Šta je novo?

Crypton s800 bez kartice

ivan123

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2007
Poruke
151
Poena
320
Kupio sam danas ovaj uredjaj bez kartice sa kartama, pretpostavljao sam posto koristi WinCe 5.0 i iGo softver da je dovoljno na praznu SD karticu staviti instalaciju IGo-a sa kartama, ali ne radi. Stvar je u tom sto izgleda da se WinCE isto mora nalaziti na SD kartici da bi se ucitao tj. da se WinCE ne ucitava sa interne memorije uredjaja kao sam pretpostavljao. Da li neko zna kako se moze instalirati WinCE na SD karticu i gde se uopste moze skinuti verzija za ovaj uredjaj?
 
Poslednja izmena:
Ajde ljudi pomagajte. Nabavio sam crypton S1000 i imam isti problem. Sta raditi dalje
 
Crypton s800

Zaista, da li ima ikakve sanse da ovaj GPS radi bez original kartice?
 
cekaj, cekaj, ja imam s800 sa karticom, ali se na njoj ne nalazi winCE ili ja nisam nesto dobro video?
 
Je li vam opet kaze da ubacite karticu ili nesto drugo??? Ako sam upravu onda se pojavi ono Crypton i ne mrda odatle a ako je tako onda bi mozda trebali da na karticu iskopirate jedan fajl...
 
koji se zove nk.bin
 
Crypton S800 i S1000 GPS uređaji su rebrendirani, priloženi su firme navngo koje za njihove potrebe proizvodi firma Supa. Mogu se naći i pod ostalim brendovima ( Omnitech recimo ).
Zasnovani su na Win CE 4.2 core-u i za rad je potreban NK.BIN koji se isporučuje na SD kartici i u dve verzije. Inače nk.bin je image sistema.Software za navigaciju je iGo 2006.
 
a ima li sanse da se ubaci neka novija verzija winCE i iGo-a?
 
Win CE teško, dok iGo rade sve verzije + miomap + destinator + route66
 
Rezime

Dakle, crypton s800 definitivno moze da radi sa tudjom karticom?! Ili tudjim nk.bin fajlom? Neko je postovao kako nije uspeo ni ubacivanjem tudje original kartice, molim neka neko pojasni, da li je wince zakljucan za ser. br. uredjaja ili nesto slicno i da li moze da se ubaci neki koji nije? Cak ni za Omnitech nisam nasao nista o to me da je wince zakljucan... U rebusu sam... Ako neko zna nesto definitivno - ako je klonirao tudju karticu or something, molim neka se javi da rascistimo... Hvala
 
e ne znam sad kakva je situacija ako ga kupis bez kartice...jer sam ja probao varijantu koja dodje i sa karticom...pa sam onda stavio Igo8 koristeci sve sa kartice, a mijenjajuci samo igo folder.. e sad nisam probao sa nekim drugim nk.bin fajlom...skinutog sa interneta npr.
 
Mozda resenje!

Posle mnooogo vremena provedenog po forumima, i ne nalazenja konkretnog odgovora - "da li crypton s800 moze ili ne moze sa tudjom karticom" mislim da imam neke ideje. Mislim da moze, posto nigde nisam nasao pomena da je winCE zakljucan za serijski broj uredjaja ili sl. - (razlike postoje ako su procesori PNA uredjaja, onog koji dotira karticu i onog koji prima nk.bin fajl, razliciti), a ne verujem da su "hackeri" iz Srbije, a jos manje iz CT-a smislili nesto novo sto nema u svetu...
Ono gde moze biti problem je kod kartica koje se koriste za kopiranje. Naime, na nekim karticama, pogotovo ako su 2GB ili vise (neko je rekao SDHC?), postoji mogucnost da se, pri kopiranju sadrzaja originalne kartice, nk.bin fajl, odnosno winCE, prekopira izvan prvih 1GB podataka, pa ne moze da se iscita pri bootovanju PNA uredjaja. Recept za sprecavanje ovoga je: kopirati prvo fajlove iz roota originalne kartice (nk.bin i ostale) na, jel, root druge kartice, pa tek onda foldere. Tako bi trebalo da radi, kazem pod uslovom da se kopira kartica od s800 za s800, kartica, odnosno winCE od s1000 za s1000, itd...
Ono sto jedino ostaje je da neko zaista i proba ovako to i da uradi, pa da vidimo...

Posto cu mozda uskoro imati sansu da isprobam ovo (nadam se da cu imati sansu da utaknem svoju karticu da vidim da li sljaka pre nego sto zaista platim crypton s800 :), zamolio bih nekog, voljnog da pomogne, da postavi kompletnu kopiju svoje kartice od s800 na rapid ili nesto slicno, kako bismo mogli pokusati.

Hvala, i nadam se uskoro... :d

Ako sve prodje ok, uskoro ocekujte pomoc oko ubacivanja mp3/mp4 playera, i ostalog u crypton, sve u cilju kako bismo ga ucinili boljim. ;)
 
eee..i ovo...karticu formatiraj iskljucivo u fat..a ne fat32, jer onda nece htjeti da ti radi..ili ako hoce onda zeza...ovako ce da radi bez problema
 
evo ja imam jedan problem. Ubacio sam u Crypton S800 iGo 2008 i sve radi (sto se programa tice), ali ne moze da uhvati signal uopste. U cemu je problem i gde ja to gresim???
 
hmmmm...ja cu ti odgovoriti sjutra...jer mi je igo8 podesen za crypton ostao u kompjuteru na poslu...mada ako se dobro sjecam treba da fajl koji se zove sys.txt a nalayise u igo folderu otvoris i u njemu upises sledece:

[gps]
port=1
baud=-1

Mislim da bi ovo trebalo da radi za Crypton...
 
hvala druze pomoglo je, samo treba da se upise baud=4800 umesto -1.
 
sve super radi, samo mu u odnosu na stari igo softver treba mnogo duze vremena da odredi trenutnu poziciju (mislim na inicijalno paljenje).
 
Ne vredi kopirati nk.bin sa originalne kartice jer iskopiran na drugoj nece raditi... Treba naci modifikovani nk.bin i zajedno sa njim na karticu snimiti "prilagodjeni" iGo 2008 - tek tada ce uredjaj raditi "punom parom" i sa novim mapama!
 
Sve sto trebate da uradite je da sledite uputstva dole.



http://www.techsmarttips.com/newforum/viewtopic.php?f=22&t=243)

Citat:
My thanks to all who have contributed to the forum. It is with this direct support that a solution to modify the registry of the original NK.bin is described below.

It's a work in progress for me, but I thought I'd share what I have so far so someone can take over and make the ultimate OS.

Included in the link are the files you'll need. After installing perlscript:

1. Run Extract.bat (only needed once to pull out registry), will create a file called 'default.reg', this is the registry in the NK.bin
2. Modify registry to your liking (NOTE: it must be equal to or in my case smaller that the original registry file, this is required in order to get back into NK.bin - I removed some items, like the appearance themes which don't matter to accomodate this requirement)
3. Run Compile.bat (this will convert your new registry 'default.reg' and put back into NK.bin
4. Copy newly created NK.bin to SD card root.

Included is a modied NK.bin with the following changes:
1. Battery timeouts turned off
2. Region set to 'Eastern Standard Time'
3. Sounds turned off (including startup 'DING!")
4. Touch screen calibatrated (you'll likely want your own settings)

left the default application to run as: Destinator.exe but that's easy to change at: [HKEY_LOCAL_MACHINE\TECHWARE\Application] (I have a number of hacks from the start of owning this GPS so this still works best, but it does work if you want to change this to run something else on boot)

You can use this same logic to extract other files from the NK.bin, but with a few basic changes and using mortscript I've got the GPS running nice now - no more macros.

Have fun and post your bins, I nornally lurk and take all the great ideas, thought I'd contribute for once.

Requirements
1. Install perlscript: http://www.activestate.com/Products/activeperl/features.plex

Download
http://rapidshare.com/files/81773098/Omnitech_BIN_Mod.zip



A pogledajte ovde kako to izgleda

http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=702&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
Ima li nekog voljnog da negde okači originalni NK.BIN sa sd kartice od Cryptona S800.
Pa da malo modujemo originalni fajl.
 
poyy ljudi da li neko moyda ima nabudzeni nk fajl za s800 da ga uploaduje da probam posto nisam siguran da sam razumeo ovo uputstvo gore.
Ako neko ima nek uploaduje da probam , ako moza da se napravi onako da imas kao desktop start menu , pa da kad se upali ja biram sta ce da startuje, navigaciju muziku i sl, ..
Hvala unapred i veliki pozz.
 
kako si uspeo da ubacis igo 2008 na s800? ja sam pokusao na sve nacine (ukljucujuci i ovaj opisan na stranici) ali bezuspesno. karticu od 1G sam formatirao u FAT (bez 32) i uvek mi trazi igopna, a kad ga ubacim on nece da radi. ako ubacim samo mape na postojecu karticu (dosla je uz s800 sa mapama istocne evrope) ona ih prijavljuje (nove mape) kao zakljucane. ako bi mogao da mi posaljes postupak za instalaciju ili okacis na forum bio bih ti veoma zahvalan. mail: [email protected]
 
pozdrav svima... evo i mene medju vlasnicima s800... manje vise sve sam shvatio od onog sto me zanima sem da li postoji varijanta i od cega zavisi sledece: da se u nekom delu displeja pojavljuje podatak sa ogranicenjem na tom delu puta ?? meni je na nekim drugim navigacijama dosta pomagalo kada se krecem nepoznatim putevima gde je moguce ocekivati radar, a da nisam obratio paznju na znak... cak i onaj iritantan glas koji me upozorava da sam premasio debelo dozvoljenu brzinu....

hvala
 
Nazad
Vrh Dno