Šta je novo?

cpu volt drop pri load-u (780i sli)

Mali HoBiT

Čuven
Učlanjen(a)
16.08.2002
Poruke
1,949
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 [email protected]
Matična ploča
GA Z590i Vision D
RAM
G.Skill 2x16GB DDR4 4800MHz
GPU
Sapphire 6800XT
Storage
WD Black 850 1TB(Windows) & 750 1TB(macOS)
PSU
Phanteks(Seasonic) 750w Platinum
Kućište
SSUPD Meshlicious
Monitor
LG 38WN95C-W
Miš & tastatura
Keychron K7 & Razer X
Ostale periferije
CP1500EPFCLCD
da li je normalno da voltaza cpu-a, setovana na 1.4 pri load-u(prime) padne na 1.376v? bar tako pokazuje cpuz...ako nije normalno do cega je? ploca? napajanje ? nesto trece ? :)


ovaj mali e6300 je trenutno na 500x7@ ~1.4v :d
 
da li je normalno da voltaza cpu-a, setovana na 1.4 pri load-u(prime) padne na 1.376v? bar tako pokazuje cpuz...ako nije normalno do cega je? ploca? napajanje ? nesto trece ? :)


ovaj mali e6300 je trenutno na 500x7@ ~1.4v :d

meni se chini da je normalan drop za 6 faze a mozda i greshim btw gde si uzeo kucishte i koliko si ga platio
 
da li je normalno da voltaza cpu-a, setovana na 1.4 pri load-u(prime) padne na 1.376v? bar tako pokazuje cpuz...ako nije normalno do cega je? ploca? napajanje ? nesto trece ? :)


ovaj mali e6300 je trenutno na 500x7@ ~1.4v :d

nazalost pojava je skroz normalna.
 
meni se chini da je normalan drop za 6 faze a mozda i greshim btw gde si uzeo kucishte i koliko si ga platio
Droop je ne javlja zbog vise ili manje faze nego je to do same ploce
npr. ja na mojoj P5K sa 3 phase naponskoj nemma pada napona u load-u ;)

@Mali HoBiT
nije strasan Vdroop to je normalna pojava za skoro sve ploce :smash:
probaj da nadjes na netu mod za taj vdroop ;)
 
Droop je ne javlja zbog vise ili manje faze nego je to do same ploce
npr. ja na mojoj P5K sa 3 phase naponskoj nemma pada napona u load-u ;)

Trebalo bi da faze budu merilo kvaliteta ali pitanje je kako su "uštelovane" i za koje procesore u kojim uslovima.
npr. ta ploča možda uopšte nema vdroop sa Q6600 na defaultu a sa OC-ovanim ima...
Znači pitanje je na koliko W je uštelovan taj vdroop.
Obično je vdroop najmanji na default vrednostima tj. taktovima procesora ali nasve to utiče više faktora tako da je rešenje za taj "problem" nemoguće generalizovati ( to je zbog toga i tačka)...
 
da da sto je napon na CPU visi to je vdroop veci tj povecava se :wave:
 
Poslednja izmena:
ovo bi trebalo da je za tvoju plocu ako se ne varam.

dsc045931212121212121ilbo6.png
 
Poslednja izmena:
nasao sam i ja par pencil modova ali jezim se na iste(prica ide: "bio jednom jedan x800xt" :d )

bitno mi je da nije preveliki drop...danas sam probao sa drugim napajanjem,ocz 850w,zajmio od burazera(inace je unutra cors620w), i voltaza nije padala ispod 1.392v... zanimljivo zar ne...

ima li neki mod koji se radi lemilicom ? :) nekako je sigurnije od grafita :d
 
nasao sam i ja par pencil modova ali jezim se na iste(prica ide: "bio jednom jedan x800xt" :d )

bitno mi je da nije preveliki drop...danas sam probao sa drugim napajanjem,ocz 850w,zajmio od burazera(inace je unutra cors620w), i voltaza nije padala ispod 1.392v... zanimljivo zar ne...

ima li neki mod koji se radi lemilicom ? :) nekako je sigurnije od grafita :d

ovo ti je jednostavnije a i ako krene nesto naopako uzmes gumicu i obrises:D
probao sam da saram par puta i rezultat je bio 100 postotan:)
 
mozda bi mogao da zalemis trimer paralelno sa ovim treba da mu dodje isto ali samo koja vrednost trimera :D :D :D
ja sam isto modovao P5K i nije bilo porblema naravno bolje je da se lemi ali koa ne nadjes mod
 
cisto da javim da je pencilmod odradjen :)

na ploci vise nije e6300 vec q6600...

boljitak vise nego primetan, pre moda, u biosu voltaza za cpu 1.485v realno 1.408 :d + pad voltaze pri opterecenju procesora(prime ->do 1.392v)...brooka :)

posle moda, u biosu 1.45v, realno 1.44v, drop pri opterecenju ne postoji a eliminacija drop-a pri loadu mi je i bio cilj :)
 
Trebalo bi da faze budu merilo kvaliteta ali pitanje je kako su "uštelovane" i za koje procesore u kojim uslovima.
npr. ta ploča možda uopšte nema vdroop sa Q6600 na defaultu a sa OC-ovanim ima...
Znači pitanje je na koliko W je uštelovan taj vdroop.
Obično je vdroop najmanji na default vrednostima tj. taktovima procesora ali nasve to utiče više faktora tako da je rešenje za taj "problem" nemoguće generalizovati ( to je zbog toga i tačka)...

Nisu samo faze merilo, cak je pre merilo kvalitet ugradjenih komponenti, tako da recimo 4 phase moze da bude bolji od 6 phase naponske.;)
 
cisto da javim da je pencilmod odradjen :)

na ploci vise nije e6300 vec q6600...

boljitak vise nego primetan, pre moda, u biosu voltaza za cpu 1.485v realno 1.408 :d + pad voltaze pri opterecenju procesora(prime ->do 1.392v)...brooka :)

posle moda, u biosu 1.45v, realno 1.44v, drop pri opterecenju ne postoji a eliminacija drop-a pri loadu mi je i bio cilj :)

sve cestitke za uspesan mod:wave:
 
Nazad
Vrh Dno