Šta je novo?

D-LINK DIR 300

DANTAS

Cenjen
Učlanjen(a)
10.11.2012
Poruke
1
Poena
151
Zdravo svima

Imam DIR 300 ruter pa me zanima da li mogu nekako da ga iskoristim za pravljenje wirelless mreze. Problem je taj sto preko antene primam signal od ortaka na desktop i zanima me mogu li da iskoristim DIR 300 i da ga povezem na desktop i napravim novu mrezu za kucnu upotrebu?
Nemam bas puno znanja u ovoj oblasti tako da mi je svaka pomoc dobrodosla.


Hvala unapred
 
Otprilike bi to trebalo da izgleda ovako:

Posto primas signal na desktopu, moras da sharujes tu konekciju. To bi uradio ovako nekako:
http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-share-an-internet-connection-in-windows-7.html

Kablom povezi PC i ruter na WAN portu. Ruterovu internet konekciju podesi na Static i podesi mu IP adresu. Adresa PC-a koji deli i te adrese rutera treba da budu iz istog opsega, npr. 192.168.0.1 i 192.168.0.2. Obe ih podesi rucno. Ne secam se koji je default opseg adresa koji DIR300 dodeljuje onim ostalim racunarima koji se povezuju na njega (preko wifi ili kabla), ali pazi da ne bude iz istog opsega iz kog su ruter i taj PC kojim se povezujes na ortakov net, vec da je npr 192.168.100.0 - 255. Mislim da bi to trebalo da bude to.

Ako si se pitao da li mozes tim ruterom da se povezes na net i delis, ne mozes. Potreban ti je jos jedan uredjaj koji ce da prima signal, a ruter da ga siri dalje (na primer access point) ili ruter koji podrzava WDS.
 
Nazad
Vrh Dno