Šta je novo?

Counter- Strike 2

Nađoh pisanije na internetu, da CSGO 2 izlazi 21 avgusta. Da se nadamo, ili još čekamo?
To su pretpostavke koje bi itekako mogle da se ispostave kao tacne , medjutim zvanican info za tako nesto jos uvek ne postoji
 
Evo pušten manje više svima koji imaju Prime i rang u MM. Igra pati od stutteringa mnogo, tako da definitivno nije spremna.
 
Kada su ljudi navikli da igraju CS na tosterima, a ne kompjuterima. GTX1060 i Ryzen 5 1600 ni jedan jedini problem. Sve odvrnuto na max u 1080p
 
Proveri opet, i napisao sam manje više svima, dakle ima izuzetaka.
Kada su ljudi navikli da igraju CS na tosterima, a ne kompjuterima. GTX1060 i Ryzen 5 1600 ni jedan jedini problem. Sve odvrnuto na max u 1080p
Ne, nego igra ima stuttering generalno. Imam jaču konfiguraciju pa pravi probleme, povremeno radi OK.
 
Za koji mesec će da izađe nova verzija popularne igrice. Da li će sledeća konfiguracija biti dovoljna da potera igricu, na low podešavanjima?
Intel I5 7400 3,4 Ghz, Nvidia 1050 2GB DDR5, 16 GB DDR4 ram memorije , 2133 Mhz.
Sa ovom konfiguracijom na CSGO , izvlačim od 120-150 fps.
Nece u 1080p low sigurno, fps je priblizno 2x manji.

 
Upravo tako, duplo manji u odnosu na CS GO, plus na to imam vrlo izrazen "screen tearing" koji se u CS GO ne javlja.
Mimo ovoga se primecuje da igra na momente postane vrlo "seckava", ne znam kako da objasnim drugacije, deluje kao da ping skoci ili fps opadne pa bude onako sugavo, a ni jedno ni drugo nije skocilo/palo. Vise puta se desilo da se saigraci jave na mic upravo kada se to desava i pitaju da li i mi ostali imamo "stuttering/lagging".
 
Upravo tako, duplo manji u odnosu na CS GO, plus na to imam vrlo izrazen "screen tearing" koji se u CS GO ne javlja.
Mimo ovoga se primecuje da igra na momente postane vrlo "seckava", ne znam kako da objasnim drugacije, deluje kao da ping skoci ili fps opadne pa bude onako sugavo, a ni jedno ni drugo nije skocilo/palo. Vise puta se desilo da se saigraci jave na mic upravo kada se to desava i pitaju da li i mi ostali imamo "stuttering/lagging".
Nije ni bilo za ocekivati da ce bolja grafika doneti isti FPS. :) Ne znam kako si izbegao Screen Tearing u GO-u bez VSYNC-a ili FreeSYNC/G-SYNC-a? Svaka igra koja ima vise FPS-a od osvezavanja monitora imace Screen Tearing. Jedini nacin je neka od prethodno navedenih opcija koje slobodno mogu reci da niko ne koristi u profesionalnom gejmingu jer unose odredjenu dozu laga, pogotovo V-SYNC.
 
Nisam ni ocekivao isti fps kolega, samo potvrdjujem da jeste otprilike duplo manji u odnosu na CS GO kako bi neki ljudi znali sta da ocekuju :)
Sto se tearing-a tice, stvano ga nemam u CS GO iako mi je Vsync na off, dok se u CS 2 primecuje.
 
Nije ni bilo za ocekivati da ce bolja grafika doneti isti FPS.
Koja bolja grafika? Pa nisu podigli grafiku na Metro ili BF nivo, nego malo izmenili neke teksture i efekte dima, a FPS prepolovljen.
 
Upravo tako, duplo manji u odnosu na CS GO, plus na to imam vrlo izrazen "screen tearing" koji se u CS GO ne javlja.
Mimo ovoga se primecuje da igra na momente postane vrlo "seckava", ne znam kako da objasnim drugacije, deluje kao da ping skoci ili fps opadne pa bude onako sugavo, a ni jedno ni drugo nije skocilo/palo. Vise puta se desilo da se saigraci jave na mic upravo kada se to desava i pitaju da li i mi ostali imamo "stuttering/lagging".
Probaj opciju -insecure u launch opcijama.
 
Ima puno bug-ova igra jos:

Ako samo stutteruju neprijatelji, (ili se umire kroz zid-ove) onda ove komande sredjuju to:

 
Koja bolja grafika? Pa nisu podigli grafiku na Metro ili BF nivo, nego malo izmenili neke teksture i efekte dima, a FPS prepolovljen.
Grafika u odnosu na GO je mnnogo unapredjena. Nije na nivou AAA naslova jer to i nema poente, ali je mnogo bolja nego sto je bila. A i u ostalom sto nego gore rece, promenjeno je dosta stvari koje uticu na FPS, nije samo grafika u pitanju.
Nisam ni ocekivao isti fps kolega, samo potvrdjujem da jeste otprilike duplo manji u odnosu na CS GO kako bi neki ljudi znali sta da ocekuju :)
Sto se tearing-a tice, stvano ga nemam u CS GO iako mi je Vsync na off, dok se u CS 2 primecuje.
Hmm, onda mora biti G-SYNC ili FreeSYNC, ne vidim drugi nacin da se izbegne screen tearing. Ja ga imam i u CS:GO-u i u CS2 i uspeo sam da ga eliminisem kada sam kupio monitor koji podrzava freesync. Nisam profi gejmer, pa taj input lag koji ljudi kazu da postoji ja ne primecujem. Ali cim iskljucim to u opcijama monitora Screen Tearing se vraca.
 
Engine i bolje skalira na jačem HW.
 
a osim grafike nista drugo nema uticaj na FPS ?
Ma da, sve je promenjeno toliko da je igra postala zahtevnija od Metro-a, sa sve grafikom iz 2012. godine i fizikom koja ne može da priđe jednom praistorijskom BF BC2 🤡 Nemojte samo reći da ova blaga izmena tekstura, senki i ova smešna izmena dimnih efekata vredi toliki pad u performansama.

Suština je da je ovo neoptimizovano smeće, sa prepolovljenim FPS-om bez ikakvog razumnog opravdanja. Jednostavno je endžin takav, ili nisu u stanju da ispeglaju igru i to je to.
 
Igra izgleda drastično bolje, i bolje skalira na modernom HW. S druge strane nije ispeglana. Što se tiče fizike, oružje pada nekako usporeno i nema veze sa životom. Granate ne koriste fiziku ni u CSGO ni u CS2, imaju prekalkulisanu putanju.
 
Ma da, sve je promenjeno toliko da je igra postala zahtevnija od Metro-a, sa sve grafikom iz 2012. godine i fizikom koja ne može da priđe jednom praistorijskom BF BC2 🤡 Nemojte samo reći da ova blaga izmena tekstura, senki i ova smešna izmena dimnih efekata vredi toliki pad u performansama.

Suština je da je ovo neoptimizovano smeće, sa prepolovljenim FPS-om bez ikakvog razumnog opravdanja. Jednostavno je endžin takav, ili nisu u stanju da ispeglaju igru i to je to.

CS2 je još u beta fazi i zvanično nije objavljen. Tako da ćemo tek kad CS2 zvanično izađe da provjerimo koliko je (ne)optimizovan.
 
Da, ali rekli su da je izlazak leto, što znači da imaju još desetak dana.
 
Igra kazu izlazi 23 sept..neki navodi.
Inace probao sam betu kod drugara sinoc, cini mi se da je fizika u igri drugacija, to se vidi prilikom pucanja iz snajpera, bacanja bombe...nerealno.
na 3060ti igra radi okej, znaci ne dobro i odlicno nego okej
 
Mi, koji igramo na Linux-u, nećemo dobiti apdejt igrice u ovom trenutku, jer još nije spremna. Nije mi jasno šta će dalje biti sa Linux igračima. Dal će moći da igraju sa starom igricom na serveru gde će windows korisnici dobiti apdejt na novo izdanje? Ili će jednostavno sve stati za nas, dok ne stigne verzija za Linux?
 
23.9. zadnji dan ljeta. S obzirom da je Valve u pitanju, objaviće je kada oni budu smatrali da je spremna.

@sasa_
Ako ne izađe za Linux u istom trenutku kad i za Windows, bojim se da neće biti moguće igranje na Valve serverima. :(
 
Kao stari cs fanatik koji je preskočio csgo koji je samo našminkani source, I polagao nadu da će cs2 malo više da liči na hl1 (da probaju da uvuku stare igrače koji i dalje igraju 1.6) mogu reci da apsolutno ne vidim nekakvu bitnu razliku između CSGO i CS2. Osim svetlijih mapa.
 
It is live

1695850801589.png
 
Idemooooooooooooo istorija !!!
 
Nazad
Vrh Dno