Šta je novo?

Da li je moguće i isplativo zameniti RAM slot?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sad_man

Poznat
Učlanjen(a)
22.05.2022
Poruke
111
Poena
40
Pozdrav! Da ne dužim puno crkao mi je ram slot i spalio i ram memoriju. Da li je moguće zameniti ram slot ili mora nova matična? Gledao sam na KP matične ali bas je slab izbor za LGA1151 V2. Da li postoji neki servis koji vrsi takvu uslugu i koja je cena?
 
Moguće je, al to neće NIKO da ti radi.
Ovo pišem velikim slovima, jer u današnje vreme neko da ti prži duvaljku na 400C, nema sile...
Svi gledaju da zarade što lakše, a ako baš nema posla, da piju kafe sa komšinicama frizerkama...
I trebao bi ti drugi ram slot, što verovatno može da se naruči, a ako ne, mora da se skida sa neke ploče
a to je posao samo tako, ima onih iglica mislim preko 150....
I najzanimljvije, postoji mogućnost, vrlo stvarna da taj ram slot koji bi bilo skinuo bilo naručio
ima DEBLJE iglice od tvoje matične, e onda si ga ugasio...ne bi moglo da udje, dešava se i to, verovao ili ne...
Ako nadješ nekog to da bi hteo da ti radi, zaista ne mogu ni da zamislim cenu koju bi ti rekli.
Bolje kupi nešto na KP...pozovi par servisa, pa ćeš videti šta će ti reći...
 
Bojim se da bi zamena koštala više nego što vredi ploča
 
Cena? Prava sitnica. - Alan Ford

Ne nadaj se zameni jeftino osim ako nemaš poznanika sa viškom vremena.
U prevodu - menjaj ploču.
 
Hvala na odgovorima. Onda će morati nova matična… Ima li neko predlog za neku matičnu za intel i5 9400f samo da ima slot za M.2 SSD?
 
Čisto sumnjam da je samo do "spaljenog" slot-a, pre će biti da je do elektronike a to zamena slot-a neće da reši.
 
U principu jeste. Solidna B550 ploča košta oko 100€. Toliko košta i 5600 na Aliju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno