Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prenosilac bez simptoma za sad nije potvrdjen, ni jedan jedini slucaj. Postoji razlika izmedju infekcije i bolesti, neko ko je inficiran a nema simptome nije ni bolestan pa se za sad smatra i da ne moze da prenese dalje infekciju.

Nema šta da se potvrdi, sve zarazne bolesti se tako šire, milioni indijanaca, Maja i Inka pomrlo zbog zaraženih ćebadi. Čovek je samo jedan od medija u kome virusi žive i razmnožavaju se, samo zavisi po koga su štetni.
 
Traži se model za suživot sa virusom, sigurno je da neće biti normalno i redovno stanje.
Virus je uzrok koji uslovljava prilagođavanja u gotovo svim sferama života, pogotovo u onim situacijama koje podrazumevaju okupljanja većeg broja ljudi.
 
Ne zvuči to tako loše.

Ako dodaju na tu varijantu i pleksiglas izmedju klupa i bolju ventilaciju svih prostora meni ne deluje loše ta ideja.
 
Šta god budu smislili, to će da se raspadne za nedelju dana. Naše škole nemaju uslova ni da drže normalnu nastavu, a kamoli još da se dele u grupe. Ko će i šta predavati onima što ostaju kod kuće? Kako će ocenjivati kad su jedni slušali uživo a drugi preko ko zna koje platforme?
Pozdrav
 
Jos se nista ne zna za skole...... Sve su to sumovi....
Cim bude nesto sigurno, bicete obavesteni ovde ;)
 
Može da prati nastavni program, ali za duplo manja odeljenja treba duplo više profesora. Da ne pričam što naše škole nemaju pristojne toalete. Sapun i toalet papir je misaona imenica.
 
Pritom sve to pričamo za osnovne škole, koje mogu da rade po jednom programu, šta ćemo za srednje stručne škole?
 
Srednje škole će kao i do sad: moja ćerka je za vreme vanrednog stanja imala online kontrolni zakazan za 22:30. Nakon što su se pobunili, pomeren je za 21:15 :)
Pozdrav
 
Nema šta da se potvrdi, sve zarazne bolesti se tako šire, milioni indijanaca, Maja i Inka pomrlo zbog zaraženih ćebadi. Čovek je samo jedan od medija u kome virusi žive i razmnožavaju se, samo zavisi po koga su štetni.

Ajmo jos jednom, infekcija se prenosi kapljicnim putem, kijanje, kasljanje ...
Ako nema kijanja i kasljanja ostaje samo govor koji izbacuje mnogo manje kapljica i mnogo manji im je domet sto jedan metar a da budemo sigurni i dva veoma efikasno resavaju. One varijante lizanje rupu pa rukovanje ili lizanje kvaka i gelendera ili cebad mislim da ne treba ni da komentarisem.
Kad dodje do virusne infekcije obicno par dana od pojave simptoma, osoba postaje zarazna, naravno ovo vreme varira od virusa do virusa ali za ovaj korona virus nije zabelezen slucaj da je neko preneo infekciju pre pojave simptoma.
 
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=08&dd=04&nav_category=78&nav_id=1714679
Kakvi strucnjaci!
Nije mi jasno da se jos uvek raspravlja o tome kako se prenosi virus, ono sto sigurno imam od informacija je da niko zivi ne zna nista o ovom virusu!
Sve su pretpostavke, niko nista dokazao nije, pa cak ni da li su ovi preminuli ljudi umrli od covida obzirom da se ne rade obdukcije.
Da postoji je cinjenica, dosta mojih kolega je obolelo, u firmi od 300 zaposlenih , njih 100 je obolelo, srecom niko sa nekim posledicama ,sve su blage infekcije i jedan slucaj upale pluca, ali covek nije pozitivan ,a sam kaze da je preterao sa klimom u stanu!
zapanjujuce je da po istrazivanju nekih nasih doktora izaziva sterilitet, a da ja jos nisam zarazen , iako mi je imuni sistem katastrofa + imam dijabetes, i ono st sam primetio u firmi da starije kolege nisu bolesne, niko od matoraca nije oboleo samo mladi ljudi, do 40 godina!
 
za ovaj korona virus nije zabelezen slucaj da je neko preneo infekciju pre pojave simptoma.

Kako ovo možeš da tvrdiš sa 18.5 mil potvrđenih slučajeva u svetu, jel to neko išao i anketirao sve njih (i ko zna koliko nepotvrđenih) a onda svako od zaraženih dao odgovor sa 100% sigurnošću ko ga je zarazio?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koliko se vodi umrlih iz Novoga Pazara?
Najbolje ako imamo nekoga iz Pazara da nam kaže jer nije toliko veliki grad svi se poznaju.
 
Taj profesor previse nagadja + nema sanse da je letalitet 3.9% kako on kaze. Po njegovom racunu samo registrovani su zarazeni, a neregistrovanih je mnogo vise od registrovanih. Tako da mi dodje kao clanak iz informera.
 
Letalitet je 0,3%. Potvrđeno u jednoj nemačkoj studiji koju je vodio profesor sa Robert Koh instituta.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
03% od zaraženih ili od ukupnog stanovništva?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa u beskonačnosti , to mu izađe na isto. To su matematički modeli.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Da li ćete se vi vakcinisati kada bude vakcina?
Ja sam nešto skeptičan da su mogli da je naprave za par mjeseci.
 
Jedino vakcina može da promeni model.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Da li ćete se vi vakcinisati kada bude vakcina?
Ja sam nešto skeptičan da su mogli da je naprave za par mjeseci.

Da nisam prelezao, dobrovoljno bih se vakcinisao ako bi mi vakcina delovala pouzdano. Ovako kad sam prelezao, jedino ako me zakonski prisile. Imao sam i jace prehlade/gripove tokom zivota.
 
od prethodnog javljanja umrlo je manje od 8

COVID19rs 2020-08-04.jpg

već smo diskutovali o primanju vakcine. sačekajmo prvo da je naprave, ko zna kad će to biti
 
Zasto profesori i nastavnici ? To je posao roditelja po nasem zakonu. Lepo samo roditelju svaki dan kaznu 5000 ako mu dete nema masku, skine masku ....
Nisu ni kinezi ni nemci "dobrice" ...sve se to utera ako se dovoljno zeli.
 
"Uteraj" ti prvo sebi, jedno dete, pa onda deli savete sta roditelji da rade i kako da vaspitavaju :smash:
 
Aj ne ...da ne kazem sta. Ocigledno nemas decu pa tako lepo drzis predavanje. Ocigledno treba svi da se pretvorimo u robote zombije kao u toj lepoj Kini. Bog me je stvorio kao slobodnog coveka takav zelim i da ostanem. A ne rob nekolicine ljudi...
 
Za koronu se ne zna da li je prvi drugi n-ti talas.
Zanima me jel neko brojao koji je ovo talas po redu ovih slobodarskih mučenika, ovih sto negiraju opasnost, što tvrde da asimptomatski pacijenti ne šire virus, da je deci nemoguće objasniti da treba da nose maske i peru ruke (onaj rasisticki vic za Rome zapravo sasvim tačan ali ne za Rome...), da u stvari korona ubija 0.xxx% (npr u Italiji potvrđeno 35000 mrtvih na 250000 zaraženih -koliko je to %).
Najjače kad kažu, nije niko dokazano umro od korone, nije rađena autopsija. Pitaj ove od 30-50 godina kako su u stvari umrli od nečeg drugog (a čega?).
Ajde bre, sjasite više. Neće vas terati niko da se vakcinisete, nemojte ni decu da vodite na mmr, pentaxim, u porodilistu ne dozvolite bcg da prime itd. Polio boze sačuvaj da im date...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno