Šta je novo?

da li bi pomogao novi firmware?

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,641
Poena
765
Moj creative dvd 1241e slabo cita obicne diskove (od kad je kupljen, dok dvd-ve obrce bez problema. Da li mi mozda pomogao noviji firmware ili je nemoguce da on nesto pomogne u tom pitanju?
 
DVD...

Mislim da ti je slaba vajda od novog firmware-a.
Najbolje bi bilo ako bi mogao da ga zamenis za neki provereni model proizvodjaca tipa pioneer, nec,toshiba...

Pozdrav!
 
Moj creative dvd 1241e slabo cita obicne diskove (od kad je kupljen, dok dvd-ve obrce bez problema. Da li mi mozda pomogao noviji firmware ili je nemoguce da on nesto pomogne u tom pitanju?
Nema pomoci od novog firmwera. Mada nista te ne kosta da probas.
 
Re: DVD...

ssale je napisao(la):
Mislim da ti je slaba vajda od novog firmware-a.
Najbolje bi bilo ako bi mogao da ga zamenis za neki provereni model proizvodjaca tipa pioneer, nec,toshiba...

Pozdrav!

Ma ne brini. Pazario sam pre neki dan lg cdrw 24x i cita sve zivo, cak i neke koje ni teac 32x (citac) nije procitao. Nego pitam ovako, ipak je glupo da lose cita.
 
Laza je napisao(la):
Moj creative dvd 1241e slabo cita obicne diskove (od kad je kupljen, dok dvd-ve obrce bez problema. Da li mi mozda pomogao noviji firmware ili je nemoguce da on nesto pomogne u tom pitanju?
U takvim slucajevima je ciscenje povrsine sociva lasera resavalo problem, istina tako nesto nikada nisam probao sa dvd playerom (mozda ima neki self-clean mehanizam mada sumnjam , bolji nfo ceti dati vlasnici istog uredjaja) ....

p.s. sto se tice firmware-a sa njim gotovo nista ne bi dobio po tom pitanju...
 
Koliko se ja secam, creative je uvek imao problema sa losijim diskovima. Valjda su ciljani na zapadno trziste gde uglavnom pice originali i brand rezani.
 
da li je moguce nekako da flashujem bios jer imam winxp pod ntfs-om, jer je izgleda flashovanje moguce samo iz msdosa.
 
Laza je napisao(la):
da li je moguce nekako da flashujem bios jer imam winxp pod ntfs-om, jer je izgleda flashovanje moguce samo iz msdosa.
A da poturisj nekakvu disketlu, sistemsku. Valjda sve to moze da se smesti.
 
Vrh Dno