Šta je novo?

Crkavanje napajanje

Mitrovic22

Zapažen
Učlanjen(a)
01.04.2022
Poruke
5
Poena
21
Treba mi pomoc uzeo sam nove delove za kompijuter i cim malo vise komp radi napajanje crkne, evo vec 4 put menjao napajanje i svaki put crkne ne znam do cega je,menjao sam i kablove bukv sve sam menjao,Da li znate do cega je?
 
Napiši koje napajanje, koje su komponente? Možda je do nekvaliteta (ako je neko od 2K din), možda je preopterećeno.
 
600w i 650w nekad mogu biti samo obične brojke i slova na napajanjima. Ko je proizvođač (marka) i model napajanja?

Na kojoj brzini radi taj procesor?
 
Napajanje je LC Power, a konstantno crkavanje može biti do tvoje mreže. Loša instalacija...itd. Podrazumevam da napajanje nije kupljeno od nekog prevaranta.
 
Jesi li siguran da su ti instalacije ispravne, da je uticnica uzemljena i sl?
 
Napajanje je LC Power, a konstantno crkavanje može biti do tvoje mreže. Loša instalacija...itd. Podrazumevam da napajanje nije kupljeno od nekog prevaranta.
Ne znam kako da proverim istalaciju,ali prosli komp mi nije crkavao i kad sam uzeo drugi poceo da mi crkava napajanje
Jesi li siguran da su ti instalacije ispravne, da je uticnica uzemljena i sl?
Nzm kako to da proverim
 
Ako ne znas, elektricar da proveri da li je ta uticnica uzemljena pa sve ostalo.
 
Ne znam kako da proverim istalaciju,ali prosli komp mi nije crkavao i kad sam uzeo drugi poceo da mi crkava napajanje
To što prethodni nije crkavao, ne znači ništa. Verovatno je napajanje to sve trpelo i peglalo.

Nzm kako to da proverim
Nemaš ti tu šta da proveravaš. Treba da zoveš iskusnog električara, da se stavi merni instrument sa logerom. Kada nastane problem, onda treba analizirati logove da se vidi šta se desilo. Da li je bilo skokova, prekida...itd. To ne može svaki električar. Druga stvar je, ako se ispostavi da je do mreže, EPS to neće da ti rešava. Moraćeš da se izuješ za neki kvalitetan UPS uređaj. I ovaj problem nema nikakve veze sa uzemljenjem kao što su neki rekli.
 
Nazad
Vrh Dno