Šta je novo?

Creative X-Fi DolbyDigital/DTS Unlocker

vkozomar

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
3,842
Poena
410
Posto sam bio vlasnik Fatalityja a sada Elite Pro kartice u novim Creative driverima je ukinuta opcija DTS and DD.

Ovim bi trebalo da je moguce otkljucati iste, ja ih jos probam i testiram, kod mene su se pojavile opcije a i DTS sto bi se reklo fercera. Ostaje da jos malo uporedim Logijev dekoder i Creative, mada mi se na prvo uho Logi cini boljim ,)

Creative X-Fi DolbyDigital/DTS Unlocker - http://vbkesha.prgr.org/

Uputstvo :

Unlocking it is possible only for systems WinXP and Win2K but not Vista.
If you use WinXP or Win2K and want to unlock DD/DTS decoders:
1. Download this file http://vbkesha.prgr.org/X-Fi_DD&DTS_Unlocker.rar
2. Backup all files in you %windir%\system32\data (Usually C:\windown\system32\data) 3. Extract files from this archive in any temp directory(folder).
4. Copy with replacement all *.DAT files to you %windir%\system32\data (Usually C:\windown\system32\data) 5. If the sound is that is pleased and to check presence DD/DTS of decoders, and write me successful performanc.
6. If the sound is not present that to restore files from backup made in item 1 and to write to the author and write me about failure.
_____________________________________________________
VBKesha mailto:[email protected]

izvinjavam se na ovom engleskom delu ali sam prebacio u originalu kao mi je stigao iz Rusije... znaci Rusi bratski narod :smash:
 
Za slucaj da gornji link ne radi, u attachmentu se nalazi pomenuti Unlocker
 

Prilozi

  • X-Fi_DD&DTS_Unlocker.rar
    53.3 KB · Pregleda: 139
Prijatelju, ovo vazi za XP... zar je ukinuta podrska za DD & DTS u XP??? Zadnji driver koji ima da se skine sa Creative zvanicnog sajta je od 30.10.2006. koji sa znaci i ja koristio pre godinu dana a imao sam podrsku za DD & DTS. Nesto mi tu nije jasno, sto se tice podrske za Vistu ima resenja u temi "Full potencijal X-Fi u Visti" ali za XP mi tu nesto cudno.
 
Da vazi za XP, a na svim karticama " XtremeGamer, XteremeGamer Fatal1ty Professional Series, Platinum Fatal1ty Champion Series, Elite Pro " su ukinute mogucnosti DTS i DD-a ... nesto oko placanja licenci + Microsoft prava ... nesto slicno ...

Neverovatno je da su za najksuplju karticu Elite Pro ukinuli DTS i DD, znaci kupis od njih najbolje i " ta najbolja " karta nema opcija koliko ima jedan MUSIC :mad:

ima dosta polemike oko ovoga cak se potpisuje i peticija protiv CREATIVE-a ... na samom forumu creative-a :smoke:

http://forums.creative.com/creativelabs/board/message?board.id=soundblaster&message.id=107215

prvobitne Elite Pro su imale DTS a posle odredjenog vremena je ukinuto :zgran:

@ vlada

Ti si sa svojim Platinum miran ;) ja sam takodje trazio Platinum ali ga je jako tesko naci ...
 
Poslednja izmena:
Driveri koji se skidaju isti su za ceo X-Fi serijal. Nemoguce je da Platinum ima funkcionalni deo za DD & DTS a ostale ne. Pod Vistim x64 imam te decodere ali ovo postaje smesno ako je stvarno tako...... doduse nije ni smesno, vec tragi-komicno!
 
Nazad
Vrh Dno