Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Dobro, ima i do kucista dosta, moje je izolovano, ali svejedno, spavate li pored kompjutera?
Mislim da je uvek bolje staviti kuler na 500 rpm ili na koliko vidite da se ne cuje i da vam odgovara, nego pasivno, pa kada malo nesto zapne procesor, skoci na 90c bez ikakve potrebe, a i da stalno bude na 20c vise bez razloga.
Na kraju, njegov izbor, ja samo palamudim kako ja gledam na to :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Meni recimo to smeta i dok kodiram/montiram. Ali kazem, ja em dobar sluh em niska buka u sobi. Slazem se apsolutno da je daleko bolje da se teraju ventovi na low rpm kad se ne cuju, nego skroz pasivno.
Ja trenutno imam 5x EK Vardar za hladjenje procesora koji se uvek vrte na 600 RPM i to cujem, ali ne dovoljno da bi mi smetalo.
 
Dobri ovi Nemci, pre desetak dana pošaljem mail za AM4 kačenje i evo stiže danas. ( :
 
Ja poslao martax slali jednom, navodno poslato 17. Marta, nije stiglo.

Pre nekoliko dana slao opet, rekli da posaljem adresu da posalju opet. Videcemo sta ce sad biti :D
 
Stigao danas mounting kit, otac pokupio postu i zaboravio da mi kaze da je stigao. Svaka cast LC-u [emoji4]
 
Meni recimo to smeta i dok kodiram/montiram. Ali kazem, ja em dobar sluh em niska buka u sobi. Slazem se apsolutno da je daleko bolje da se teraju ventovi na low rpm kad se ne cuju, nego skroz pasivno.
Ja trenutno imam 5x EK Vardar za hladjenje procesora koji se uvek vrte na 600 RPM i to cujem, ali ne dovoljno da bi mi smetalo.
To nema veze sa sluhom (moj je takodje odlican i cujem svaki ventilator bez greske) vec sa pragom tolerancije. Ti si odlucio da cim cujes nesto malo da ti to smeta. To je potpuno individualno. Ja i ne bih voleo da ne cujes nista, navikao sam i na blagi huk i na mehanicki disk...
 
Bilo kako bilo, ja sam sad miran sto se hladnjaka tice bar narednih 4-5 godina. Sledeca platforma mi je Ryzen, ne vidim sebe da cu uzimati nesto jace od 6/12 uz B350 na 3.8-3.9GHz, za sta je ovaj hladnjak i vise nego odlican.

Za hladnjak od 20e na kucnu adresu besplatni mountovi. E to se zove briga o musterijama!
 
Ako je rejting kulera 180w tdp, da li je to rejting samo metalnog dela i da li se povecava ili smanjuje menjanjem ventilatora? Drugo, da li imaju cooleri sa 140mm ventilatorima ali da su ventilatori sa 140mm kacenjem a ne 140mm sa 120 kacenjem. Ako je arctic freezer 33 150 tdp jel to znaci da je slabiji od ovoga, jel to moze tako da se poredi?
 
TDP se odnosi na ceo kuler, uključujući i vent. Ali se odnosi na TDP procesora, odnosno, može da ohladi procesore koji imaju do tog TDP-a. Bolji vent, odnosno veći protok vazduha, daje bolje hlađenje. Imaš na netu testove raznih kulera, izguglaj (imaš i u ovoj temi par), tu možeš da vidiš odnos u hlađenju. Temperature istog procesora sa različitim kulerima su najbolje poređenje, TDP je više neka okvirna informacija. Mislim da na ovaj LC sa njegovim kačenjem može samo vent sa 120mm kačenjem, može nešto da se izmoduje sigurno, ali fabrički samo 120mm.
 
Kako oni mogu da definisu TDP onda?

Koja bi temperatura procesora bila kada bi on trosio toliko koliko iznosi TDP hladnjaka? Maks. Temperatura se razlikuje za razlicite procesore.

Svakako se ovaj hladnjak ne kupuje za procesor koji trosi 180w.
 
Kako oni mogu da definisu TDP onda?

Koja bi temperatura procesora bila kada bi on trosio toliko koliko iznosi TDP hladnjaka? Maks. Temperatura se razlikuje za razlicite procesore.

Svakako se ovaj hladnjak ne kupuje za procesor koji trosi 180w.

:D

Cek zamisli stavis ga npr na FX 9590 ali da je na stock , bez OC i ostalih ludila, hoces da kazes da nebi mogao da ga drzi na 40 - 50c pri nekom mid - load-u?
 
Pri mid-loadu bi verovatno moglo, ali mid-load ne postoji u realnom svetu. U nekom trenutku bi sigurno morao da se optereti procesor pri normalnom koriscenju, nije to neki jak procesor, izbacen je iz ocaja AMD-a da ima nesto jace od FX 8350. Promasaj potpuni.

Kod mene LC-CC-120 push/pull varijanta, u dosta dobro provetrenom kucistu sa FX 6300 na 4.56GHz koji trosi manje od 9590 u prime95 ide na 53-54C.

U gamingu se desava da dostigne slicne temperature, ali samo u spajkovima, average je dosta niza.

Ne bih se usudio da stavim 9590 pod ovaj hladnjak :D
 
Poslednja izmena:
Dobro, FX 9590 ima 220W TDP, nisam nešto ispratio ovaj procesor, ali mogao bi ovaj kuler da ga ohladi. Temperature ne bi baš bile idealne, možda bi se i gasio pri opterećenju, ali ova furunica je furunica u svakom slučaju. ( : Kad bi mu stavio 2 bolja venta bi već bilo dosta komotnije.
 
Dobro, FX 9590 ima 220W TDP, nisam nešto ispratio ovaj procesor, ali mogao bi ovaj kuler da ga ohladi. Temperature ne bi baš bile idealne, možda bi se i gasio pri opterećenju, ali ova furunica je furunica u svakom slučaju. ( : Kad bi mu stavio 2 bolja venta bi već bilo dosta komotnije.
Samo zamisli 8350 na 5GHz i dobićeš 9590 a to nijedan takav hladnjak ne može da ohladi ni na leru.
 
Na leru može sigurno, tad TDP nije ni blizu 220W, kao što ni takt nije 4,7GHz. Ako je sam kuler sa fabričkim ventom (koji je daleko od kvalitetnog) deklarisan na 180W, sa 2 kvalitetnija venta, verujem da bi mogao da se izbori sa 9590.
 
Mozda sa dva industrijska od vise hiljada RPM :D

Sa fabrickim nema sanse da ohladi 180W i da temperature budu normalne, bar ne za FX kome je max.temp 61c.

Pa kod mene sa dva venta na hladnjaku(stock push, Bitfenix Spectre pull) i provetrenim kucistem pod opterecenjem zna da ode na 52-3C procesor cija je potrosnja 120-130W, mozda cak i manje od toga.
 
Baš malo prelistao net i vidim da su ga neki terali sa EVO 212, često se pregrejavao i gasio u igrama i P95, negde radio na granici. Sa 2 bolja venta bi verovatno mogao da idrži. U principu, nije mnogo ni bitno, ovaj procesor ko god kupio, već se debelo zaebo u startu. ( :
 
Ako se gasi, znaci da je daleko iznad granice. granica je 61, a on se gasi na 80-90, verovatno i vise :D
 
Poslednja izmena:
Nisam probao tog LC-a na mom FX 6350 ali pošto je jako blizu 212Evo možda može da se uporedi:
CM Nepton 140XL = 4.83GHz ali processor mi nije baš neki dobar primerak inače bi moglo bolje. Temperature nisu bile problem nego nije hteo processor dalje (stabilno) ni na 1.55v.
CM 612Evo = 4.7 GHz sa temperaturama (core) oko 60c sa naponom od 1.5v max. Posle 1.5v temperatura skače nenormalno.
Scythe Mugen3, otprilike isto.
CM212 Evo = 4.5GHz na 1.42v, max temperature oko 60c.
To je sve u bečmark-ovima i na OCCT testu. Svi so mogli još po bar 50 MHz više ali nije prolazilo OCCT test duže od nekoliko minuta.
YMMV naravno ali ovo je na mom primerku i pristojnoj ploči (GA-990XA-UD3 (rev. 1.1)).
 
Znaci nepton je ipak bolji od ovih budzet vazdusnih?

Da, na CC-120 i Hyper 212 su slicne temperature. Meni je max temp na CC-120 i 4.56GHz 52-53 u stres testu, ali sa 1.4V naponom i push/pull.
 
Znaci nepton je ipak bolji od ovih budzet vazdusnih?

Da, na CC-120 i Hyper 212 su slicne temperature. Meni je max temp na CC-120 i 4.56GHz 52-53 u stres testu, ali sa 1.4V naponom i push/pull.

Koliko stepeni skida vise push - pull varijanta u odnosu na samo push ?? CC120 u pitanju naravno-- 1 ili 2 c?
 
2-4 stepena.

Kad sam dodao vent i ocistio hladnjak, -11C. 7-8 je bilo zbog prasine.

Nije neka ogromna razlika sa drugim ventom, par stepeni.
 
Poslednja izmena:
Znaci nepton je ipak bolji od ovih budzet vazdusnih?

Da, na CC-120 i Hyper 212 su slicne temperature. Meni je max temp na CC-120 i 4.56GHz 52-53 u stres testu, ali sa 1.4V naponom i push/pull.
Da, Nepton 140XL je daleko bolji od svih tih budžet air cooler-a. Problem je moguć u transfery toplote između processor-a i cooler-a, radiator je više nego dovoljan. To sam primetio sada kada sam ga poslednji put skidao. Naime, nisam ga čistio jedno 6 meseci i kako imam puno prašine radiator je imao ćebe na sebi i još uvek je držao iste temperature kao i kada je bio čist.
Zaboravih da napišem da su svi cooleri imali push pull, svi CM sa originalnim ventilatorima i agresivnim nameštanjima brzine. Čekajući na kit za AM4 za Nepton-a. ispolirao sam contact površine na njemu, trebalo bi da bude još bolje. Ta površina je stvarno mnogo hrapava a primetio sam da je i malo ispupčena na sredini. Sada je urađeno sa 1200 šmirglom, nije baš ogledalo (treba bar 2000 šmirgla za to) ali će sigurno biti bolje sa gustom pastom.
 
Da, Nepton 140XL je daleko bolji od svih tih budžet air cooler-a. Problem je moguć u transfery toplote između processor-a i cooler-a, radiator je više nego dovoljan. To sam primetio sada kada sam ga poslednji put skidao. Naime, nisam ga čistio jedno 6 meseci i kako imam puno prašine radiator je imao ćebe na sebi i još uvek je držao iste temperature kao i kada je bio čist.
Zaboravih da napišem da su svi cooleri imali push pull, svi CM sa originalnim ventilatorima i agresivnim nameštanjima brzine. Čekajući na kit za AM4 za Nepton-a. ispolirao sam contact površine na njemu, trebalo bi da bude još bolje. Ta površina je stvarno mnogo hrapava a primetio sam da je i malo ispupčena na sredini. Sada je urađeno sa 1200 šmirglom, nije baš ogledalo (treba bar 2000 šmirgla za to) ali će sigurno biti bolje sa gustom pastom.
Radio sam ja to, i ne moze ni 2000, ni 2500 da bude ogledalo. Treba valjda polir pasta. Ali imaju smisla te finije smirgle, dosta ravnije bude.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Da li je bezbedno drzati FX na 1.4,1.5v kao sto pisete ovde?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
1.4V da, 1.5V je granica za svakodnevno koriscenje. Licno ne bih isao preko 1.45V, mala je to razlika u performansama a u naponu i temperaturi nije, kad je vec na granici za napon.
Kod mene je 1.409V, procesor na 4.56GHz, dobre temperature.
Ima mesta za dalji OC, ali mislim da je nepotrebno.

Za 1.5V~ tj svakako treba ozbiljnije hladjenje od LC-120/cm-212 i to je neisplativo, a dobijes par stotina MHz.
 
Jel ima neko iz Novog Sada ko je nabavio kit za montažu ovog kulera na AM4 soket? Imam kuler za koji verovatno neću moći nabaviti montažu pa bi hteo da proverim čini se ovako na prvi pogled da mi ovaj kit odgovara.
 
Pre 6 dana sam poslao mail LC Poweru u vezi AM4 kacenja za cc120,rekli su mi da im posaljem podatke i da ce biti poslato.
Posalo sam sve sto su trazili ali nisam dobio nikakav odgovor.
Mislite da su poslali ? :D
 
I meni tako nisu odgovarali, ali su poslali.
 
Nazad
Vrh Dno