Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dokle god rade fabrike sa 1000+ ljudi nema frke za širenje virusa.
 
Nije zakasnila nijedna odluka, deluju brze nego bilo ko u Evropi, no u Srb sta god da uradis ne valja.

Zakasnili su itekako. A imali dve nedelje fore nakon kolapsa u Italiji. Da da, najbrzi u Evropi kako da ne.
 
Ko da ce neko da vas pita koliko mozete da izdrzite i sta ce te da radite...
Postoji maksimum kapaciteta za sprovodjenje odr. mera, posle toga su samo mrtvo slovo na papiru.
javni prevoz ce bitno da umanj kretanje, ali i guzve po prodavnicama nekako moraju da se dovedu u red.
Guzve se ne dovode u red skracivanjem radnog vremena i otezavanjem dolaska do prodavnica, naprotiv.
 
COVID-19 / Koronavirus

Zakasnili su itekako. A imali dve nedelje fore nakon kolapsa u Italiji. Da da, najbrzi u Evropi kako da ne.



Aj sad, konkretno, u kojij zemlji je trenutni bolja situacija nego u Srb po pitanju virusa?

Nemoj da pises stvari bez osnova.
 
Ne mogu da se setim ko je pominjao pcele ovde, ali kaze mi komsija da ce navodno i za pcelare da daju ausvajz, cekam da mi potvrdi. Navodno ce se znati za 2-3 dana.
Druže moraš imati društvo u kom si i onda dobijaš info direkt
http://spos.info/procedura-dobijanja-dozvole-za-odlazak-na-pcelinjak/

Послато са уз помоћ ТT
Kakav bre virus, žvaka za bedaka, umiru samo oni koji bi umrli i od sezonskog, samo oni koji godinama gledaju u plafon, žao mi je ali je tako.
 
Poslednja izmena:
On je solo igrac koliko znam, iskopiraj mi ili ovde ili na PP posto Eset oznacava taj sajt kao sumnjiv, da mu prenesem
 
Za 15 dana moze opet da kaze 15 dana...vanredno stanje je raspisano na 3 meseca

Ja pričam o 24h karantinu.

Brale trajace ovo do sredine maja najmanje. Imacemo mi i 5000 zarazenih ako ne i vise.

Ne vidim zašto bi 24h karantin trajao toliko dugo.

Jel zna neko koliko je trajao u Vuhanu? Ja to shvatam kao najrigorozniju meru koja se koristi da ne dođe do situacije kao u Italiji. Oni su ga uveli ali izgleda prekasno.
 
4e9ad8eca29c9d264289ac9f8baac5ac.jpg


Ako vas neko pita zašto duži karantin, pokažite mu ovu sliku

Bonus: džak za teretanu
 
Ja pričam o 24h karantinu.



Ne vidim zašto bi 24h karantin trajao toliko dugo.

Jel zna neko koliko je trajao u Vuhanu? Ja to shvatam kao najrigorozniju meru koja se koristi da ne dođe do situacije kao u Italiji. Oni su ga uveli ali izgleda prekasno.

Mislio sam 2-3 meseca za vanredno stanje. Realno je ocekivati da zivot krene da se vraca u normalnu sredinom maja-pocetkom juna. April ce biti zeznut jako.
 
Da se nadovezem na Lazu, bice full karantin a onda ce rollout gde ce se postepeno popustati ko mora da ostane u karantinu, uglavnom ce poceti prvo od radnika velikih fabrika uz rigoroznu kontrolu pa ce popustati sve vise i vise.

Tako da ide prvo full lockdown pa opustanje obruca.
Zavisi od odluke. U Lombardiji gde je najkritičnije, uz karantin, još uvek 43% radno sposobnih ide na posao, većina fabrika funkcioniše.

Odlučili su da brane ekonomiju do kraja. Po meni ispravan izbor, a koliko, videćemo naredne zime.
 
Jedini covek, koji nema masku na aeredromu je ... ??? :D

A jel sutra tapsemo u 17h ili 20h ?
 
Poslednja izmena:
Naši lekari su istinski heroji.
Želim im svaku sreću i uspeh u životu i u borbi sa ovom strašnom bolešću.
 
Gužve u marketima će svakako biti veće, isti broj ljudi će biti sabijen u manjem vremenskom opsegu da obavi svoju nabavku

Ili će biti kilometarski redovi da bi se ispoštovala dva metra.
 
Ove kzš ne mogu da se gledaju dok ovaj patetiše i dok botovi iz tanjuga pinka i ostalih rezimskih medija postavljaju nesuvisla pitanja. Nije mi jasno zašto ne mogu neko smisleno pitanje da postave
Dr Stevanović jedini može da se sluša jer jasno odgovara na postavljeno pitanje (a ne na nešto drugo) a i samo par novinara (znamo kojih medija) postavljaju smislena pitanja.

Situacija je onakva kakva se očekivala. Nista sto nismo znali da će se desiti. Full lockdown je ono što jedino može u brzom periodu da ugasi epidemiju. Videli smo u Kini. 2 meseca je minimum. Ali ako pogledate podatke, tamo još ima 6000 bolesnih. Oni će ozdraviti (u idealnom svetu svi oni) za 15 dana a da kažemo da neće biti više zarazni za 4 nedelje. Ako pretpostavimo da su ti ljudi svi u bolnici (a mislim da nisu) i da nemaju mogućnosti da zaraze nekog (a imaju), možemo računati da se do 0 obolelih, u milionskom gradu, dolazi uz striktno mere izolacije stanovništva za 3 meseca, uz uslov da nemamo uvoz novih slučajeva (dakle zatvorene granice u potpunosti).
Za ta tri meseca privreda ne radi, osim esencijalnih prehrambenih grana, farmqceutike itd kao i naravno energetskog sektora i komunalnog.

Ako se ide tzv putem ravnanja krive, to će trajati mnogo duže a igra se na tankoj liniji, pri čemu već sada privreda praktično ne radi a lako se gubi kontrola i dolazi u situaciju da mora da se uvede Full lockdown.

Eto. My 2 cents. Ako je neko stigao do ovde sa čitanjem [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Time elapsed per 1,000 recorded deaths.

1-1,000: 85 days
1,001-2,000: 8 days
2,001-3,000: 12 days
3,001-4,000: 8 days
4,001-5,000: 4 days
5,001-6,000: 2 days
6,001-7,000: 40 hours
7,001-8,000: 30 hours
8,001-9,000: 25 hours
9,001-10k: 22 hours
10k-11k: 18 hours
11k-12k: 14 hours

A reminder that 11,300 was the total Ebola killed.
 
Čisto da bude čitljivije.

Time elapsed per 1,000 recorded deaths.

1-1,000: 85 days

1,001-2,000: 8 days

2,001-3,000: 12 days

3,001-4,000: 8 days

4,001-5,000: 4 days

5,001-6,000: 2 days

6,001-7,000: 40 hours

7,001-8,000: 30 hours

8,001-9,000: 25 hours

9,001-10k: 22 hours

10k-11k: 18 hours

11k-12k: 14 hours

A reminder that 11,300 was the total Ebola killed.
 
Napisao sam iznad rešenje za ovakve, obrisan mi je post odma'.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Našao sam šta je obrisano. Zanemarimo besmislenost predloga, već je i tehnički neizvodljivo. Da sam ga ja prvi video i ja bih ga obrisao. A sad brišem i ovo gore, jer si kvotova post sa fotografijom.
 
Duzi karantin a plasim se i 24h zbog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a koji opusteno rostiljaju, igraju fudbal i ponasaju se kao da je danas bio 1 maj a ne vanredno stanje zbog pandemije. Videh snimak danas sa Kamenickog Visa, popularno nisko izletiste, puno, 1 maj u najvece. Koliko vidim ni po ostalim gradovima nije bilo drugacije. Vreme je da se sutnemo u dupe!
 
Poslednja izmena:

Interesantan, ali za mnoge obiman da ga čitaju. Zajedničko za sve navedene zemlje je momentalna restrikcija, a zatim i obustava prijema ljudi sa zarežnih područja (za Koreance to nije bilo primarno). Nama se populacija zemlje uvećala za skoro 5% u poslednjih nekoliko dana i to većina iz zaraženog područja, tako da smo tu pali iz prve. I ostale mere bi smo teško realizovali, ali da ne analiziramo sada detalje zašto, jer uglavnom nema veze sa Srbijom, već sa "zapadnjacima" generalno.
 
Duzi karantin a plasim se i 24h zbog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a koji opusteno rostiljaju, igraju fudbal i ponasaju se kao da je danas bio 1 maj a ne vanredno stanje zbog pandemije. Videh snimak danas sa Kamenickog Visa, popularno nisko izletiste, puno, 1 maj u najvece. Koliko vidim ni po ostalim gradovima nije bilo drugacije. Vreme je da se sutnemo u dupe!
Opusteni su oni smao zato sto jos nikog ne znaju ko je zarazen...kada im to bude blisko sve ce da se promeni.

Pa evo i ovaj forum je ogledalo spoljnog sveta, imas gomilu ljudi koje bas briga i ne zele da sede kuci...kao da se ostalima sedi.
 
Poslednja izmena:
Mozemo da kukamo do mile volje,ali kapiram da ce uskoro svaka zemlja u evropi u 24/7 karantin...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Duzi karantin a plasim se i 24h zbog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a koji opusteno rostiljaju, igraju fudbal i ponasaju se kao da je danas bio 1 maj a ne vanredno stanje zbog pandemije. Videh snimak danas sa Kamenickog Visa, popularno nisko izletiste, puno, 1 maj u najvece. Koliko vidim ni po ostalim gradovima nije bilo drugacije. Vreme je da se sutnemo u dupe!

Ko ima dvoriste (kao ja) danas rostiljao kod kuce, nikakav problem. Naravno, ako je odgovoran.
Sutra vec pogorsanje vremena pa je danas vecina iskoristila dan, na zalost mnogi na otvorenom i u guzvi. Zato ce zabrana totalna uskoro.
 
Opusteni su oni smao zato sto jos nikog ne znaju ko je zarazen...kada im to bude blisko sve ce da se promeni.

Pa evo i ovaj forum je ogledalo spoljnog sveta, imas gomilu ljudi koje bas briga i ne zele da sede kuci...kao da se ostalima sedi.

Upravo. To cekanje da konacno dodje "u tvoj kraj" nema smisla zato sto postoji period inkubacije. Kad saznas da je neko koga poznajes bolestan, vec je kasno bajo moj. Tad si vec najebao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno