Šta je novo?

Da li je dovoljno 750W za 270, 280x i gtx760

PanonskiNS

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruke
1,478
Poena
245
Imam AXP napajanje sa slike, i planiram da sa njim pokrećem R9 270 i R9 280X. Takođe imam i GTX 760 koju sam mislio da pokrenem preko ekstendera, ali samo ako je napajanje doboljno snažno za sve tri. U suštini sam mislio samo te dve atijeve da guram za litecoin.

Šta mislite?
Hvala
 

Prilozi

  • slika.jpg
    slika.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 150
kolko kosta ovo napajanje, ja ne bi stavljao vise od 1x 280x na ovo napajanje
 
kolko kosta ovo napajanje, ja ne bi stavljao vise od 1x 280x na ovo napajanje

Davno beše, recimo 7k dinara da je bilo tada pre par godina. Ima kao na kutiji naznačeno da je za crossfire/sli piše i ima te grane za dve grafe ali opet kažem ne znam jel dosta i kako bih u opšte i znao. R9 280x navodno traži 250W, r9 270 traži 150. To je skupa 400W. I eto ostatak kompa da traži 150, znači to je već 550W. Verovatno za GTX tu nema nesta iako neki prijatelj kaže da ima.

Zašto misliš da nije bezbedno staviti na primer te dve atijeve?


Edit: Trenutno mi danima rade gtx760 i 270 kartice sa time. Eto izbacio bih gtx i stavio na njeno mesto 280x što je neko povećanje od 80W "samo".
 
Poslednja izmena:
zato sto napajanje ima 4 12v grane koje su slabejedino da kombinujes
 
Manje vise koliko zaista ima wati,pitanje da li ima 55 ampera na v12?
 
"Što se tiče modela AXP Simple Power 750W, to je zapravo SF Crown SF-700K14A, koji je, opet, iskorišćen za XION PowerReal 700W (http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=109). Sa slika se vidi da je u pitanju isti raspored komponenti (layout), samo su malo jače Schottky Barrier diode. Dizajn je sposoban za 50A na 12V kontinualno, 60A peak na koji sekund..."
@McSteel
 
Poslednja izmena:
Pohvatao sam sada da se gleda i amp. Nisam znao dosta oko napajanja i gledao sam samo W. Eno i na slici napajanja stoji da je max peak amp 52A za sve grane od 12V skupa. A kao što je napisao neko, ove dve kartice od atija traže oko 54. Znači u suštini dobro da sam pitao pre nego što sam sutra napravio neki problem ili dim. Znači meni praktično treba drugo napajanje koje ima više A na 12v, i to toliko više da ne samo u peak nego i stabilno daje bar 54, ili više ako ću i treću grafu. Hvala svima na informacijama. Nadam se da sam izvukao zaključke iz poruka dobro.
 
Nazad
Vrh Dno