Šta je novo?

CPU 100%

Bane-

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruke
72
Poena
159
Vec neko vreme primecujem pojacano zujanje kulera na procesoru.
Par dana nisam palio CoreTemp i nisam video situaciju. :)
Temperatura jezgara 64-70`C, CPU radi na 100%, cim upalim komp, nisam nista novo instalirao, niti mi je ista zahtevno aktivno.
Pomislio sam da se mozda pomerio procesor iz soketa, ili da je propala pasta, al' kad sam video 100%, nista mi nije bilo jasno...
Kada ga resetujem, isto se dogadja, cim se upali zabode na 100%.
Inace, imam vrlo solidan Haswell, bez problema sa temperaturom, sto idle , sto u full load-u.
Sta da radim?
 
Uradio, brdo virusa, sve sklonjeno, al' problem i dalje isti...
 
Koji ti to proces zauzima 100%? Nadam se da nije u pitanju System Idle proces u Task Manager-u..
 
Evo, sad se smirio iznenada(?) , temperature 38-40`C, radi 2-8% ....
Hm, dok sam pisao da se smirio , to se odnosilo na veoma kratak period 2-3 minuta, ponovo se vratio u cirkus stanje 62`C , i naravno 100%.
Inace, Avast free mu je nasao oko 14 virusa, i nema vise.
Locirao sam nesto dgen.exe, ali onako rucno, ne moze da ga na'vata Avast...
To mu dize 99%!
 
Trojanac,ugasi ga u task manageru pa vidi pada li zauzece.
 
Skinuo sam malwarebytes i nasao je razno djubre...
Ali, i dalje nije nasao trojanca, opet sam morao na silu da ga gasim , jer zabode 100%.
 
Start -> run -> kucaj msconfig, udari enter -> kartica Startup

Ugasi sve sa sumnjivim imenom.
 
Kao što reče poolmaker, uradi boot scan...
 
Ja sam skoro imao slican viruscic koji dize cpu zauzece na 100%, kad otvorim task m. istog momenta zauzece prestane, posle sam ga mako sa nod32 alatom, radilo se o poznatoj trojan verziji koja maltretira cpu...
 
To je onda onaj "miner" virus, ja sam to sredjivao kombinaicjom Avire i Malwarebytesa, ali tebi ocigledno ni to ne pomaze.. Jesi uradio update database antivirusa?
 
Jesam, evo ne pali se danas ceo dan. :D
Nisam imao ni jedan antivirus od oktobra meseca... :d
 
Sad ces da imas. :D
 
Evo, opet se istripovao i digao na 100%, nema pravila kad se aktivira...
Moracu da sredim sistem , ovaj dgen.exe smara jako...
 
Moj savet ti je format c i antivirus od prvog dana. :)
 
Džaba saveti kolega.. ne vredi.. :)
Bane uradi prvo boot scan.
Možda sredi stvar a možda i ne.
Svakako je brže od kompletnog reinstala windowsa i svega potrebnog za uraditi posle njega.

A reinstal je lako moguće da će ti biti jedina uspešna solucija, uklonio si brdo virusa iz kompa ali nisi uklonio (niti možeš) i sve izmene koje su ti brojni virusi uradili širom sistema.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice boot scan-a, verovatno mislis na Avast? :)
Obrisao sam Avast i ubacio Nod32.
 
Sto se tice boot scan-a, verovatno mislis na Avast? :)
Obrisao sam Avast i ubacio Nod32.

Nod32 odavno nisam isprobao ali verujem da i on ima dotičnu opciju.
Ako nema vratiš Avast.
Takodje se može skinuti dosta specijalizovanih iso-a, samo izguglaj boot scan iso.
 
Ima i Nod32 sken Boot sector-a, nije nista nasao...
 
Skeniranje boot sektora je nešto drugo.
Mislio sam na skeniranje koje se uradi iz boot-a, pre nego što je startovan windows.
Antivirusni alati su efikasniji iz boot skeniranja, "odrešene" su im ruke u potpunosti.

Skini sa neta "DrWeb". To je antivirus koji se butuje sa CD-a. Meni je vise puta pomogao u slicnim situacijama.
Pozdrav!
 
Mislio sam na skeniranje koje se uradi iz boot-a, pre nego što je startovan windows.
Uradio sam to , uz pomoc Avasta. ;)
Nasao je neke sitnice, ali se opet pri paljenju aktivirao smaracki virus.
Ne gine mi reinstal. :)
 
Da ne otvaram novu temu, problem imam na jednoj staroj masini, od starta se CPU zauzece penje na 100%, proces koji uzima svo CPU vreme je svchost.exe, rec je o starijoj masini koju koristim kao torrent box (P4 3.0GHz, 2GB RAM, Ati inegrisana grafika), cistio od virusa u drugom racunaru (prebacio HDD), i nista. Instalirao nov windows (XP) problem se pojavi posle par sati, probao cak i sa Win 7 x86, medjutim problem se javi par sati nakon instalacije.

Da nije problem u drajverima?
 
Mnoge stvari mogu da uzrokuju taj poznat problem.
Kod tebe je lako moguće da ga update windowsa zakucava na 100 posto.
Probaj prvo isključiti auto update.
Ako se spusti zauzeće ručno skini i instaliraj apdejte.

A ako nije to ukucaj u google " svchost.exe high cpu" pa vidi ostale scenarije i rešenja.
 
Nazad
Vrh Dno