Šta je novo?

Da li nam se ovo blizi neko pojeftinjenje ADSL-a :)

Meni se svidja ovo sto sa procitao na Mondu, za povecanje. Tako bi trebalo za 20-tak dana da imam 3 mbita, sto uopste nije lose. Bitno je da napredujemo. Ipak smo mi zemlja u tranziciji.
 
Meni se svidja ovo sto sa procitao na Mondu, za povecanje. Tako bi trebalo za 20-tak dana da imam 3 mbita, sto uopste nije lose. Bitno je da napredujemo. Ipak smo mi zemlja u tranziciji.
Znas ono, "imas 33 godine a jos verujes u Deda Mraza..."
Bas ce da rade u novogodisnjoj noci...hm, hm...
 
Meni se svidja ovo sto sa procitao na Mondu, za povecanje. Tako bi trebalo za 20-tak dana da imam 3 mbita, sto uopste nije lose. Bitno je da napredujemo. Ipak smo mi zemlja u tranziciji.

A sta bi bilo tek kad bi dobio 8 ili 16 MBps za te tranzicione pare.Mora da bi norkshir bio prepun.
 
Znas ono, "imas 33 godine a jos verujes u Deda Mraza..."
Bas ce da rade u novogodisnjoj noci...hm, hm...

Pa brate nece da rade ceo taj posao taj dan, uradice se valjda sve do tada a to je posle samo jedan klik misa, a bice valjda neko dezuran za to.


A sta bi bilo tek kad bi dobio 8 ili 16 MBps za te tranzicione pare.Mora da bi norkshir bio prepun.
Onda bi se zvali Svedska a ne Srbija. I ja bih voleo za 5 eura 16 Gigabita/s, ali ne treba fantazirati. Shvatam ja da smo svi mi gnevni na to sto su druge zemlje naprednije od nas po tom pitanju ali one nisu imale u zadnjih 20 godina ni priblizno toliko ni ratova ni problema kao mi, tako da razumem sto u zemlji u kojoj jos uvek vlada glad i nemastina, Internet nije prioritet broj jedan. Zato mi je i drago sto napredujemo uopste.
 
Poslednja izmena:
Sa vecim paketima verovatno stize i ogranicenje u prenosu podataka.
 
Pa brate nece da rade ceo taj posao taj dan, uradice se valjda sve do tada a to je posle samo jedan klik misa, a bice valjda neko dezuran za to.



Onda bi se zvali Svedska a ne Srbija. I ja bih voleo za 5 eura 16 Gigabita/s, ali ne treba fantazirati. Shvatam ja da smo svi mi gnevni na to sto su druge zemlje naprednije od nas po tom pitanju ali one nisu imale u zadnjih 20 godina ni priblizno toliko ni ratova ni problema kao mi, tako da razumem sto u zemlji u kojoj jos uvek vlada glad i nemastina, Internet nije prioritet broj jedan. Zato mi je i drago sto napredujemo uopste.

Pogledaj samo Kosovske provajdere cena/paket da ne ides dalje (a ti isti kupuju od Lelekodinosaurusokoma).
I Dinosaurus je nekad bio veliki pa ga sada nema!!!
 
To mi nema apsolutno nikakvog smisla. A mislim da ga je djalf razumeo ali ni njemu nije jasno zasto to misli.
 
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...06-12-2008/jeftini-razgovori-sa-inostranstvom

... Lučić je za 1. januar najavio i dupliranje brzine interneta preko ADSL-a, bez menjanja cena, kao i osetan rast brzine „aplouda“ u svakom od paketa.
- Namera nam je da rešimo sve ono na šta su se korisnici žalili, a to je prevashodno brzina „aplouda“ i to što „Telekom“ nije nudio i veće brzine od dva megabita za one koji su spremni to da plate. Od naredne godine ćemo zato omogućiti i internet protok od 4, 8 i 16 megabita - najavio je Lučić.

e ovo mi se svidja "osetan rast uploada" imam osecaj prvi paket ce imati povecanje

od cak neverovatnih 5 kb/s uploada drugi paket ce imati povecanje od 10 kb/s i

treci ce biti povecanje od "SULUDNIH" 15 kb/s
 
Jeftiniji i brži pristup internetu
7. decembar 2008. | 15:00 | Izvor: B92
Beograd -- Monopol na distribuciju interneta u Srbiji ukida se krajem decembra i očekuje se da će cena internet usluga pasti.

Provajderi ocenjuju 2009. kao ključnu za razvoj interneta u Srbiji (FoNet, arhiv)
Provajderi ocenjuju 2009. kao ključnu za razvoj interneta u Srbiji (FoNet, arhiv)
Za razvoj interneta u Srbiji 2009. godina biće ključna jer će, prema rečima provajdera, prvi put u našoj zemlji početi masovno postavljajnje optičkih kablova. Očekuje se da će cena interneta pasti, kao i da će biti moguće uvođenje visoko kvalitetnog televizijskog programa.

"To znači 100 mbps (mega bita po sekundi). To ne znači da će svako imati 100 mbps, ali će po želji to biti moguće. Biće moguće uvođenje digitalne televizije, IP televizije i slično", kaže Simo Ivaneža iz Udruženja provajdera.

"Prema mojim informacijama, postoje kompanije koje pripremaju 20 hiljada priključaka i to će biti prva optika dovedena do stana", dodaje Ivaneža.

Osim ovih tehničkih inovacija, država će doneti i nova pravila. Krajem decembra ove godine na tržištu Srbije će se pojaviti drugi internet operateri pored Telekoma, što će dodatno sniziti cene.

Registar internet domena Srbije će završiti promenu yu demena u rs.

"Definisali smo proceduru kako će yu domen da nestane sa interneta konačno. To je dosta komplikovana i zahtevna procedura, ali sada je potpuno jasna. Domen yu će biti konačno penzionisan 30. septembra 2009. godine", rekla je Mirjana Tasić iz Registra nacionalnog internet domena Srbije.

Izveštaji Republičke agencije za telekomunikaciju kažu da je ovaj sektor jedini koji u Srbiji beleži stalni godišnji rast.

Kada 2009. budu bile omogućene nove usluge treba očekivati još veći rast, veću zaradu za kompanije koje se ovim poslom bave i još niže cene za građane.



Wow, kakva najava. Jos samo da bude tacno.
 
Poslednja izmena:
Sa vecim paketima verovatno stize i ogranicenje u prenosu podataka.
Verujem da ce u ponudi ostati flat paketi ali da ce ozvaniciti fair-use policy i traffic-shaping. Npr. ako za 3 dana povuces vise od 20 GB (cifre su izmisljene), upadas u grupu koja krsi fair-use i automatski ti do kraja nedelje filtriraju sve osim maila i surfa. Ne kazem da ce tako biti sigurno niti to zelim ali mi deluje logicno. I napolju se svaki ozbilniji provajder na taj nacin stiti od besomucnog DL-a. Kod nekog su pravila restriktivnija, negde slobodnija, negde nisu ni precizno odredjena vec je provajderu ostavljena odluka. Ima i onih bez takvog ogranicenja ali to su uglavnom novi - manji provajderi koji na taj nacin privlace korisnike a kad porastu i oni uvedu isto.
 
Verujem da ce u ponudi ostati flat paketi ali da ce ozvaniciti fair-use policy i traffic-shaping. Npr. ako za 3 dana povuces vise od 20 GB (cifre su izmisljene), upadas u grupu koja krsi fair-use i automatski ti do kraja nedelje filtriraju sve osim maila i surfa. Ne kazem da ce tako biti sigurno niti to zelim ali mi deluje logicno. I napolju se svaki ozbilniji provajder na taj nacin stiti od besomucnog DL-a. Kod nekog su pravila restriktivnija, negde slobodnija, negde nisu ni precizno odredjena vec je provajderu ostavljena odluka. Ima i onih bez takvog ogranicenja ali to su uglavnom novi - manji provajderi koji na taj nacin privlace korisnike a kad porastu i oni uvedu isto.

O ovome se vec nasiroko raspravljalo. Nemojte, molim vas, da odvlachite diskusiju na tu stranu.
 
Poslednja izmena:
Soko je vec objasnio sta sam hteo da kazem. Imajte u vidu da je bandwidth trenutno najskuplja roba na trzistu interneta. Do pre nekoliko godina se to nije ni razmatralo u ponudama za hosting i sl. a danas je najvaznija stavka. Gigabajti prostora i ostalo se vise i ne gleda. Jos kad u pricu dodate reci Telekom i Srbija...
 
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...06-12-2008/jeftini-razgovori-sa-inostranstvom

... Lučić je za 1. januar najavio i dupliranje brzine interneta preko ADSL-a, bez menjanja cena, kao i osetan rast brzine „aplouda“ u svakom od paketa.
- Namera nam je da rešimo sve ono na šta su se korisnici žalili, a to je prevashodno brzina „aplouda“ i to što „Telekom“ nije nudio i veće brzine od dva megabita za one koji su spremni to da plate. Od naredne godine ćemo zato omogućiti i internet protok od 4, 8 i 16 megabita - najavio je Lučić.

al ce se izivljavamo
imacemo hiper sulude brzine
ima da tezimo brzini svetlosti
ima da se deformise vreme i prostor
 
I ja sam cuo od nove godine dupliranje brzine ja imam 786 znaci imacu 1,5mb,odlicno./Inace placam 60 posto od cene/
 
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...06-12-2008/jeftini-razgovori-sa-inostranstvom

... Lučić je za 1. januar najavio i dupliranje brzine interneta preko ADSL-a, bez menjanja cena, kao i osetan rast brzine „aplouda“ u svakom od paketa.
- Namera nam je da rešimo sve ono na šta su se korisnici žalili, a to je prevashodno brzina „aplouda“ i to što „Telekom“ nije nudio i veće brzine od dva megabita za one koji su spremni to da plate. Od naredne godine ćemo zato omogućiti i internet protok od 4, 8 i 16 megabita - najavio je Lučić.

najbolje mi ovo "aplouda" po Vuku.
dokle god ljudi budu tako pisali, neće se IT pismenost povećati kod nas.

a ovo "za ONE koji su spremni to da plate" zvuči da će cena biti oko ili preko 100e.
 
Za nove korisnike mozda, a za nas sto smo odavno tu kao i obicno, besplatan speedup samo za one koji su potpisali ugovor izmedju 16.11.2007. i 31.12.2007. a za starije korisnike mosa.

U ovoj fabrici radnici sa 10 god. radnog staza dobijaju sat, a radnici sa vise od 15 god. radnog staza dobijaju smanjenje plate.

Ovo je zemlja srbija, ovde je sve moguce.
 
najbolje mi ovo "aplouda" po Vuku.
dokle god ljudi budu tako pisali, neće se IT pismenost povećati kod nas.
A uvek je najbolje krenuti sa opismenjavanjem od sebe. Pa tako ako uzmes gramatiku videces da je to pravilan nacin da se pise.
E sad to sto mi nemamo rec za "aploud" ili doticni sagovornik voli da se pravi englez to je druga stvar.
 
I ja sam cuo od nove godine dupliranje brzine ja imam 786 znaci imacu 1,5mb,odlicno./Inace placam 60 posto od cene/

Cisto sumnjam u to. Od nove godine dobijemo 1 Mbps i to nam je to, oni ce to racunati kao dupliranje.:D Znas da je u nasoj zemlji poskupljenje od 3 puta po 20% ukupno 60%.:D
 
Ih, ko zna čega sve oni mogu da se sete, ne verujem da mi ovde uopšte možemo da smislimo sve varijante koje će njima pasti na pamet. Pa onomad kad je telefoniranje poskupelo duplo, oni su ladno ponavljali: "telefon nije poskupeo, samo je skraćen impulsni interval za 50%". Pa da, samo toliko. Opet ću ja da potegnem onog mesara, to je kao kad bi kupovao kilo mesa za 500 din, a onda ti posle prodaju pola kile za iste pare i kažu "meso nije poskupelo, samo je količina u paketu smanjena za 50%".
 
Ovo je original e-mail od telekoma

I ja sam dobio ovaj mail. Moze li neko da mi pojasni sta sad ja to dobijam besplatno? Da li svakog dana trebam da aktiviram taj SpeedUp, i svakog dana dobijem po 3 sata ubrzanja (bez naknade) u naredna 3 meseca?
 
I ja sam dobio ovaj mail. Moze li neko da mi pojasni sta sad ja to dobijam besplatno? Da li svakog dana trebam da aktiviram taj SpeedUp, i svakog dana dobijem po 3 sata ubrzanja (bez naknade) u naredna 3 meseca?

treba svaka 3 sata da aktiviras ... da bi imao stalno besplatno

iako ne bih se bas igrao dok se to ne potvrdi u vidu zvanicne 'objave' na telekomu
telekom je poznat a ima i primera na forumu da prvo napisu a onda obrisu

teoretski imas mesecno mogucnost za 30x8 aktiviranja 240x50din= 12.000din
ako aktiviras samo jednom dnevno 1500din mesecno sto je veca prevara nego eunetova ponuda za povecanje ul brzine
zamisli da ti to naplate na kraju meseca i oni iz sluzbe naplate ti odgovore

mi nismo dobili taj mail :d
 
treba svaka 3 sata da aktiviras ... da bi imao stalno besplatno

iako ne bih se bas igrao dok se to ne potvrdi u vidu zvanicne 'objave' na telekomu
telekom je poznat a ima i primera na forumu da prvo napisu a onda obrisu

teoretski imas mesecno mogucnost za 30x8 aktiviranja 240x50din= 12.000din
ako aktiviras samo jednom dnevno 1500din mesecno sto je veca prevara nego eunetova ponuda za povecanje ul brzine
zamisli da ti to naplate na kraju meseca i oni iz sluzbe naplate ti odgovore

mi nismo dobili taj mail :d

Kako sam ja razumeo iz maila, nece ni biti zvanicnog obavestenja jer nece ni vaziti za sve korisnike. Mozda sam postao "veran korisnik" posle godinu dana, ko ce ga znati...
 
Naravno da nece objaviti na sajtu, pa zar da javno objave diskriminaciju svojih korisnika.
@psel - nisi postao "verni korisnik" vec ubrzo mozes da postanes tudji korisnik, recimo SBB-ov. Trazi im da ti posalju dopis izvinjenja za sva zaje****nja ako zele da ostanes njihov korisnik.:D
 
ajde videcemo i to "čudo" bice dobro ako puste i "jače" brzine primera radi 8 ili 16MBps makar to bilo i za veće pare al da samo ne bude 8/192 :p
 
ajde videcemo i to "čudo" bice dobro ako puste i "jače" brzine primera radi 8 ili 16MBps makar to bilo i za veće pare al da samo ne bude 8/192 :p

Ne, ne treba nam 8 i 16 za vece pare, zasto za vece pare kad to tamo negde ima za manje pare.
 
Pa s'obzirom koliki nam je upload i download trenutno bio bih prvi voljan da platim npr 16/1 100-120 eura.A to sto tamo negde ima za manje pare e pa krastavac mi nismo tamo i sta sad meni cale placa 100/100 u firmi u Sloveniji oko 70-80 eura mislim tako da ...
 
Posle citanja postova odlucih da pozovem call center telekoma i priupitam za speed up za novogodisnje ubrzanje interneta itd.Cova vlro prijatan mi rece da za speed up su kao izabrali neke korisnike i oni mogu da koriste jedini speed up da budem jasniji samo kojima su poslali mail su srecnici koji mogu da koriste speedUP, e sad sto se tice dupliranja neta uploada i dowloada kaze da pa kako dowload smo ubrzali ja ga pitam jer ce biti jos rece da nema nikavu informaciju da ce se to desiti a i sto se tice uploada mi je rekao isto ali kao ako se i ubrza upload oni ce to izreklamirati svuda kaze''po casopisima i internetu''.
 
Nazad
Vrh Dno