Šta je novo?

Da li je WD HDD bucan?

barakuda111

Cenjen
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruke
259
Poena
169
Treba da kupim HDD i sada citam po forumu da WD hard diskovi znaju da budu bucni. U radnjama koje sam obilazio svi su mi nudili ovu marku.
Sada ni ja neznam sta da radim. Buku i krcanje nepodnosim i sada se bojim da ako uzmem Western Digital da cu se vrlo brzo pokajati.

Koju marku preporucujete?
 
Cuju se uglavnom black edition wd a ovi blue oznake AAKS ja ih licno imam i to 2 komada od 320gb i ne cuju se
 
Ja sada imam Barracuda HDD i uvek je savrseno radio. Da li da pokusam da nadjem negde Barracuda hard ili da trazim te WD AAKS? Recite mi tacnu oznaku da znam sta da trazim u radnji. Hvala :)
 
Odgovor na tvoje pitanje je i jeste i nije :smash:

Zavisi od kucista, zavisi sa koje ga razdaljine slusas, zavisi od toga koliko dobro cujes, zavisi od toga kakva ti serija upadne, zavisi od toga da li je ukljucen AAM... :type:

Ako ti treba disk, jednostavno kupi onaj koji ti se najvise isplati :trust:
 
Hm, WD preporučivao do juče, kad sam naišao na Blue model ne stariji od 10 meseci koji je naprasno crko...
 
Sto je najgore sve radnje nude WD -_-
Meni sada ti WD nezvuce primamljivo. Moracu da se potrudim da nadjem Seagate Barracuda HDD, pa makar morao da pljunem lovu na put do NS-a.
 
U kom to mestu trgovci ne mogu da nabave nista drugo osim WD-a? :smash:

Ako im trazis, gotovo sigurno ce ti nabaviti iz Beograda :trust:

Zamisli da se iscimas i platis put, a disk ti ne valja, pa posle moras da se vracas u radnju :S:
 
Ja imam wd od 320gb nekih god dana ne cuje se, nije bucan bar meni
 
Da ne otvaram novu temu, danas sam kupio WD 1TB Black, i strasno je bucan,
non stop krcka, pucka, skripi.... Sto je postalo veoma iritantno...:mad:
Sta da radim da ga malo utisam?
 
Da ne otvaram novu temu, danas sam kupio WD 1TB Black, i strasno je bucan,
non stop krcka, pucka, skripi.... Sto je postalo veoma iritantno...:mad:
Sta da radim da ga malo utisam?

Smanji AAM preko nekog od programa recimo HD Tune pro.
 
Smanjio sam,ali me zanima koliko ce se smanjiti brzina harda?
 
Izmeri u nekim od programa HD Tune Pro npr. ..
 
ja imam 640 blue i nije narocito tih, ali ja imam dobro kuciste tako da ga cujem ponekad kad bas treba nesto da iskopa inace brzina je meni bar dobra
 
Odgovor na tvoje pitanje je i jeste i nije :smash:

Zavisi od kucista, zavisi sa koje ga razdaljine slusas, zavisi od toga koliko dobro cujes, zavisi od toga kakva ti serija upadne, zavisi od toga da li je ukljucen AAM... :type:

Ako ti treba disk, jednostavno kupi onaj koji ti se najvise isplati
:trust:

+5
OVDE TI JE COVEK SVE REKAO.
Ja imam veoma tiho kuciste u kome su hdd na silikonskim podloskama i samo ponekad cujem hdd-ove, kad su puno zaposleni, pa rade, prebacuju sa jednog hdd-a na drugi vece kolicine giga i giga materijala...
Ako ti treba hdd kupi, kupi ga u mestu gde zivis da ne moras ici daleko u slucaju da hdd crkne, a znaju da crknu.
Najkvalitetniji od obicnih wd-hdd su ovi black, pa za njima su srednja zalost po kvalitetu plavi i ka kraju zeleni wd-hdd, mada zeleni i znaju da traju duze od plavih jer su sporiji, rade na 5400 obrtaja.
Vodi racuna da hdd i serije wd-black imaju garanciju od 5g, a ostali wd samo 3g.
Takodje neke barabe od uvoznika i trgovaca ove wd-black hdd znaju da prodaju sa samo 3g. garancije i te lopuze zaobidji jer te lazu vec na pocetku.
U slucaju da imas neko plehano kinesko drndavo i neutegnuto kuciste cuces hdd vise nego u nekom sredjenijem ili pogotovo kao sto je moje ( pravljeno da bude tiho) zvucno utisano...
 
Sve serije WD diskova su uglavnom bucne i kod nas su najvise zastupljeni. Probaj da nadjes Samsung hdd i resices problem.
 
Ovih dana kad nadjem vremena probacu negde da nadjem Seagate, sa njima imam iskustva, nadam se da jos uvek drze do kvaliteta.
 
Da ne otvaram novu temu, danas sam kupio WD 1TB Black, i strasno je bucan,
non stop krcka, pucka, skripi.... Sto je postalo veoma iritantno...:mad:
Sta da radim da ga malo utisam?

Imam WD1002FAEX 1TB i čuje se tu i tamo da nešto krcka ali bar meni nije ništa strašno ... Drug moj ima stari Quantum lct20 koji krcka i rilja do besvesti i koji ume mnogo da iritira ...
 
Ja imam wd caviar black 1TB FALS i FAEX, prvi se ne cuje,a drugi ponekad krcne... mada ja imam jos 8 ventova,tako da ovi ne mogu da dodju do izrazaja
 
Treba da kupim HDD i sada citam po forumu da WD hard diskovi znaju da budu bucni. U radnjama koje sam obilazio svi su mi nudili ovu marku.
Sada ni ja neznam sta da radim. Buku i krcanje nepodnosim i sada se bojim da ako uzmem Western Digital da cu se vrlo brzo pokajati.

Koju marku preporucujete?


Mialo sam se raspisao oko buke u delu foruma gde se pita za preporuke sta da se kupi od diskova, pa mozda neko nadje koristan info.

http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?44-...diskova-optičkih-drajvova-medija


Imam WD1002FAEX 1TB i čuje se tu i tamo da nešto krcka ali bar meni nije ništa strašno ... Drug moj ima stari Quantum lct20 koji krcka i rilja do besvesti i koji ume mnogo da iritira ...

Btw, meni licno - tako i treba da zvuci HD, k`o ta lct serija (koliko se secam od 10-20gb). A ni oni nisu drljali koliko su (k`o Ferguson il` IMT) tanjirali wd-ovi od 500mb-2gb pre petnaestak godina. Kad cujes hd, odma` znas sta se desava (da li samo cita ili i pise), a ne da za danasnje hd-ove covek mora da instalira i hd LED simulator u taskbaru. Necu ga cuti ni kad bude umro od smrta. :d
 
Poslednja izmena:
imam WD 500 Gb AAKS (blue) već 2 godine i ne čuje se mnogo, tj samo po nekad igla mu zapne i čuje se klik, par puta dnevno u proseku ništa strašno.
 
Kupio sam WD500AAKS i cuje se toliko da me iritira strasno.Kuciste mi je otvoreno zbog ventilacije a dok mi je bio ziv Hitachi nisam imao nikakvih problema.Imam osecaj da ovaj WD stalno nesto ucitava.
 
Nazad
Vrh Dno