CPU termalne paste

CountMike

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
63
Bez thermal conductivity i viscosity podataka to ne znači ništa.

kalehrl

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
27.03.2007
Poena
38
Koje se paste koriste za kuler u android boxovima?
One su prilicno tvrde, nesto kao zvaka i dobro drze kuler.
Razmisljam da zamenim kuler vecim pa mi treba ta vrsta paste.

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
63
Je li koristio neko MasterGel Maker? Kako se nanosi, nema zezancija? Deluje mi gušća od ostalih pasti...

Planiram da kupim tubicu paste od nekih 4-5gr i razmišljam da li da uzmem MasterGel Maker, Hydronaut ili da se ispružim za Kryonaut...

CountMike

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
63
Grofe, uze li ti pastu danas?
Ipak sam naručio, da ne idem u grad. Ionako nebih menjao pastu još neko vreme ali je ovu teško nabaviti pa za svaki slučaj. Moram da pretumbam kućište pa ču onda menjati i pastu.
@jugodivi TG preporučuje razmazivanje sa aplikatorom ili 5 tačkica, jedna u sredini, za te guste paste.

Poslednja izmena:

Dr Sidious

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.02.2007
Poena
18
Je li koristio neko MasterGel Maker? Kako se nanosi, nema zezancija? Deluje mi gušća od ostalih pasti...

Planiram da kupim tubicu paste od nekih 4-5gr i razmišljam da li da uzmem MasterGel Maker, Hydronaut ili da se ispružim za Kryonaut...
Master Gel Maker nanosis aplikatorom pošto je sastavni deo tube.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
63
Znam, mislio sam da li se lepo razmazuje...
Plus, deluje mi da tim nanošenjem brže troši nego standardno zrno graška sa malo "ređom" pastom...zato pitah da li ju je neko koristio.

Lazni_Kazanova

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poena
18
Drugar je imao Thermal Grizzly Carbonaut Thermal Pad dok ga slucajno nije pocepao kad je menjao kuler.
Kaže da je mu je dobro vršila posao, koliko sam shvatio nema rok trajanja.

CountMike

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
63
Thermal Pad je tek negde kao prosečna pasta. Nešto sam mislio da zamenim originlni pad na VRM i na chipsetu ali su kod mene oba dovoljno hladna.

Vrh Dno