Šta je novo?

Crusader Kings II

Zar niko ne igra ovaj biser od igre? Ne mogu da verujem :) vodim Srbiju i Nemanjice, igra je mnogo teza od keca, da bi osvojio par drzava moras mnogo da se pomucis. Sve u svemu, jako dobar naslednik 1. dela, obavezan materijal za sve koji vole paradox igre a la HOI.
 
Pa poranio si, ja bih sad rado igrao do jutra sa Srbijom kada bih imao vremena. Za Crusader Kings II kao i za sve paradoxove igre je ipak potrebno vreme da bi se savladale, a i da bi se dao bilo kakav sud o igri. Za početak mogu da kažem da deluje odlično.
 
Igra je odlicna, i sto je jako bitno, teska. Jedino mi malo smeta sto je osvajanje provincija do zla boga sporo. Ne verujem da ce biti moguce osvojiti celu evropu, na primer. Omiljena zanimacija u kecu mi je bila da uzmem neku Rusku knezevinu da je avanzujem u rusko carstvo, pa onda po ostalo :)
 
Evo ja počeo sa Srbijom 1186 i za 103 godine napravio Kraljevinu Srba i Hrvata, Srbija je pravoslavna zemlja, a vladajuća klasa Hrvatskog porekla :p Tako je to kad ukrštaš dinastije!
ck26.jpg

E sad ne znam šta dalje. Ukoliko se budem širio moraću da dam provincije vazalima, a oni uvek kad tad dižu ustanke. Kako da me vazali vole??? Uvek sam im do sada davao County titule, a Duchy zadržavao za sebe, možda tu treba nešto da menjam?
 
Mozes da im dajes priloge u novcu, ali i da biras medju tvojim naslednicima one sa dobrim osobinama i visokim diplomacy skilom, da bi imali sto veci bonus na odnose sa tobom.
 
Ne vole te jer ti je Demesne los znaci treba 2/10 na primjer
 
Probao sam danas, ali ne mogu da se nateram da prolazim kroz agononiju učenja ponovo.
Back to the HOI3 :)
 
Мапе држава на балкану су научна или како да кажем историјска фантастика, чак су Уроша нејаког назвали тотално супротно "Урош јаки" , а Цара Душана нигде нема, какви неписмени шабани.

Што је баби мило то јој се и снило.
 
I am agree with your answers my problem is solved. I am very happy 👍
Have a nice day to all the members 😇
 
Nazad
Vrh Dno