Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li neko neki ideu kako bi i slucaju lock down funkcionisao aerodrom. Imam neku rodbinu koja bi trebalo polovinom i krajem jula da dodje iz Holadnije.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Prirodna selekcija na delu. Virus napravljen da pobije stare i hronično bolesne, a kastrira one mlade i zdrave, koji nisu imali dovoljno pameti da se čuvaju. Pa sad neka neko kaže da ga nisu smućkali u nekoj laboratoriji. :D
 
Ako i to napada, one gore je već napalo, boli njih Džekson za sve.
 
Prirodna selekcija na delu. Virus napravljen da pobije stare i hronično bolesne, a kastrira one mlade i zdrave, koji nisu imali dovoljno pameti da se čuvaju. Pa sad neka neko kaže da ga nisu smućkali u nekoj laboratoriji. :D

Krenulo u Kini a najvise icepalo Amere ;)
7,8 milijardi ljudi na planeti, ja sam 77'mo, tad je bilo 4,229, za malo pa vec duplo. Imate ovde sve godine:
https://www.worldometers.info/world-population/world-population-by-year/
 
Prirodna selekcija na delu. Virus napravljen da pobije stare i hronično bolesne, a kastrira one mlade i zdrave, koji nisu imali dovoljno pameti da se čuvaju. Pa sad neka neko kaže da ga nisu smućkali u nekoj laboratoriji. :D

Jeste prirodna selekcija al si naopako izracunao( bar za mlade, matorci su cao ), ovo ti je 2 komponentni virus, znaci prvi soj ti je da steknes imunitet, i onda svi ljudi koji nisu preplaseni ce da dobiju kovid i imunitet a onda posle pustaju verziju 2 koja je 5 puta jaca i svako ko vec nije razvio antitela od proslog gine...
 
Totalni blok od EU jel to i za transport robe jer ako je tako onda će da bude gore nego 90'ih.
Sto bi transport blokirali?
Npr u moju firmu kamioni bez maske, postovanja odstojanja, slema, zast cipela uci neces...


...Helios rising...
 
А јел могуће да ти затвор толико потенцираш у сваком посту а да не разумијеш да то није ријешење овог проблема?
Друже ако ти имаш такав посао да можеш да сједиш кући без проблема, и ако имаш такво тијело да му не смета бесмислено сједење у кући/стану мјесецима, зашто онда то не радиш тако и оставиш друге да живе свој живот?
Ако већ има вас који то подржавате и можете тако да радите/живите, само мало прошири своје поље размишљања и схвати да бар 80% + људи не може тако да живи и функционише.

Какво црно поновно закључавање (стара српска ријеч за lockdown)....
Ја, супротно од тебе, уопште не могу да схватим ко га подржава, када је уживо прије 2 мјесеца имао прилику да види колико је људи било на ивици са послом и платама и пословањем (кондицију, опште здравље и психу да и не помињем).

A koje je, po tebi, drugo resenje da se smanji broj zarazenih i umrlih od korone?

Mozda ti je "resenje" da se ne preduzima (manje vise) nista ili da se samo nose maske, pa ko prezivi prezivi?.... Ako je tako,da li ce tebi biti problem ako neko tvoj najmiliji strada?

I onaj prvi lockdown je bio relativno uspesan u smislu da je zaustavio sirenje korona virusa....cim su ga ukinuli, i poceli kao da nikada nista nije i bilo, imas ovu situaciju koju imamo danas....

Ubedjen sam da svi koji su kategoricki protiv lockdowna nisu imali tu "srecu" da oni ili njihovi najblizi zavrse u kovidbolnicama, respiratorima i slicnim mukama koje moze da prouzrokuje ovaj virus.... Da jesu, verujem da bi i oni kukali za lockdownom....
 
Pa ne treba država da ti naredi lockdown, uzmeš lepo i ne izlaziš napolje, pa makar je to jednostavno uraditi.

edit: svako ima slobodu da ne izlazi napolje, ne razumem zašto se kuka da nas se zatvara. Jel vas neko tera napolje, šta se to dešava?
 
Poslednja izmena:
Nije jednostavno ako poslodavac "očekuje" da budeš fizički prisutan na poslu.
 
Nema potrebe za lockdown ako bi svi znali kako da se ponasaju. A i zasto bi ja ispastao zbog ljudi koji sede po prepunim kaficima, idu na rodjendane i svadbe.........
Prema tome, ne smemo pristati ni na kakav karantin a ako su pametni (kao sto nisu) uveli bi zatvaranje svih objekata do 8 uvece i pisali kazne ko nema maske u zatvorenom
Neverovatno je i dalje videti ljude koji se ponasaju najlezernije moguce.....dal ce biti lezerno kad budu na respiratoru ah?
 
Poslednja izmena:
Totalni blok od EU jel to i za transport robe jer ako je tako onda će da bude gore nego 90'ih.
Dajte bre, pa ni u martu nije bilo zaustavljanja transporta robe a cela Evropa se zaustavljala.
Klubovi, kafići u zatvorenom ćao, rastojanje, maske, smanjenje kapaciteta gsp-a. You name it. To su mere koje treba primeniti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
I da se svi zatvore virus nece nestati, moze samo da se uspore neke stvari. Drugo, samo zatvaranje je tek opasnije od ovoga. Ko to ne shvata je u problemu.
 
Nije jednostavno ako poslodavac "očekuje" da budeš fizički prisutan na poslu.
Polako, kao što on hoće "zaključavanje", i bole ga da li meni posao zavisi od kretanja, zašto bi onda mene bilo briga šta to "poslodavac" očekuje od njega?
Zahebancia, a.

Cela situacija je sada prilično opasna, da smo imali vlast koja brine o građanima maske bi bile obavezne od prvog potvrđenog slučaja a čak i pre uz drakonske kazne i prošli bi daleko bolje nego sad bez zatvaranja i iživljavanja.
 
Lockdown, totalni, na 35 dana, ima smisla samo ako nakon toga nećemo otvoriti granice,tj svako ko udje u zemlju test pa karantin dok ne stignu rezultati a za svaki slučaj 7 dana najmanje.

I onda da se lovi svaki pojedinacni slucaj i kontakt dok se ne otkrije vakcina.

Naravno, sve vreme bez klubova, slavlja i bilo kakvog stiskanja. Maske sve vreme u zatvorenom.

Dakle, bolje je odmah poštovati normalne i realne mere i živeti koliko toliko normalno bez masovnog maltretiranja gradjana.

Sve ostalo je iživljavanje jednog psihopate i njegovih plaćenika.
 
Poslednja izmena:
I da se svi zatvore virus nece nestati, moze samo da se uspore neke stvari.

U tome i jeste poenta.

Nemci su govorili da je cilj da se stopa prenosa dovede do 1 i niže (da jedna osoba zarazi samo jednu osobu), a ne da se svi kreću gde god im padne na pamet i da se organizuju žurke, utakmice i svadbe, pa da se virus širi neuporedivo većom progresijom.
 
A koje je, po tebi, drugo resenje da se smanji broj zarazenih i umrlih od korone?

Mozda ti je "resenje" da se ne preduzima (manje vise) nista ili da se samo nose maske, pa ko prezivi prezivi?.... Ako je tako,da li ce tebi biti problem ako neko tvoj najmiliji strada?

I onaj prvi lockdown je bio relativno uspesan u smislu da je zaustavio sirenje korona virusa....cim su ga ukinuli, i poceli kao da nikada nista nije i bilo, imas ovu situaciju koju imamo danas....

Ubedjen sam da svi koji su kategoricki protiv lockdowna nisu imali tu "srecu" da oni ili njihovi najblizi zavrse u kovidbolnicama, respiratorima i slicnim mukama koje moze da prouzrokuje ovaj virus.... Da jesu, verujem da bi i oni kukali za lockdownom....

Као прво ја нисам стручњак из ове материје, само сам на факултету учио микробилогију, али то ми није примарна струка и немам ја шта да предлажем ријешења као што не би требало ни (ако ниси из струке).
Никада у животу не бих помислио да кривим тебе, људе који сједе на кеју и цугају пиво, оне који шетају у природи, пецароше, бициклисте, људе у саобраћају или било које друге људе који апсолутно немају везе са тим што се неко од мојих заразио.
Могу само да кривим себе, свог члана породице, нашу личну дисциплину и пажњу, вишу силу, бога, алаха или космичко зрачење због тога што се он евентуално заразио. Неки други насумични људи који си изашли напоље из своје куће и баве се собом и својим стварима ми сигурно нису криви.

Онај ко се много боји "да ћемо сви умријети", нека се понаша у складу са тим страхом, и нека себе и своје најмилије чува и нек не иде нигдје и не излази напоље до даљњег. Само нек олади с нама другима и са затварањем, као што рече Uriel.

Ma svi smo znali da će da bude ovako pre mesec dana, kad izbori budu gotovi.... Više sam who cares fazon
Ali ne kapiram da posle sigurno više od 10 meseci još ništa ne znamo. Tipa ima imunitet,nema ga. Oštećuje pluća , ne oštećuje. Ubija ga uv zračenje i sunce, povećava se broj.
Ništa ne kapiram

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Све од самог почетка је ту смјешно до бола. Карантин траје 28 дана, па карантин траје 14 дана.
Средином јуна безвезни СЗО јавља званично на свим порталима како људи који немају симптоме "слабо до никако не преносе вирус". А прије тога се цијела 3 мјесеца целокупна планета понаша као да је апсолутно сваки човјек потенцијално заражен и као да сваки живи човјек (и онај здрав, и онај болесни без симптома) преноси вирус. Смијурија на квадрат.
 
I da se svi zatvore virus nece nestati, moze samo da se uspore neke stvari. Drugo, samo zatvaranje je tek opasnije od ovoga. Ko to ne shvata je u problemu.

Poenta je da se zatvori na neko vreme, kako bi se virus zaustavio, a onda da se strogo postuju sve moguce mere....

Ovako, mi smo obesmislili onaj prethodni lokdown, kada se sve vratilo u "normalu" a virus nije bio nestao, nego se samo usporio zbog lockdowna...
 
Lockdown treba da postoji u mestima gde je situacija losa. Ne treba na osnovu ponasanja ljudi u Beogradu koji je milionski grad zatvarati celokupnu drzavu. Ako zatvoris selo od 200 ljudi koji zive od poljoprivrede, direktno udaras na njihov opstanak...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne, bas drzava treba da naredi, obzirom da smo mi Srblji narod koji ne voli da postuje (neobavezna) pravila i preporuke.....

Znaci, kod nas da pocnu da ljudi padaju po ulicama, ima puno likova koji u tome ne bi videli nista neobicno, i normalno bi kulirali napolju po ulicama, kao da se nista ne desava...
Čoveče da li je tebi neko zabranio da budeš kući, jel te neko tera napolje? Sedi kući dok ne izmisle vakcinu i nemaš šta da brineš.

Šta nam znači karantin, ništa. Poenta je u maskama, jer kada karantin istekne ako se ne nose maske opet smo na istome. Ako smo u stanju da se odgovorno ponašamo i nosimo maske, svi, ne treba nam nikakav karantin.

Imali smo karantin i onda smo imali ne nošenje maski i sada imamo šta imamo, znači karantin sam po sebi nema nikakvog efekta. Mada ko hoće da se samoizoluje slobodan je to da učini.
 
Средином јуна безвезни СЗО јавља званично на свим порталима како људи који немају симптоме "слабо до никако не преносе вирус". А прије тога се цијела 3 мјесеца целокупна планета понаша као да је апсолутно сваки човјек потенцијално заражен и као да сваки живи човјек (и онај здрав, и онај болесни без симптома) преноси вирус. Смијурија на квадрат.

Naravno i to je pravi korak jer pojma nismo imali sa cim imamo posla.

...Helios rising...
 
To su senzacionalizam i mediji uzrokovali, najodgovorniji su za ovu ultrapaniku i sve iracionalno sto se desavalo i desava se sad.

Kao sto u Americi BLM protesti nisu uzrok zaraze ali zato Trampovi mitinzi jesu, nista nezavisno i adekvatno potkrepljeno cinjenicama.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poenta je da se zatvori na neko vreme, kako bi se virus zaustavio, a onda da se strogo postuju sve moguce mere....

Ovako, mi smo obesmislili onaj prethodni lokdown, kada se sve vratilo u "normalu" a virus nije bio nestao, nego se samo usporio zbog lockdowna...
Nismo ga mi obesmislili nego kriminalna banda na vlasti. Kapiraš razliku?

Inače, sve prethodne mere su već obesmišljene. Nema smisla ponavljati nešto već jednom obesmišljeno.
 
Čoveče da li je tebi neko zabranio da budeš kući, jel te neko tera napolje? Sedi kući dok ne izmisle vakcinu i nemaš šta da brineš.

Šta nam znači karantin, ništa. Poenta je u maskama, jer kada karantin istekne ako se ne nose maske opet smo na istome. Ako smo u stanju da se odgovorno ponašamo i nosimo maske, svi, ne treba nam nikakav karantin.

Imali smo karantin i onda smo imali ne nošenje maski i sada imamo šta imamo, znači karantin sam po sebi nema nikakvog efekta. Mada ko hoće da se samoizoluje slobodan je to da učini.
Tako mu nije opravdano na poslu

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
А Ноле негативан, и Јеца такође, после само недељу дана [emoji23]
 
Nije bilo ni u martu. Motači kablova su radili bez prestanka.
 
Mi ovde pokušavamo da pogodimo koji će biti sledeći koraci naše vlasti, a to se svodi na ovo :D

 
Po meni jedino ima smisla, odmah ali odmah izaci na ulice.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
12p8n35.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno