Šta je novo?

Da li cenite svoj rad?

grozda

Čuven
Učlanjen(a)
18.12.2001
Poruke
579
Poena
620
Da li umete da procenite svoje znanje i naplatite to?

Odes kod advokata ... i obzirom da je on ucen covek, zavrsio velike skole, da ti udari pecat na dokument koji je prepisan sa izmenjenim imenima, tu svoju veliku muku da podigne ruku i pritisne pecat uzece ti jedno 50 evrica, odes kod lekara koji ce te pogledati recimo ultrazvukom za nekih 5 min. opet ces platiti 2000-4000 din.

Kad se pojavis kod istog tog lekara i advokata, izgubis jedno 2-3 sata reinstalirajuci podesavajuci njegov racunar dobices jedno "tapsanje po ramenu" i "bas ti hvala" i bices srecan jer si ovim velikim strucnjacima pomogao :)

Nedavno sam usao u lokalnu prodavnicu kompjutera i zali se covek, zapatio viruse nece mu Windows ... i oni mu kazu kao ocisticemo to a ako ne moze reinstaliracemo Windows i sve programe ... cena 800 din. Za celokupnu operaciju, pokusaj ciscenja virusa a ako je nesto osteceno kasnije reinstaliranje i podesavanje ... pa otici ce najmanje 2 sata i sve to za 800 din.

Nekako mi se cini da niko ne ceni ovu tehnicku struku elektronicare uopste.

Bas me intersuje kako naplacujete svoje konsultantsko tehnicke usluge, popravke, reinstalacije i sl. Da li vecina radi za "tapsanje po ramenu" ili je spremna da naplati.
Jos kad vidim oglase tipa reinstaliram Window i sve za 500 din. :)
 
Znas sta, sto se reinstala tice imas ljude koje mrzi da to rade pa ce ti dati 500-800 din da ti uradis a kad cepis 1500 (recimo) onda ce on to sam.Ko ne ume sam naci ce drugara da mu to uradi za sokic i kafu tako da je po meni bolje uzeti 500 nego nista.Ako je samo reinstall.Mislim da su vremena teska i ne treba se osvrtati na advokate i doktore jer shodno tome postoje zanimanja kao sto je moje (instruktor voznje) koje nikad nece biti placeno koliko stvarno ima rizika ali uzmi ili ostavi (mada ja volim svoj posao i ne merim sve novcem).
 
Upravo to dampiranje cena od strane "mlađih kolega" utiče na cenu stvari. Drugo, svako je navikao jeftino da pazari dobro ili uslugu.
Komšije, braća, prijatelji i sva otala rodbina i poznanici uglavnom nemaju predstavu koliko to dugo traje. Da se ne lažemo i nije baš kopanje kanala u pitanju, niti je sondiranje nečijeg stomaka (o advokatima ne želim da prilčam), tako da se sve svodi na utrošak vremena. Ljudi to ne vide, jer uglavnom dođu, daju kućište i pitanje "A kad da dođem?". Kao da mu meljem kafu, a ne pokušavam da sredim taj računar. :)

Najbolja je situacija kada su tu, pored tebe. Onako ne istrenirani na strpljenje pored računara (po standardu, sve mora da LETI™ i ŠIBA™), prosto im dođe da polude, i zatim sledi standarno pitanje.
Are we there yet?

Neke firme se to rešile tako što serviser ima fixnu platu, tako da to 800 dinara je ustvari ceh koji se plaća firmi. Druga stvar je kad serviser izlazi na teren. Koliko znam satnica je 15 evra.

A svi mi ostali, smo osuđeni na HVALA.

Vlajjo, nemoj tako. Tebi je posao da se vozaš sa taze pečenim exMaloletnicama po gradu. :D Sumnjam da bi nekome taj posao teško pao.
 
Poslednja izmena:
Kad god me neko pita (cak i roditelji) da im instaliram Windows, moj odgovor je: "Jeste li sigurni? Nema problema, ali ako ja to instaliram to ce raditi meni i samo meni, vama nece koristit" :D I stvarno... i ne umem da podesim za prosecnog korisnika...
A tapsanje po ramneu sam odavno izbacio iz platnog prometa :D Vreme mi je dragoceno ko ga ne ceni znaci da ni mene ne ceni.
 
Ja sam do skoro bio vrlo tolerantan, radio za kontrausluge i daj sta das. Cak sam i u jednom servisu radio za dzabe, cisto da bih nahvatao neke kontakte, zbog iskustva i slicno. Mislim, bilo me blam ponekad, ja balavac dodjem kod coveka da popravljam kantu koju bih licno na smetliste bacio jer je i hardver i softver u apsolutnoj dubiozi (windows ne radi, cooleri zreli za menjanje/podmazivanje, kuciste puno prasine, naduti kondenzatori...), i treba da naplatim punu cenu :). Prosto osecam da coveku nije jasno sta tu zapravo placa...

Ali od skoro sam postao prilicno drastican po pitanju cene. Usluge samo prijateljima do prvog kolena :d . Sve preko toga se placa.
 
Poslednja izmena:
50€ naplaćujem reinstall OS-a + drajveri + software + lepo podešavanje. To each his own.
 
ma ja samo dijagnozu naplatim...+ jos ako ce da mu radim instalaciju + dodatno sve sto zeli
sve sto radim, radim detaljno i kao da sebi radim...
ima par racunarskih radnji koje naplacuju 500-650 kinti za sve to..ali tako i urade...
jednostavno ne moze brzo i kvalitetno da se radi...kvalitetno zahteva vreme a to vec nije ni jeftino
 
Za celokupnu operaciju, pokusaj ciscenja virusa a ako je nesto osteceno kasnije reinstaliranje i podesavanje ... pa otici ce najmanje 2 sata i sve to za 800 din.

Nekako mi se cini da niko ne ceni ovu tehnicku struku elektronicare uopste.

Elektronicar koji se bavi instalacijama windozea. Znaci lolcina :)
 
U situaciji u kojoj je hardver jeftin, a softver "besplatan" teško je naći opravdanje za troškove održavanja računara. Naročito zato što se pod održavanjem isključivo podrazumevaju softverske intervencije (a softver nije plaćen pa se vodi da je njegova vrednost 0€). Ako u računicu uđu i vredni podaci koje treba spasiti/ekstrahovati onda su stvari malo drugačije...

@zolabg: Ti misliš da je prijatno zevati u usta puna pokvarenih zuba po ceo dan, bez obzira na zadah, pljuvačku i krv koji te kupaju?
 
Poslednja izmena:
U situaciji u kojoj je hardver jeftin, a softver "besplatan" teško je naći opravdanje za troškove održavanja računara. Naročito zato što se pod održavanjem isključivo podrazumevaju softverske intervencije (a softver nije plaćen pa se vodi da je njegova vrednost 0€). Ako u računicu uđu i vredni podaci koje treba spasiti/ekstrahovati onda su stvari malo drugačije...

@zolabg: Ti misliš da je prijatno zevati u usta puna pokvarenih zuba po ceo dan, bez obzira na zadah, pljuvačku i krv koji te kupaju?

Za 3000 po zubu? Itekako. A pogotovu sto te ne kupaju, usisnici odavno postoje, maske, etc... A i ako te kupaju, mnogo je.
 
Zubari treba da zavrse fax, da imaju svoju privatnu ordinaciju i opremu (to je jasno da kosta djavo ipo) i tu jos ide kao kod svih porez i jos ko zna kakvi raznorazni troskovi. I pored svega toga, oni ne plombiraju zub svaki dan (kao sto neko intalira windowseve svaki dan po jedan ili vise :D).

Drugo, to "ciscenje" sistema i reinstaliranje sistema moze da uradi i ucenik iz osnovne skole koji koristi mnogo racunar i koji se "razume u to", tako da ne vidim razlog zasto bi to kostalo vise od 1000din. To je cak i laksi i brzi posao od cigana sto rade po 6-7-8 sati (tovare prikolicu, razna fizikalisanja, w/e) za manje para. Oni se pored svega i oznoje i umore, dok neko ko instalira windows, stoji u sobi (ili gde vec), slusa ziku, ubacuje CD i stiska par entera i malo mrda mishem.
 
Od kad se ceo posao odrzavanja sveo na puko instaliranje windowsa?!

Inace, da, moze osnovac dok ne izleti prvi message box sa Continue i Cancel...tu vec dolaze problemi. A i tu se zaradjuju najlepse pare :d .
 
Za 3000 po zubu? Itekako. A pogotovu sto te ne kupaju, usisnici odavno postoje, maske, etc... A i ako te kupaju, mnogo je.

Samo da ti kazem da zubar ima puno vise posla nego sto ti mislis, a nisi ni u pravu sa cenama, zubar mora da kupi opremu, materijal (za npr. plombu) btw. materijal kosta puno €€€, mora da zavrsi faks, plati porez i jos puno toga. A to sto te zubari u Domu Zdravlja tretiraju kao smeće (ne zato sto hoće, nego zato sto nemaju opremu), to je drugo. + sto zubar mora stalno da zeva u usta (a ima onih koji ne peru zube cak i kada idu zubaru)
Ovo znam jer mi keva ima privatnu ordinaciju kod kuće + radi u domu zdravlja.
 
Poslednja izmena:
Samo da ti kazem da zubar ima puno vise posla nego sto ti mislis, a nisi ni u pravu sa cenama, zubar mora da kupi opremu, materijal (za npr. plombu) btw. materijal kosta puno €€€, mora da zavrsi faks, plati porez i jos puno toga. A to sto te zubari u Domu Zdravlja tretiraju kao smeće (ne zato sto hoće, nego zato sto nemaju opremu), to je drugo. + sto zubar mora stalno da zeva u usta (a ima onih koji ne peru zube cak i kada idu zubaru)
Ovo znam jer mi keva ima privatnu ordinaciju kod kuće + radi u domu zdravlja.

U DZ ne pamtim kad sam isao ,ali i kad jesam nekada, bila mi super zubarka :) Pa jes, ali i dosta zubara taj materijal , opremu ,Rö zastitu dobijaju na crnjaka (ne kazem za tebe, naravno, nego inace)... Joj sad se setih da moram kod zubara :smash: :d
 
Taj advokat i lekar su potrosili mnogo godina i novca da steku to zvanje i da mogu da rade to sto rade. Windows moze da instalira svako ko je to vec jednom sam radio. Nije to nikakva nauka.

Ja sam to nekada radio na poslu i po koji put prijatelju koji je tek kupio racunar. Sada mene mrzi da ga reinstaliram na mom racunaru, sve dok ne postane nemoguce za rad.

A sto se tice tih 800 din (to je nesto manje od 10e).. ako imate nekakvo drugo znanje i iskustvo, iskoristite to i sa onih 2 sata potrosenih za reinstalaciju zaradite barem duplo vise.
 
sirNemanjapro

Vlajjo, nemoj tako. Tebi je posao da se vozaš sa taze pečenim exMaloletnicama po gradu. :D Sumnjam da bi nekome taj posao teško pao.



E, te su mi najgore.Treba da osedim dok objasnim zasto mora da stane na STOP a onaj ispred nas ne staje na STOP bez zaustavljanja:whip:
(sorry za offtopic morao sam da napisem)
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam sad malochas reinstalirao windows na jednom starom lapu i zaradio free more u crnoj gori :d
 
Poslednja izmena:
^^Odradi mu jos nekoliko puta pa si miran za more nekih godina...Dok ne prodje kriza
 
Koliko po vama treba uzeti za proceduru koja je krajnje jednostavna i svodi se na par kliktaja misem? Koliko je to znanje koje je potrebno za instalaciju wina, drivera i par sitnijih podesavanja? Realno to moze svaka budala da nauci ako joj pokazes par puta i ok je to raditi za pare ako ste klinac kome trebaju pare za izlazak u grad i dzeparac. Sto se tice lekara, mislim da gori sljam u nasoj zemlji ne postoji. Mozda popovi ali kod njih neces da odapnes ako nemas da platis.
 
Taj advokat i lekar su potrosili mnogo godina i novca da steku to zvanje i da mogu da rade to sto rade....
...



Jeste, dok su bili mladi imali su i savest, a ona oce da smeta ako oces da zgrces lovu, i mnooooogooo godina je proslo dok je se nisu otresli i poceli da mlate pare ko sav posten svet.
 
LOL!Umesali ste advokate i zubare u sve ovo-interesantno poredjenje nema sta:d
Nekad sam za dzeparac radio te reinstalacije i ostalo,digao sam ruke iako bih mozda i sad mogao da odradim po neki racunar,ali jednostavno,po meni to ne moze da se naplati.Mnogo zivaca izgubljenih,taman nesto namestis,jedva mu podesis da radi sve normalno,on te zvoe i pita "a zasto ovako,zasto onako,sto ovo,sto ono...":/ Zbog toga mislim da se ne isplati raditi ovo.Servisi neka rade,ali privatno,baviti se samo time,nikako.
Inace,kao neko ko bi trebao da bude buduci advokat/pravnik(nadam se:)) i kao neko kome je jedan od roditelja stomatolog sa dugogodisnjim privatnim iskustvom,ne mogu da dozvolim da se kaze kako ove dve profesije deru.Advokati cesto zbog posla imaju problem sa privatnim zivotom,non stop ih neko cima,itd itd.Odes da napravis ugovor,naravno da treba da se plati dobro,jer ako ne zelis,uzmi zakonike pa sam sastavi taj ugovor,pa posle kad ti zbog neke rupe u zakonu(kojih kod nas ima mnogo) propadne posao zbog lose sastavljenog ugovora,platices XX puta vecu cenu.
Sa druge strane,stomatolozi su medju najnepovlascenijim privatnicima,jer placaju jedne od najvecih,prvenstveno najcudnijih poreza,dazbina.Moze se desiti da posla nema celog meseca,a ti moras da platis odredjenu sumu na racun poreza(glavnica + nekakvi dodaci,tako nekako)..Ta cena od 3000din po zubu,koja nije tacna,ali recimo i da jeste,je mala,prvenstveno zato sto pacijentu se ona ne naplati za jedan dolazak,nego nekad da bi stomatolog naplatio svoj rad,mora i po 5-10 puta(ukoliko se radi o lecenju zuba) da te primi u svoju ordinaciju,da ti radi na zubu,i tek onda da naplati.
Izvinjavam se za offtopic,ali jednostavno poredjenja su totalno glupa,ne mogoh da ne prokomentarisem.
Jos jednom kazem,u Srbiji su vrednosti totalno poremecene,tako da i ne treba da cudi NISKA cena reinstalacije softvera,odrzavanja racunara i slicnih stvari o kojima pricamo ovde..Jednostavno,nije to ni prvi ni poslednji posao koji je kod nas slabo placen i cenjen;)
 
Softveraške za*ebavancije su kod nas malo plaćene, jerbo je kao što masa vas ovde reče, cena SW-a po kome se prčka 0 Eur. Preko, gde je legalan SW najnormalnija stvar na svakom kućnom računaru, najmanja intervencija na istom nije ispod 80 jura.
 
... to "ciscenje" sistema i reinstaliranje sistema moze da uradi i ucenik iz osnovne skole koji koristi mnogo racunar i koji se "razume u to", tako da ne vidim razlog zasto bi to kostalo vise od 1000din. To je cak i laksi i brzi posao od cigana sto rade po 6-7-8 sati (tovare prikolicu, razna fizikalisanja, w/e) za manje para. Oni se pored svega i oznoje i umore, dok neko ko instalira windows, stoji u sobi (ili gde vec), slusa ziku, ubacuje CD i stiska par entera i malo mrda mishem.

Koliko po vama treba uzeti za proceduru koja je krajnje jednostavna i svodi se na par kliktaja misem? Koliko je to znanje koje je potrebno za instalaciju wina, drivera i par sitnijih podesavanja? Realno to moze svaka budala da nauci ako joj pokazes par puta i ok je to raditi za pare ako ste klinac kome trebaju pare za izlazak u grad i dzeparac...

Ako mislite kao sto ste napisali, tj, da se taj posao svodi na par klikova misem i di pokoji enter ... alal vam sistem :)
Na srecu (ili nesrecu ... ), cesto sam u situaciji da mi donesu tek kupljen racunar. Mozes samo da gledas u desktop ... sve ostalo nema.

sve sto radim, radim detaljno i kao da sebi radim...
ima par racunarskih radnji koje naplacuju 500-650 kinti za sve to..ali tako i urade...
jednostavno ne moze brzo i kvalitetno da se radi...kvalitetno zahteva vreme a to vec nije ni jeftino

Tacno. Sama instalacija OS je zaista jednostavna, ali to niukom slucaju nije dovoljno da bi prosecan korisnik mogao da ukljuci svoj komp i pusti muziku, pogleda film, razgleda svoje fotografije, vrslja bezbedno po netu itd itd ... Njega ne intresuju kodeci, podesavanja, servisi, antivirusi, particije, rezervne kopije ... on hoce da mu radi sve za sta mu treba komp. Tako da, sto kaze @diyabolic, kvalitetno zahteva vreme. A to vreme se krece cesto i do 10-12 sati. I nije samo klik-klik.
Drugim recima, kompletna instalacija sistema je vrlo ozbiljan posao koji zahteva vreme i znanje, bolje reci poznavanje materije. A to onda i kosta malo vise od tovarenja prikolice.
 
Slucajno se bavim doticnim zanatom (servis racunara) pa moram da prokomentarisem:

Kazete instalacija windowsa se svodi na next, next, continue, finish... jeste ali kada sve radi kako treba, sta kad u pola instalacije popasete BSOD, restart, cd romove koji ne citaju nista, pregrevanje, tada ugodna rabota kao sto je instalacija windowsa postaje pakao, ajd ti objasni nekome da mu je ram neispravan (sledi komentar: kako???? pa jucer je sve super radilo???) da ima djubre od napajanja, da je pogubio drajvere, da ima losu plocu, grafiku, bad sectore na hardu??

Shvatam ja cinjenicu: ganc novi c2q, kvalitetna p45 ploca,gomila kvalitetne memorije, gtx260, corsair hx napajanje, e na tome je divota instalirati windows i demonstrirati vlasniku crysisom sta je kupio, windows se instalira za 15min, sve ostalo leti, zavrsis posao za 45 min i siguran si da ce sve to jako lepo raditi....
Ajd zamisli ovo: duron 750, 128mb rama, via ploca sa naduvanim kondenzatorima, hard 5400rpm sa gomilom bs-a ali nekako radi i vlasnik koji kaze: e majstore ajd ti to samo namesti da deca mogu da igraju zumu i warblade, instalacija windowsa na gorepomenutom primeru i na ovako necemu definitivno nespada u istu kategoriju usluge a ova varijanta je ipak mnogo zastupljenija od gornje i verujte mi predstavlja patnju i zestok trening za zivce... ja naplacujem instalacije prema stanju u kom je racunar i prema nivou problema na koje naletim, ako ja moram da vadim cd ili dvd da ga ocistim da bih mogao da instaliram windows, da skidam drajvere za leve komponente koje je i bog zaboravio to sve ima da kosta, cinjenica je da svaki klinac danas moze da instalira windows ali malo ko zna da se izbori sa milion problema na koje moze da se naleti, sa sigurnoscu diagnosticira sta nevalja, da se seti nekog fabrickog bug-a neke serije komponenti, da zna koja verzija drajvera neradi sa kojom verzijom grafike ili zvuka....

nepodcenjujte svoje znanje i vreme kroz koje ste ga sticali, sa druge strane nemojte preterivati i razmislite gde zivite i koliko novca ce te traziti za nesto...

e sad sto se tice zubara (ono gore navedeno ipak nekosta 3000 dinara), pokusajte sami sebi da izvadite zub ili ga popravite, verujem da ce bol koji cete doziveti promeniti vase misljenje o toj profesiji i njenim cenama, ipak mnnogo vise ljudi zna da instalira windows nego da izvadi zub bezbolno ili da brusi po njemu i sl...
 
naravno da treba da se plati dobro,jer ako ne zelis,uzmi zakonike pa sam sastavi taj ugovor,pa posle kad ti zbog neke rupe u zakonu(kojih kod nas ima mnogo) propadne posao zbog lose sastavljenog ugovora,platices XX puta vecu cenu.

Ja ovo rekoh iz iskustva, jer je drugar trebalo da produzi ugovor sa nekim, stari je prekucao i zamenio datum, odneli smo kod prijatelja advokata koji je samo trebalo da udari pecat ... ajd posto vas znam 50e :) inace je 100 ... znaci nikakvo znanje samo pecat ... ista stvar je sa pravnicima, covek daje savete, cita knjige a tesko da naplati, advokati su tu koji uzimaju lovu za pecat na ugovoru ... a to sto ce neki advokat da ti garantuje za to sto je napisao ili snosi odgovornost nema teorije.

Svodi se na to ja cu ti ovaj ugovor napraviti ali nista ne garantujem :) Vecina njih ima vec uradjene sablone od ranije, od starijih kolega pa samo menjaju imena i datume :) Govorim o jednostavnim ugovorima o kupoporadaji ... naravno da ima i komlikovanih slucajeva ...

Samo mislim da je pogotovu kod nas to precenjeno a nesto jako podcenjeno. Advokat je morao da da cak 23, 24 ispita i polozi pravosudni. A neki inzenjer Elektronike samo 34 ispita takoreci sve to x 2 jer su vecina pismeno usmeno + diplomski ... i kad se zaposli u neku programersku firmu na primer, bice placen 2-4 eura na sat za neko programiranje... i imace platu od nekih 400-800e i radice ko crnac dok mu oci ne iskoce. Ako je dobar programer, napisace neki program, otici kod istog advokata i prodace mu program za 300e i obogatiti se :)
 
Budimo realni :

ne mozes porediti zubara, lekara, advokata sa nekim ko ume da reinstalira windows. To nije nikakav strucnjak za racunare nego klinac iz kraja.
Za posao malo ozbiljnijeg servisiranja postoji ozbiljnija satnica i to je to.

Za ozbiljne intervencije postoji opet satnica koju kada bi videli, zubari, lekari i advokati bi popizdeli od muke ;)

Tako da drugari, reinstall windowsa i realno ne vredi vise od litre soka i kafice uz prijatno caskanje.
Bez uvrede.
 
Ja ovo rekoh iz iskustva, jer je drugar trebalo da produzi ugovor sa nekim, stari je prekucao i zamenio datum, odneli smo kod prijatelja advokata koji je samo trebalo da udari pecat ... ajd posto vas znam 50e :) inace je 100 ... znaci nikakvo znanje samo pecat ... ista stvar je sa pravnicima, covek daje savete, cita knjige a tesko da naplati, advokati su tu koji uzimaju lovu za pecat na ugovoru ... a to sto ce neki advokat da ti garantuje za to sto je napisao ili snosi odgovornost nema teorije.

Svodi se na to ja cu ti ovaj ugovor napraviti ali nista ne garantujem :) Vecina njih ima vec uradjene sablone od ranije, od starijih kolega pa samo menjaju imena i datume :) Govorim o jednostavnim ugovorima o kupoporadaji ... naravno da ima i komlikovanih slucajeva ...

Samo mislim da je pogotovu kod nas to precenjeno a nesto jako podcenjeno. Advokat je morao da da cak 23, 24 ispita i polozi pravosudni. A neki inzenjer Elektronike samo 34 ispita takoreci sve to x 2 jer su vecina pismeno usmeno + diplomski ... i kad se zaposli u neku programersku firmu na primer, bice placen 2-4 eura na sat za neko programiranje... i imace platu od nekih 400-800e i radice ko crnac dok mu oci ne iskoce. Ako je dobar programer, napisace neki program, otici kod istog advokata i prodace mu program za 300e i obogatiti se :)

E vidis,put do "sticanja imena" na tom pecatu je mukotrpan put.Taj pecat ti ipak garantuje nesto(ne govorim za tvoj slucaj),uvek se vise ceni tuzba/ugovor/izjava sacinjena od strane advokata,sa pecatom,nego od obicnog laika.Naravno da se ne moze garantovati uvek,ali uvek imas vece sanse sa advokatom u svakom slucaju nego da sam,laicki radis na predmetu.Ne mozes garantovati nekom dobar kupoprodajni ugovor,ako nisi upucen u sustinu stvari,u sustinu samog deal-a;)
Ja na fakultetu imam 32 ispita.Sam pravosudni ispit se sastoji iz nekoliko ispita.Plus pravnika imas kolko hoces bukvalno:)Svako moze gledati iz svog ugla,kako mu je najbolje i najlakse;)
Ne omalovazavam ni jedan fakultet,visu skolu i slicne ustanove.Cenim svaki posao u koji su ulozeni trud i znanjeI u potpunosti se slazem za to da je u nasoj zemlji potpuno poremecen sistem vrednosti,pa je zbog toga u mnogim,gotovo svim poslovima nerealna cena rada,proizvoda,usluge.Ovde spadaju i pravnicke i stomatoloske i racunarske usluge i mnoge druge.Jednostavno to je tako.
 
Ako sam sebe ne cenis drugi te ne cene .
Iz iskustva kad odrapis cenu, ljudi te odmah gledaju drugim ocima,
jer i dalje vazi ona kolko para "tolko muzike" .
Odvezem kod majstora motor na servis .
Zamena ulja i filtera, stelovanje karbona, stelovanje ventila .
Da li bih to mogao sam da uradim ?? Pa kad bih procitao par knjiga, nabavio potreban alat
i stekao neko iskustvo da, al je ipak jeftinije da profesionalcu platim i da sam posle miran do
sledeceg servisa .
E ista je prica i za racunare . Ljudi cenite svoje znanje i iskustvo, ko ce ako necete vi .
Da li je instalacija sistema i fino podesavanje lakse od podesavanja karburatora .
Nije, razlikuje se samo vrsta posla . Ako se ne uradi kako treba imacete problema, bilo da se radi o motoru
ili o racunaru .

PS :
Morao sam da uradim jednu moto analogiju da malo razbijem sablon sa kolima :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno