Šta je novo?

Da li bi ovo radilo?

BaneNZ

Slavan
Učlanjen(a)
23.03.2007
Poruke
377
Poena
319
Poz ljudi

Opet ja sa mojim problemima.....:D

Posto sam nakacio danas PS3 na Pc monitor preko HDMI to DVI kabla ( samo da kazem da izgleda neverovatno dobro) ostao mi je samo VGA ulaz na monitoru da nakacim PC. Medjutim slika je toliko grozna na VGA da sada trenutno kad hocu da igram PS3 menjam kablove, stalno moram od iskopcam jedno da bi ukopcao drugo....

Moje pitanje je... da li mislite da bi ovaj kabl dole radio posao? Znam da posto switchevi preko kojih mozes da prebacujes sa jednog DVI na drugi, ali kostaju brdo novca.


Evo kabla....

http://www.monoprice.com/products/p...cs_id=1011304&p_id=2518&seq=1&format=2&style=


Naravno, ne bih, nikada drzao oba uredjaja upaljena u isto vreme, vec cisto, ono da ne moram da vadim kablove non stop.


Unapred hvala
 
Rekao bih da ne. "(*) This is splitter cable. You can only connect one input device (i.e. DVD player,cable box or satellite receiver) to two output device(i.e. TV or projector).You can't connect two input device (i.e. DVD player,cable box or satellite receiver) to one output device(i.e. TV or projector)" Ovo je 1 DVI signal na 2 DVI a tebi treba obrnuto 2 DVI signala na 1 DVI.
 
Poslednja izmena:
Lepo su ti govorili ljudi da uzmeš neki veći tv sa hdmi ulazom, pa da se igraš k'o čovek. Ali ne... :p
 
Ne znam dal bi radilo jer nikad nisam probao tako nesto, ali ono sto ne kapiram je zasto imas problema sa vga? Meni i pc i 360 odlicno rade preko vga.
 
Ne razumam kako ti je velika razlika izmedju VGA i DVI ? Kod mene na 19" se skoro ne primecuje, mozda ti je losh VGA kabl ? Ja imam neki debeli od 5Kg :)
 
Poslednja izmena:
Lepo su ti govorili ljudi da uzmeš neki veći tv sa hdmi ulazom, pa da se igraš k'o čovek. Ali ne... :p

A dobro bwe, dokle cete vise..."govorili smo ti" sta sada, kupio sam pc ekran, pomozite mi da resim problem...:)
 
Ne znam dal bi radilo jer nikad nisam probao tako nesto, ali ono sto ne kapiram je zasto imas problema sa vga? Meni i pc i 360 odlicno rade preko vga.


A reci mi jel si probao da prikljucis pc preko dvi, pa da upredis kvalitet slike?
 
Ne razumam kako ti je velika razlika izmedju VGA i DVI ? Kod mene na 19" se skoro ne primecuje, mozda ti je losh VGA kabl ? Ja imam neki debeli od 5Kg :)

@driver

Uh, kad bi se ispostavilo da je samo to, bilo bi super....

Nas kako, kod mene je razlike veoma velika, najvise sto se tice ostrine teksta....

Ja sam misio da ce razlika izmedju DVI i VGA biti mizerna, ako ne i neprimetna. Citam sad na netu, kazu ljudi da je u do danas VGA napredovao toliko da ne bi trebalo da se vidi razlika.....

Mozda je stvarno kabl, koristim onaj koji je dosao sa monitorom....


Odo na faks.....poz
 
Naravno da ima razlike izmedju kablova, pogotovo kada je taj koji dolazi uz monitor. Pre 10 godina su svi ti kablovi bili kvalitetni, ali danas dobri idu samo uz skupe monitore i ja sam ovaj moj kupio posebno, mislim da je koshtao 20 evra. Ako je taj tvoj jedan od onih tankih i mekanih kablova, sigurno je to, jer ja imam duplu sliku sa takvim kablom i na CRTu i na TFTu, dok je sa ovim drugim razlika u odnosu na DVI bash onakva kako si chitao sa neta.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima razlike izmedju kablova, pogotovo kada je taj koji dolazi uz monitor. Pre 10 godina su svi ti kablovi bili kvalitetni, ali danas dobri idu samo uz skupe monitore i ja sam ovaj moj kupio posebno, mislim da je koshtao 20 evra. Ako je taj tvoj jedan od onih tankih i mekanih kablova, sigurno je to, jer ja imam duplu sliku sa takvim kablom i na CRTu i na TFTu, dok je sa ovim drugim razlika u odnosu na DVI bash onakva kako si chitao sa neta.


Ne znam, videcu, gledam sad kablove bas, svi kostaju tu negde oko $30, kinesko njesra.
 
30 dolara za VGA kabl? Gde su oni koji zavide cenama na NZ? :d :)
 
30 dolara za VGA kabl? Gde su oni koji zavide cenama na NZ? :d :)

Poz, ma to su kao skuplje varijante.....ali ne izgledaju mi kvalitetno....gledam da uzmem te bolje, da vidim hoce li biti razlike izmedju DVI i VGA onda.

Neverovatno kako je ostra slika na DVI, cisto sumnjam da na VGA moze biti bas takva, ali kupicu bolji kabl pa cu probati, ako nista vraticu ga nazad....:D
 
Poslednja izmena:
Ne može nikad da bude ista na VGA kao na DVI. Mani se ćorava posla i kupi TV ili spliter.
 
nidzo, razlika je mizerna, probaj sa poshtenim kablom :) Mnogo je veca razlika na prikazu zbog grafichke karte nego zbog DVI/VGA.
 
Pa sad, zavisi kakav monitor imaš, ali razlika sigurno mizerna - nije. Ako nemaš senki i duhova, kabl je dobar. Slika mi je na VGA jasna i oštra, ali na DVI je primetno bolja, kontrastnija i boje su jasnije - što nema previše veze sa kablom, nego sa dve suvišne, a veoma ozbiljne konverzije signala koje kod DVI ne postoje.

Sigurno nikad ne bih kupio TFT bez DVI.

U principu mi ide na živce to presipanje iz šupljeg u prazno koje se dešava zbog gluposti zvane VGA, koju su odavno morali da izbace. Novije kartice već i u najnižoj klasi više ni nemaju VGA priključak, nego 2 x DVI, pa mora da im se tura adapter.
 
Pa sad, zavisi kakav monitor imaš, ali razlika sigurno mizerna - nije. Ako nemaš senki i duhova, kabl je dobar. Slika mi je na VGA jasna i oštra, ali na DVI je primetno bolja, kontrastnija i boje su jasnije - što nema previše veze sa kablom, nego sa dve suvišne, a veoma ozbiljne konverzije signala koje kod DVI ne postoje.

Sigurno nikad ne bih kupio TFT bez DVI.

U principu mi ide na živce to presipanje iz šupljeg u prazno koje se dešava zbog gluposti zvane VGA, koju su odavno morali da izbace. Novije kartice već i u najnižoj klasi više ni nemaju VGA priključak, nego 2 x DVI, pa mora da im se tura adapter.


Ali, kod mene je tekst znatno mutniji na VGA........jos nisam nabavio bolji kabl da vidim da li je zbog toga.

Nego razmisljam da uzmem mozda ovo....

http://www.gpstore.co.nz/Games/1546446.html


sta mislite koliko bi signal bio losiji da ide preko toga?


poz
 
Poslednja izmena:
Ma čim figuriraju analogne stvari, tu mora doći do nepovratnog gubitka signala, posebno ako ima više spojeva - ma kakvi kablovi bili.

Nego ne razumem koj' će ti za pikanje igrica maksimalan kvalitet? Komp ostavi na DVI obavezno, a za PS3 - ko da je bitno.
 
Nego ne razumem koj' će ti za pikanje igrica maksimalan kvalitet? Komp ostavi na DVI obavezno, a za PS3 - ko da je bitno.

To si dobro rekao. Da razumeš, znao bi da PS3 mora da ide na DVI preko HDMI-DVI adaptera jer ne podržava drugi interfejs koji monitor ima :d :)
 
Šteta što nisi kliknuo na link koji je čovek ostavio. Očigledno postoje aksesoriji koji taj problem rešavaju.
 
^ I s*ebu sliku poshteno :)

I dalje tvrdim da je dobar VGA kabl skoro isti kao HDMI, pre 10 dana sam se sa tim zezao i znam o chemu pricham, a znam da vecina koristi kablove koji su dobili uz monitor, kao to je sve isto ;)
 
Sad sam bas prebacio na masini iz potpisa sa dvi na dsub (trebace mi hdcp za nesto drugo |>>)... mogu da potpisem da razlike nema... kabl je neki jaducan koji mi je stigao uz neki od monitora, tacno je upola tanji od mog dvi kabla...
dakle mozda na nekim montiorima i ima razlike, ali na velikoj vecini nema... probao i na fsc 19" wide koji sam imao pre ovog i na lg 1730b (e na njemu sam cak i video razliku, ali mislim da je tu auto setting bio nesto losiji i da je ta graficka brljala)...
 
@driver

Jel bi mogao neko da napravi sticky thread, da ostavljamo svoje PSN username, i Xbox live gamertag...


Bilo bi zaista super.....
 
Otvaraj thread slobodno pa cemo da stickujemo.
 
Resio sam problem sa mutnom slikom na VGA.


Sve sto sam trebao da uradi je stisnem "auto" dugme na monitoru kad stavim na vga, iskoci nesto da radi auto adjusting....

Sad vise ne vidim razliku izmedju DVI i VGA.....
 
Nazad
Vrh Dno