Šta je novo?

Crytek-ov novi FPS

Nedjo je napisao(la):
Kada izadje Crysis, za 100 evra ces moci da nadjes nekog Radeona X1600 Pro. Na njemu, u 640x480 i sa "Medium" setovanjima ces gotovo sigurno moci da se igrash!
Moram da se ispravim ovde!!

X1600Pro ce na prolece biti 100€!!

Sto ce reci da ce mnogi bez problema moci igrati ovu fenomenalnu igricu, naravno, sa "opustenim" detaljima i rezolucijom!
 
Sto bi rekli moji vojvodjani: "jujujuju"!!!

Pa ovo je brutalno:

http://www.1up.com/do/download?cId=3147565

Pa bolesno je sta su uradili sa senkama! Pa svaki list baca senku!! Pa ovo je bre ULTRA-GIGA-MEGA!!!
I najbolje od svega igrace se u maju na E3, sto znaci da definitivno stize za NY (nisu blesavi da proprate odgadjanje Viste)!
 
Na DVD-u uz Gameplay ima film o tom CRAYTEK-ovom enginu i moram priznati da mi se naj više dopada kad onaj vojnik ide napred-nazad pored neke palme, zaista deluje. Evo neke fotke ko nije video.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    129.3 KB · Pregleda: 108
  • 2.jpg
    2.jpg
    200.9 KB · Pregleda: 117
  • 3.jpg
    3.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 87
  • 4.jpg
    4.jpg
    144.2 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
HOHOHOHOHOHO...WOOOOW!!!!!!!!!!

Prva igra za koju mi nece biti zao da napravim upgrade kada se pojavi. Brate mili pa ovo je ono sto sam bar ja cekao nekih 5 godina!!!! FUUU! pa F.E.A.R. na superultrahigh podesavanjima izgleda megasmesno naspram ovog! Jos uvek ne mogu da skinem osmeh sa lica.
 
Pa ako igra bude ovakva kakvom je prikazuje ovaj film, a verujem da hoće jer sve izgleda kao upgrade-ovani FarCry, onda ja ne vidim ni jednu igru, ni u najavi, koja će moći da bude ovakav eye-candy. Ovo je spektakl!!!
 
Kako ce odlaganje Viste da utice na Crysis? Da li ce igra biti odlozena (mada neverujem da su Crytek-ovci tolko ludi), odnosno ako je ne odgode i ista izadje za WinXP da li ce to uticati na tehnicku realizaciju igre? Da li ce onda igra biti DX9 posto WinXP nece moci da tera DX10?
 
Ono napucavanje u dzungli je jezivo !!! Neverovatno izgleda.
U tekstu iz Nedjinog linka pise da ce podrzavati i DX9 i DX10.
 
mLaki je napisao(la):
Kako ce odlaganje Viste da utice na Crysis? Da li ce igra biti odlozena (mada neverujem da su Crytek-ovci tolko ludi), odnosno ako je ne odgode i ista izadje za WinXP da li ce to uticati na tehnicku realizaciju igre? Da li ce onda igra biti DX9 posto WinXP nece moci da tera DX10?
ma naravno da ce biti i DX9! Super je da su momci odradili posao tako da ces sa Vistom dobiti ubrzanje, ali bilo bi glupo da ne radi na XP-u! Najlepse u svemu je da ce CryTek obet biti ispred mnogo vecih igraca: EPIC-a i Id-a, kao svojevremeno sa FC-om, kada su pola godine bili isprede Valvea (HL2) i id-a (D3)!
 
Ne samo da su bili pola godine ispred ovih. Ja sam poceo da igram HL2, posle 2-3 dana se smorio, deinstalirao i ponovo (po treci put) odigrao FarCry:). Malo mi je cudan ovaj zadnji intervju. Kazu da rade samo PC verziju, a u jednom od ranijih je pomenuto da rade spec. verziju za PS3.
Secate li se one PhotoShop slike, kao navodno FarCry2. Pa one scene iz filmcica i nisu daleko od toga:)
 
@Nedjo:
koliko ubrzanje? jel' neko akademsko ili nesto znacajnije...
btw. kad sam procitao da ce Vista zauzimati 800MB u idle stanju, skapirao sam da ce i 2GB biti malo za igranje.
 
Zaista nemam pojma koliko je ubrzanje. prenosim komentare ljudi bliskih M$-ovom DX timu, a oni tvrde da ce ubrzanje biti "opipljivo"... vidcemo!
Nema dilemeda ce Gamerske masine sa Vistom morati u sebi da maju 4 GB memare, sto ce reci 64bitnu verziju Viste! Ovo ce svakako uticati na ubrzanu tranziciju ka eri 64bitnog procesiranja i jos dodatnog ubrzanja!
 
Nedjo je napisao(la):
Zaista nemam pojma koliko je ubrzanje. prenosim komentare ljudi bliskih M$-ovom DX timu, a oni tvrde da ce ubrzanje biti "opipljivo"... vidcemo!
Nema dilemeda ce Gamerske masine sa Vistom morati u sebi da maju 4 GB memare, sto ce reci 64bitnu verziju Viste! Ovo ce svakako uticati na ubrzanu tranziciju ka eri 64bitnog procesiranja i jos dodatnog ubrzanja!

Cek bre ljudi, da ne preterujete malo. Sada je dovoljno 1GB za 'normalno' igranje. OK, u nekim igrama se oseti 2GB, ali to je retko i razlika je mala.
Ajde da Vista uzme 50% vise memorije (64 bita) za iste taskove u odnosu na XP.
I ako dodamo jos 50% koje ce zahtevati nove igre, to je oko 2GB. To bi trebalo da je dovoljno.
4 GB ce se verovatno osetiti ponegde, al valjda nece biti neophodno. Pa gde ce da nadjemo 2GB module (pod pretpostavkom da ce 4x1GB morati da ima veci command rate od 2x2GB)?
 
Napisao je za gamerske mašine, koje već sad treba da imaju 2GB, a ne za "normalno" igranje.
 
mcekovic je napisao(la):
Cek bre ljudi, da ne preterujete malo. Sada je dovoljno 1GB za 'normalno' igranje. OK, u nekim igrama se oseti 2GB, ali to je retko i razlika je mala.
Ajde da Vista uzme 50% vise memorije (64 bita) za iste taskove u odnosu na XP.
I ako dodamo jos 50% koje ce zahtevati nove igre, to je oko 2GB. To bi trebalo da je dovoljno.
4 GB ce se verovatno osetiti ponegde, al valjda nece biti neophodno. Pa gde ce da nadjemo 2GB module (pod pretpostavkom da ce 4x1GB morati da ima veci command rate od 2x2GB)?
Secam se kad je izasao UT 2004, jos uvek smo testirali na masini s 2x256MB konfiguracijom. Tada se prvi put pojavila potreba za giga rama. A kada je dosao BF2 ispostavilo se da za igranje sa svim napucanm setovanjima treb vise od giga. FEAR je ovo samo potvrdio. Danas ako hoces da igras neku novu igru, do kraja nabudzenu, treba ti masina sa 2 GB memorije. Ako se dogodi, a sva je prilika da hoce, i Vista budee u startu zauzela giga rama, loican sledeci korak za NexGen igranje ce biti 4 GB (4x1GB moduli)!
 
Dajte ljudi, pa moci ce i Vista da se optimizuje i da se poiskljucuju stvari koje realno nisu potrebne u gamerskoj mashini! Dva giga mora da bude dosta...
 
Ovaj hd trailer u 1280 je zaista bolestan. A sto je najgore ja verujem da se sama igra nece previse razlikovati na max podesavanjima.

Borbe po dzungli su nalik filmu, zaista fascinantno... Jos samo da smisle iole razumnu pricu i... Pa bice prodaje porodicnog nakita, organa,... sta god bude trebalo :)
 
Nazad
Vrh Dno