Šta je novo?

Da li je ova grafička dovoljna za HTPC?

Tomas73

Slavan
Učlanjen(a)
04.11.2007
Poruke
360
Poena
319
Zanima me da li je GV-N210TC-1GI http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3331#sp
dovoljna za HTPC koji je zakačen na TV HD ready rezolucije.
Karta ima on board 512DDR3 i ima tu Turbo Cache opciju za koju mi i nije baš najjasnije kako radi i da li od nje ima nekih benefita.
Koristio bih je isključivo za gledanje filmova sa harda i online video sadržaja(You Tube i sl.).
Glavno pitanje je; da li je dovoljno tih 512 DDR3 koji su na grafici za moje potrebe, predhodno opisane?
Na HTPC-u koristim XBMC.
 
Klasicni 720p i/ili 1080p formati? Jeste, dovoljna je. Ali i sam procesor ima bitnu ulogu. Koji je u pitanju?

Iskren da budem tu grafiku bih stavio na mašinu iz potpisa jer mi trenutno ne treba ništa jače(ne igram se).
Bitno mi je da bacim sliku na monitor i TV na kom koristim XMBC. Imao sam ranije GT210 u istom scenariju ali je imala 1GB DDR3 a ova ima samo 512mbDDR3 pa se jedino zbog toga i plašim da će biti malo video memorije.
Opet ova ima taj "Turbo Cache", ali ne znam dal to i kako funkcioniše.
TV je HD ready pa puštam uglavnom 720p ali ponekad se nađe i neki 1080p iako TV nije te rezolucije jer tako ga skinem s neta.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim integrisanu grafiku u tu svrhu, a procesor je 2160 dualcore i radi više nego korektno.
 
Kad to sve moze da radi na matorim GeForce 8xxx i Radeon HD2xxx sa 256MB memorije, moze i na tvojoj bez problema.
Plus sto imas mocan quad.

Upravo testiram pomenutu karticu i sve šljaka kao podmazano.
Jedina stvar koja mi se ne sviđa je temperatura GPU-a. U idle-u je oko 54C a kad pustim film u XBMC-u ide na oko 64C.
U Heavenu stiže do 68C max.
Mali je ventilator na kartici pa je to verovatno razlog, ali nadam se da joj te temperature ne smetaju previše na duže staze.
 
Upravo testiram pomenutu karticu i sve šljaka kao podmazano.
Jedina stvar koja mi se ne sviđa je temperatura GPU-a. U idle-u je oko 54C a kad pustim film u XBMC-u ide na oko 64C.
U Heavenu stiže do 68C max.
Mali je ventilator na kartici pa je to verovatno razlog, ali nadam se da joj te temperature ne smetaju previše na duže staze.

A da staviš veći ventilator :p
 
Nazad
Vrh Dno