVom kao sto je Telekom najavljivao. Ja bih prvi uzeo za devojku, ali bilo obavestenje da krece po toj ceni od 1.12., pa su ga skinuli 30.11. i prave se blesavi. Ne znam stvarno sta nije u redu sa njima, i dalje imaju u ponudi ADSL Start 256kbs za 1180din sa PDVom :wall:

Telekom mora tu nesto da koriguje...
 
ako Bugari nude kabl vec od 10e, ne vidim sto to ne bi moglo i ovde da bude? samo je fora sto je njihov entry paket 3Mb/s/256k ;)
evo, ja ovo kuckam od tetke kojoj sam prebacio svoj ADSL i ona sada ima dakle 1Mb/s za 1425din. realno, i 256k bi joj zavrsilo posao, ali sa trenutnim stanjem cena u vidu - to je zaista neisplativo.
dakle, moze jeftinije, naravno, samo je pitanje da li hoce projavderi da smanje sebi zaradu ili nece...mozda neko ubaci neki paket za 10e sa porezom, nije nemoguce, ali mi za sada deluje malo verovatno :) ispod 10e za flat paket tesko mozete da dobijete, tako da zaboravite na racun za net od 400-500din (makar za flat)...
 
ako Bugari nude kabl vec od 10e, ne vidim sto to ne bi moglo i ovde da bude? samo je fora sto je njihov entry paket 3Mb/s/256k ;)
evo, ja ovo kuckam od tetke kojoj sam prebacio svoj ADSL i ona sada ima dakle 1Mb/s za 1425din. realno, i 256k bi joj zavrsilo posao, ali sa trenutnim stanjem cena u vidu - to je zaista neisplativo.
dakle, moze jeftinije, naravno, samo je pitanje da li hoce projavderi da smanje sebi zaradu ili nece...mozda neko ubaci neki paket za 10e sa porezom, nije nemoguce, ali mi za sada deluje malo verovatno :) ispod 10e za flat paket tesko mozete da dobijete, tako da zaboravite na racun za net od 400-500din (makar za flat)...

E ovako negde na forumu sam procitao da od 1.januara telekom svim preprodavcima nudi 50% nize cene te pitah lika koji je admin u kopernikusu u Ja i on rece te kao to je vec pocelo u smislu da su duplirali brzine a od pojeftinjenja nista. Idu samo vece cene kabl tv ( sto nije tema ali cisto da pomenem ) i to sa 600 na 750 s; tim sto su prvo bili najavili da ce biti jedna crvena ali pretpostavljam zbog iptv-a koji treba da staruje odustali. Znaci ili nezna ili krije ili nema nista od pojeftinjenja neta jos uvek. Meni bi isto zavrsio posao 256 kad bi ga ponudili za 800 kinti a i ovako mogu da ga placam al' mi ostaje gorak utisak ucene u ustima. Kao da mi neko govori: Aaaaaa, hoces adsl? Pa ne moze tek tako? Ajd malo da te:banana: pa da ga dobijes.
Cuo sam da postoji kombinacija da se dvojica cak i trojica nakace na jedan adsl nalog al' neznam kako to ide i sta su uslovi da se deraci koze izigraju pa bih voleo ako neko moze da mi to malo objasni.
 
Cuo sam da postoji kombinacija da se dvojica cak i trojica nakace na jedan adsl nalog al' neznam kako to ide i sta su uslovi da se deraci koze izigraju pa bih voleo ako neko moze da mi to malo objasni.

Pa jednostavno, jedan uvede ADSL a ostali se bilo kablom bilo wireless-om
nakace na njega, sheruju net, moguce je i protoke ogranicavati .
 
Pa jednostavno, jedan uvede ADSL a ostali se bilo kablom bilo wireless-om
nakace na njega, sheruju net, moguce je i protoke ogranicavati .

Znaci mora kablom tj da si u istoj zgradi ili kuca do kuce pa da se nakacis isto kao za kabl tv.
Kako ide wirelesom:-devil-:? Izvinjavam se sto sam dosadan ali imam par ortaka koji su zainteresovani ali ne zivimo u sitoj zgradi.
Pozzz
 
Pa jednostavno, jedan uvede ADSL a ostali se bilo kablom bilo wireless-om
nakace na njega, sheruju net, moguce je i protoke ogranicavati .


Lep naslov teme, ali se nazalost nije obistinio :(

Malo sam racunao i u odnosu na proslu godinu, pristup Internetu na godisnjem nivou mi je poskupeo za ~35% u dinarima ili ~15% u EURima (menjao se kurs u toku godinu dana).

Ko jednom proba "brzi" Internet, ne vraca se na Dial Up i monopolisti to dobro znaju :smash:

Za monopoliste nema krize :(

Sad samo ostaje pitanje do koliko je neko spreman da placa zarad pristupa Internetu...

Dial Up ili komsija - pitanje je sad :S:
 
ja plaćam dokle god idu torrenti, kad zabrane(shaping) skidanje samnom mogu da se pozdrave
 
Nazad
Vrh Dno