Šta je novo?

Cyberpunk 2077

I sta mislis, kakve su tvoje procjene do kog nivoa kompleksnosti ce uraditi taj sustem policije? Eto ja se samo pribojavam da to ne ostane na nekom nivou kao sto je u GTA 3 i slicno. :D
 
I sta mislis, kakve su tvoje procjene do kog nivoa kompleksnosti ce uraditi taj sustem policije? Eto ja se samo pribojavam da to ne ostane na nekom nivou kao sto je u GTA 3 i slicno. :D
Nece biti ono sto je obecano ali mislim da ce biti nesto na pola puta. Ubacice max tac gigove (vec imamo quest koji vodi ka tome) i obicne misije za podrsku policiji. Bice striktnije u pogledu dobijanja zvezdica i naravno max tac ce biti boss fight. To je neka moja procena jer ovo sto imamo sad "suspected criminal activity" i bounty sistem je placeholder. Zaista je prazan osecaj trenutno. Mogu da ubijam koga hocu sve dok nije obican npc i niko me ne dira
 
Mene je policija redovno spopadala kad krenem da random ubijam po ulici, prvo oni mali dronovi pa onda panduri pa zandarmerija odnosno kornjace....Igrao sam kad je izasao patch za ps5 a mislim da je i 1.5 negde tu izasao.
 
I sta mislis, kakve su tvoje procjene do kog nivoa kompleksnosti ce uraditi taj sustem policije? Eto ja se samo pribojavam da to ne ostane na nekom nivou kao sto je u GTA 3 i slicno. :D
Bar da bude na nivou najpopularnijeg moda za policiju.
 
Btw, Street Cred je kompletno beskoristan atribut. Sem pristupa boljoj opremi, nema nikakvu drugu vrednost. Takođe, ne postoji nikakav odnos izmedju glavnog protagoniste i bandi u gradu. Mogu da pobijen stotine Tiger Claws pripadnika i nikom ništa. Nikakvih posledica nema.

A o nepostojecem ratu između bandi da ne pričam.
 
CDPR upravo najavio novu CP igru "Project Orion"
 
I jos pet stvari :)
 
Riding the hype train.
 
Ko kaže da će morati? Pogledaj Bethesdu, svaki put im prođe ista fora. Čekam Starfield da izbace i da vidim koji će izgovori da se koriste. A i igrači imaju plitku pamet, na jedno uvo uđe, na drugo sutra izađe 🤷‍♂️
 
Sve u svemu jedva cekam igre u Unreal engine-u.
 
Što želiš da sve igre izgledaju isto? :D
 
Sada je 90% igara u UE4 pa nije bas da izgledaju isto. Ja jos nisam vidio da je neka igra iskoristila 100% potencijal UE4. Mozda resursi prave problem. Kao recimo onaj Stars Wars demo sa prašinarima u liftu.

Samo veliki izdavaci imaju svoje engin-e.
 
To vazi za svaku igru. Svaki engine. Konzole su limit. UE5 ce vec promjeniti gaming industriju sa lumenom i nanite. Samo je tek izasao, u Aprilu. Tako da ce proci 2-3 godine dok ne vidimo prave naslove.
 
Ko kaže da će morati? Pogledaj Bethesdu, svaki put im prođe ista fora. Čekam Starfield da izbace i da vidim koji će izgovori da se koriste. A i igrači imaju plitku pamet, na jedno uvo uđe, na drugo sutra izađe 🤷‍♂️
Nažalost istinito... Starfield će po svemu sudeći biti samo Fallout 4 space mod. Kako je samo jadna izjava Todda Howarda da treba puno posla - ajde molim te - da ne bi bilo loadinga između planeta i svemira, bez obzira što sad imamo SSD u novim konzolama. Prema mom mišljenju, Starfield je rađen sa starim konzolama na umu pa onda "samo portovan" na nove, tj novi Xbox, ne bi li dobio titulu "prve prave AAA next-gen igre". Ukoliko bude loadinga i na samim planetama u svakom kompleksnijem objektu znajte da nisu takli engine, a ovo je verovatno još jedna istina.
Sve u svemu jedva cekam igre u Unreal engine-u.
Isto. Ako UE5 ne donese nešto novo neće ništa. Jedva čekam Avowed, a tu su Stalker, Hellblade 2, i još po neka :)
 
Zavrsio igru. Kad je izasla igrao sam na hard pa nisam primetio ali ono sto najvise upada u oko je da je very hard ovde najlaksi od svih igara. U ni jednom trenutku ne postoji osecaj opasnosti a opet je zanimljivo jer je napravljeno tako da je svaki tip oruzija ili nacina igre nesto sa cime moze da se prolazi kroz igru. Ai mora da se promeni u ovom zanru.
 
Cyberpunk 2077_2022.10.06-14.03.png
Cyberpunk 2077_2022.10.06-14.01.png

Resih da probam ovu igru na novoj grafi, super klizi sve na Ultra, ali igra nece da prebaci 102fps iako sam podesio na targeted fps dosta vise, jel ima neki trik za ovo?Plus, ne vidim nigde u meniju verziju FSR 2.0, samo 1.0, igra je ver 1.6 , jel treba nesto dodatno da se instalira?
Hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
spusti nivo detalja za veci fps

edit: ili imas 102fps nebitno kako podesis?
 
Možda tvoja konfiguracija ne može da isporuči više od 102 FPS :)
 
Vsync je on a refresh rate monitora je 102hz 😁
Salu na stranu ja bih bio prezadovoljan da je kod mene takav slucaj 😉
 
Udji u Video tab u igri i tu ti je verovatno podesen maximum fps na 102
 
Nažalost istinito... Starfield će po svemu sudeći biti samo Fallout 4 space mod. Kako je samo jadna izjava Todda Howarda da treba puno posla - ajde molim te - da ne bi bilo loadinga između planeta i svemira, bez obzira što sad imamo SSD u novim konzolama. Prema mom mišljenju, Starfield je rađen sa starim konzolama na umu pa onda "samo portovan" na nove, tj novi Xbox, ne bi li dobio titulu "prve prave AAA next-gen igre". Ukoliko bude loadinga i na samim planetama u svakom kompleksnijem objektu znajte da nisu takli engine, a ovo je verovatno još jedna istina.

Isto. Ako UE5 ne donese nešto novo neće ništa. Jedva čekam Avowed, a tu su Stalker, Hellblade 2, i još po neka :)
Pa i jeste puno posla, i naravno da nisu unaprijedili engine.
Loading planeta za mene nije problem. Problem je taj njihov placeholder dizajn, i naravno to sto konzumeri nista ne primjecuju kada je Bethesda u pitanju. Evo CP 2077 se secira/anatomizira maksimalno, maltene svaki element. I tako i treba, ali onda to primjeniti na sve igre.
 
Pricali su o ekspanziji i developer rece da oni koji su igrali witcher 3 i blood and wine ekspanziju vec znaju sta moze da se ocekuje od kvaliteta.
Ne znam sta da mislim sad. Sa jedne strane blood and wine je bio genijalan a sa druge ti ljudi koji su imali muda da kao ekspanziju izbace nesto sto bi ubisoft ili ea objavio kao novu igru nisu vise u studiju.

Inace na 120 sati sam u 1.6 i sad sam vec prilicno siguran da je Kijanu nesvesno odgovoran sto ovo nije rpg. Sve ono sto izgleda kao rpg je content koji je ostao u igri iz originalnog projekta pre nego sto je Kijanu premasio sva ocekivanja cdpr-a i prihvatio da bude angazovan koliko god im treba. Jos jedan od primera da ne treba ovoliko mesati industrije.
 
Da, mora da je on kriv sto je CDPR svesno isporučio 60% gotov proizvod.
 
Nazad
Vrh Dno