Šta je novo?

Da li je normalno ?? >PIONEER DVR-108

djuk

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2002
Poruke
230
Poena
630
Od recimo 8-10 komada DVDa koliko sam dosada narezao,sto + sto - na PIONEERu DVD-RW DVR-108> Version: 1.14 pukose mi dva + osmobrzinca. Prvo je pukao Primedisc (Ritek), rekoh OK, desi se, valjda ce sa Verbatimima biti sve u redu. Danas ode i jedan Verbatim 8x+ >
Disc Manufacturer ID: MCC.....
Media type ID: 003
Product revision number: 0
Number of Physical format information bytes in use in ADIP up to byte 63: 56
Media Specific [16..63]:
00 00 03 4D 43 43 00 00 - 00 00 00 30 30 33 00 38 ...MCC.....003.8
23 54 37 12 02 42 6E 02 - A8 6B 15 15 0B 0B 08 08 #T7..Bn..k......
01 19 1B 0C 0C 0C 0D 01 - 00 00 00 00 00 00 00 00 ................

Ono sto me brine je sto su oba crkla na isti nacin > na 10% u momentu kada rezac prebacuje u drugu brzinu (valjda prelazi na 6X) Cuje se kako se zalaufa, i tako ostane sladeca 3-4 min, bafer padne na 0 a ispisu se sledece poruke:

#20 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 1284
PIONEER DVD-RW DVR-108\H0 T1 : Queue again later

i tako nekoliko puta dok ne prijavi:

#120 CDR -25 File Writer.cpp, Line 311
Queue again later
PIONEER DVD-RW DVR-108\H0 T1

i na kraju:

#127 Phase 38 File dlgbrnst.cpp, Line 1853
Burn process failed at 8x (11 080 KB/s)

Tih 10% ili oko 400MB je savrseno citljivo a DVD se normalno prepoznaje ali je sesija zatvorena i ne moze vise da upisuje.

Sledeci DVD (istog tipa) je prosao OK.

posle sam provalio da se u logu koji se pravi u Nerovom direktorijumu poruke "Queue again later" nalaze na jako mnogo mesta i kod onoh CDova i DVDova koji su se uspesno narezali, ali isto i da ih kod nekih takodje OK sesija uopste nema.

O cemu se ovde radi i da li ima mesta strahu da mozda rezac nije sasvim ispravan?
 
Preporucio bih ti da rezes 4x ako ti se bas ne zuri. Mediji jos uvek nisu bas najbolji, pogotovo ovi koji se kod nas prodaju za neke manje pare.
 
Imao sam isti problem na Verbatim 8X +R diskovima.
Flesuj uredjaj 1.18 firmware-om i neces imati nikakvih problema. Rezao sam doticne Verbatime na 4,8 i 12X i rade savrseno. Minimalan broj gresaka i odlicna kriva citanja (na toshiba-i 1712).
 
ipin je napisao(la):
Imao sam isti problem na Verbatim 8X +R diskovima.
Flesuj uredjaj 1.18 firmware-om i neces imati nikakvih problema. Rezao sam doticne Verbatime na 4,8 i 12X i rade savrseno

Ako sam te razumeo sa 1.14 si imao problema (pucali ti +Verbatim na 8X) a sa 1.18 nijedan?

Da li ti isto pri rezanju na 8X kod prelaska na vecu brzinu na oko 10% krece neprijatna promena zvuka usled promene brzine rotacije i da li se tada desi praznjenje bafera, koji ako se ponovo napuni snimanje se nastavlja a ako ostane prazan ode DVD? Mene je uplasilo sto su ova dva DVDa (Primedisc i Verbatim) koji su pukli, to uradili na istom mestu i na isti nacin.

Sta je sa porukom " Queue again later " koja se nekad javlja u logu i kod diskova koji su se uspesno snimili i prosli verifikaciju?
 
djuk je napisao(la):
Ako sam te razumeo sa 1.14 si imao problema (pucali ti +Verbatim na 8X) a sa 1.18 nijedan?

Da li ti isto pri rezanju na 8X kod prelaska na vecu brzinu na oko 10% krece neprijatna promena zvuka usled promene brzine rotacije i da li se tada desi praznjenje bafera, koji ako se ponovo napuni snimanje se nastavlja a ako ostane prazan ode DVD? Mene je uplasilo sto su ova dva DVDa (Primedisc i Verbatim) koji su pukli, to uradili na istom mestu i na isti nacin.

Sta je sa porukom " Queue again later " koja se nekad javlja u logu i kod diskova koji su se uspesno snimili i prosli verifikaciju?
Tacno tako. Sa 1.14 na nekih 10ak posto pukne snimanje. Sa 1.18 nema nikakvih problema cak ni na 12X. Sto se tice praznjenja bafera nisam imao tih problema. A i ako se bafer isprazni , ne vidim u cemu je problem kad rezac podrzava burn-proof ili sta vec.
Sto se tice poruke mislim da mozes slobodno da je ignorises.
 
OK, evo skinuo sam sa Pionirovog sajta

191756443DVR108_FW118EU_v2.exe

za 108 rezac, ne ni varijantu 108xxl ni 108a..

sta sada, ne bih da nesto zeznem
 
Meni par verzija nije htelo da radi jer sam imao hakovanu 1.14 verziju. Skinuo sam DVR108_FW118EU.exe fajl koji se sam otpakuje i uspesno patch-uje rezac.
 
ipin je napisao(la):
Meni par verzija nije htelo da radi jer sam imao hakovanu 1.14 verziju. Skinuo sam DVR108_FW118EU.exe fajl koji se sam otpakuje i uspesno patch-uje rezac.


ubacio sam 1.18 i meni pucaju Data diskovi i na 2x i na 4x (princo). Koji program kostis za rezanje?
 
da li pre nego sto stavim 1.18 mogu da sacuvam 1.14 i posle da ga vratim ako nastanu problemi?
 
ovi Pioniri ipak prave probleme :

moj brat je ubacio 1.18 i sada mu se DVDovi 8X rezu za 17min!! Probao je Verbatim +8x i Ridata -8X.

Sa DVDIdle je utisavao tj. usporavao DVD ali to u trenutku rezanja nije bilo aktivno.

U toku rezanja izletao mu je prozor da je novi DVD u drajvu i nudi mu da pokrene rezanje?!

Kao da u momentu kada treba da prebaci na novu brzinu rezac stane, pronadje "novi, prazan" DVD i posto on ukine prozor, nastavi da reze po vec zapocetom, ali pocetnom brzinom.

ovo 17min je bez verifikacije, kod mene sa 1.14, 8X reze ukljucujuci verifikaciju 12 min.
 
Poslednja izmena:
Vidi da ti nije posle promene firmware-a Pionir otišao u PIO mod, ako jeste vrati ga na DMA.
 
Alexandar je napisao(la):
Vidi da ti nije posle promene firmware-a Pionir otišao u PIO mod, ako jeste vrati ga na DMA.
Pio mod 100%
17 minuta?
Ja nikakvih problema nisam imao sa 1.18 verzijom
 
ipin je napisao(la):
Meni par verzija nije htelo da radi jer sam imao hakovanu 1.14 verziju. Skinuo sam DVR108_FW118EU.exe fajl koji se sam otpakuje i uspesno patch-uje rezac.
Nero Burning ROM
 
Da napomenem da razgovarate o Ultra DMA 4 uredjaju (ultra ATA 66) pa nije zgoreg staviti mu 80-pinski kabl i omoguciti mu punu podrsku.
 
Gedza je napisao(la):
Da napomenem da razgovarate o Ultra DMA 4 uredjaju (ultra ATA 66) pa nije zgoreg staviti mu 80-pinski kabl i omoguciti mu punu podrsku.

pa nema ploca dva porta za 80-pinski kabl, a nije zakacen kao slave na prvu liniju. Medjutim tako je stajao i dok je rezao normalnom brzinom pre nego sto se nesto poremetilo.

provereno nije otisao u PIO mod , vec je DMA :wall:
 
Poslednja izmena:
djuk je napisao(la):
pa nema ploca dva porta za 80-pinski kabl, a nije zakacen kao slave na prvu liniju.
?!?! :trust:
Kako bre moze da nema?!
Pa svaka ploca od kada je uveden ATA66 standard ima identicne konektore za obe grane.
 
mora da ima dva 80pinska. ja sam imao do skoro neki 40pinski i pri paljenju kompa mi je prijavljivao no 80 conductor installed (tako nekako). inace, na slave-u mi je 108-ica zajedno dvd chitachem.

sto se tice rezanja, ja sam rezao svakakve diskove na 8x i sve bez problema. trenutno imam (i srezao sam vec nekih 50ak) one TDK (no name) sto su se prodavali ovde na benchu i skroz sam zadovoljan diskovima. sve rezem na 8x (inace mogu i na 12 ali nisam pokusavao) iz nera 6.6.0.3 i svi rade bez problema. FW je 1.18. cak sam i kopirao video diskove on the fly na 8x i svi rade super (i na eksternim plejerima). sto se tice brzine, uvek je oko 8 minuta.
 
Poslednja izmena:
Meni pionir radi bez ikakve greske sa ata33 kablom kao multi-word DMA. Tako da ni tu ne bi trebalo praviti dramu, sve radi bez problema i na starijim kablovima (pod uslovom da su kablovi ispravni :) )
 
filipenko je napisao(la):
Meni pionir radi bez ikakve greske sa ata33 kablom
Meni isto tako. Koristim Nilov 1.14fw i do sada mi je samo jedan disk pukao (Verbatim-4x) kada smo ortak i ja pustali nesto preko WinDVDa (opao buffer prilikom ucitavanja).
Ploca prilikom boota prijavljuje da treba da stavim 80zilnu traku (jednom cu je staviti sigurno:d).
 
[=PEX=] je napisao(la):
Ploca prilikom boota prijavljuje da treba da stavim 80zilnu traku (jednom cu je staviti sigurno:d).

Ista poruka :) Jel' NF7 ?
 
odosmo malo na druge teme.
niko nije prokomentarisao ovo:

"U toku rezanja izlece prozor da je novi DVD u drajvu i nudi da pokrene rezanje?!"
 
2 filipenko:
AN7-ica je u pitanju, imas u sigu.
 
djuk je napisao(la):
odosmo malo na druge teme.
niko nije prokomentarisao ovo:

"U toku rezanja izlece prozor da je novi DVD u drajvu i nudi da pokrene rezanje?!"

To je bag u Neru. A sto prekida rezanje na 10% kad prebacuje sa 6x na 8x je zbog firmvera - ili, ako je to reseno, zbog krsh diskova. Meni se to desilo 2-3 puta sa Bulkpaqovima
 
Nazad
Vrh Dno