Šta je novo?

Crypton S1000 + Austrija

laca12

Slavan
Učlanjen(a)
31.03.2006
Poruke
718
Poena
345
Kako ubaciti u crypton s10000 sa kartama istocne evrope kartu austrije? Kad ubacim kartu GPS nece da podigne igo nego ostane negde izmedju u crnom ekranu, isto se desava i kada promenim orginalnu mapu, recimo Srbije,
I da li je moguce umesto igo 2006 pna ubaciti neku noviju verziju?
 
Svaki uredjaj koji je Windows CE based je moguce podesiti po potrebi,u smislu stavljas sta god si zamislio,naravno uz manje "prepravke" softvera.

ako zelis da ti "tecno" radi navigacija sa najnovijim mapama,lepo ubaci iGo8,Primo ili sl...

Crypton-a jos nisam cackao tako da ne znam tacno kako i gde ga treba podesiti.Ako nisi radio slicno ili ako si manje vican ovim stvarima a zelis budi jako pazljiv,odradi bekap navigacije obavezno.

Recimo,BlueBerry,Magneo i sl su extremno laki za rad,Mio je recimo srednje tezak jer moras da ubacujes i prepravljas .ini fajlove dok je bar meni najvise glavobolja (oko 20min :)) zadao Destinator gde sam morao da prepravljam .exe fajlove.

Posto vec imas iGo na njemu pretpostavljam da nije veliki problem srediti tvoj uredjaj.Glavna prepreka moze biti "inicijalni" fajl (u .ini ili .txt formatu) koji govori uredjaju sta i kada da pokrece.
Malo sam prosvrljao po netu i video da ima dosta domacih foruma koji obradjuju Crypton navigaciju.Prozuji malo i verujem da ces se snaci.

Ako ti trebaju mape ili iGo fajlovi vici pa cu ti poslati
 
Svaki uredjaj koji je Windows CE based je moguce podesiti po potrebi,u smislu stavljas sta god si zamislio,naravno uz manje "prepravke" softvera.

ako zelis da ti "tecno" radi navigacija sa najnovijim mapama,lepo ubaci iGo8,Primo ili sl...

Crypton-a jos nisam cackao tako da ne znam tacno kako i gde ga treba podesiti.Ako nisi radio slicno ili ako si manje vican ovim stvarima a zelis budi jako pazljiv,odradi bekap navigacije obavezno.

Recimo,BlueBerry,Magneo i sl su extremno laki za rad,Mio je recimo srednje tezak jer moras da ubacujes i prepravljas .ini fajlove dok je bar meni najvise glavobolja (oko 20min :)) zadao Destinator gde sam morao da prepravljam .exe fajlove.

Posto vec imas iGo na njemu pretpostavljam da nije veliki problem srediti tvoj uredjaj.Glavna prepreka moze biti "inicijalni" fajl (u .ini ili .txt formatu) koji govori uredjaju sta i kada da pokrece.
Malo sam prosvrljao po netu i video da ima dosta domacih foruma koji obradjuju Crypton navigaciju.Prozuji malo i verujem da ces se snaci.

Ako ti trebaju mape ili iGo fajlovi vici pa cu ti poslati

Mislio sam da moze jednostavnije, tj da se na neki nacin samo ubace mape austrije i promeni licenca, al ocito ne ide. Instalirao samo igo 8.3 i sva radi, sem sto ne dobijam signale satelita, sad moram da otkrivam i to setovanje...
Sa mozda jednostavnog posla ovoliko muke...
 
@laca12, Imas u setovanjima od Igo-a da automatski nadje stelovanje za satelite - treba mu nekih 5 minuta da nadje. Nemam sad pri sebi navigaciju da ti kazem tacno o kojoj opciji je rec, ali evo planiram sad da odem do banke pa cu videti u kolima, pa javljam.

Pozdrav.
 
Treba da resetujes GPS,tj,da iGo nadje "put" do tvog GPS hardvera.
Odes u opcije u iGo (izem ga sada ne znam napamet) i potrazi GPS i videces kanal i port koji koristi iGo za komunikaciju sa GPS uredjajem i verovatno stoji stiklirana opcija "Auto"-
Odstikliraj je i ponovo stikliraj i iGo ce poceti da vrti portove i kanale.Javice ti kad nadje (ponekad ume da potraje) i tada probaj navigaciju pa se javi

pozzz
 
Sve namesteno i odlicno radi sa Igo 8.3 Problem je samo sto je crypton strasno spor sa konektovanjem na satelite...
Hvala svima na pomoci
 
To sto je spor - mozda sad jer je oblacno, videcemo za par dana kad pordje kijamet kako ce da bude, ne bi trebao da pronadje 3 minimalno potrebna satelita za vise od 2 minuta.

Pozdrav.
 
@laca12

Moze pomoc , imam isto Crypton S1000 ako si vec odradio to sve, moze konsultacija ?
 
Nazad
Vrh Dno