Šta je novo?

Corsair H60

^Ti si puko, jbš mi sve...


Inače, vodeno nije vodeno bez DIY, a vi pričajte šta hoćete... :d
 
Obavestavam drage forumase sa Tower coolerima da sam zbog velike tisine u kucistu morao da skinem nastavke venitlatora H70 i tako ubrzam za 200-250 RPM,
ali sam i dalje razocaran jer nisam siguran da rade.
Ja bi hteo da se cuje kao da turiram Carreru. Da ne cujem igrice samo H70.
Tako da me ova tisina ubija u pojam. :)
 
Poslednja izmena:
Sto taj radijator ne izbacis sa spoljne strane kucista?
Sigurno je problem u velikoj bazi sto naleze na cpu, ali ako postoji mogucnost ja bi izbacio radijator napolje.
Samo pravis saunu u unutrasnjosti racunara.
 
Poslednja izmena:
Ma jok 31-32C je u kucistu. A necu sada da okrecem unutra to zbog 2-3C nebitno je.
Ne moze on da se izbaci bez modovanja a mozda ne bi dohvatio CPU onda.
Ovako je odlicno, tiho, hladno, lepo izgleda...
 
Sta mislite, jos koliko svetlosnih godina ce proci dok Corsair H60 ne stigne kod nas?
 
Zna li neko odakle ga mogu naruciti a da mi ne oderu kozu zbog postarine/carine>
Kod nas je vrlo losa situacija. Ljudi prodaju polovne H50 za 50 evra, novih vise i nema a i kada ih je bilo kostali su oko 7500din. H70 kosta 100+ evra i stvara vise buke a performanse mi nisu bas toliko neophodne.
Jedini logican izbor mi je H60 za koji se nadam da ce nov kostati 7000-7500din.

Ako ima neko predlog sta mogu umesto toga da ne bude tesko 1000kg, ne pravi buku i moze da valjano ohladi na stocku AMD X6 1055T bio bih mu zahvalan :) (naginjem ka tome da kupim CM 212+ i a u pm).
 
Zna li neko odakle ga mogu naruciti a da mi ne oderu kozu zbog postarine/carine>
Kod nas je vrlo losa situacija. Ljudi prodaju polovne H50 za 50 evra, novih vise i nema a i kada ih je bilo kostali su oko 7500din. H70 kosta 100+ evra i stvara vise buke a performanse mi nisu bas toliko neophodne.
Jedini logican izbor mi je H60 za koji se nadam da ce nov kostati 7000-7500din.

Ako ima neko predlog sta mogu umesto toga da ne bude tesko 1000kg, ne pravi buku i moze da valjano ohladi na stocku AMD X6 1055T bio bih mu zahvalan :) (naginjem ka tome da kupim CM 212+ i a u pm).


Čoveče ako držiš proc na defaultu, zašto bi pobogu bacao pare na bilo kakav cooler? Ako već hoćeš da ga utišaš, stavi recimo CM HyperTX3 koji je baš tih, i uživaj. Nema poente bacati pare na bolje hladjenje kad ništa ne dobijaš sem nižih temperatura koje su već u prihvatljivim granicama.

Inače, baš sam danas saznao da Corsair uskoro izbacuje H80 i H100 http://bit.ly/jxnaCe
 
Čoveče ako držiš proc na defaultu, zašto bi pobogu bacao pare na bilo kakav cooler? Ako već hoćeš da ga utišaš, stavi recimo CM HyperTX3 koji je baš tih, i uživaj.
Mudro zboris. No ukratko, imam gadnih problema sa procesorom (trenutno mi radi jedno jezgro od 6), greje se na 80 bez problema, ili je fabricki nesto sjeban ili sam ja lose namestio stock kuler. Namestao sam ga vise puta, menjao paste ali izgleda da prosto ne postoji dobar kontakt izmedju procesora i kulera (verovatno i maticna ploca nije bas dobro zasrafljena). Posto nemam vremena da isto pokusavam po 1000 put sa stock kulerom, planiram da sledeci put jednom zasvagda lepo zakacim neki kuler sa sve novom pastom i da problema vise nemam.

Svideo mi se fazon H50/H60 da ne zauzima mnogo prostora, relativno lako se namesta, a ostavlja mi prostora da posle kloknem procesor.
No, uopste se ne bunim ako ce TX3 da mi na normalnim temperaturama drzi na stock-u X6 (a da bude pristojno tih) tokom nadolazeceg leta, verovatno adekvatno popunjenog danima sa temp po 40+ stepeni, a da cu ja morati da sedim, programiram i drzim procesor bas onako zauzetim.
 
ako ide na 80c ti definitivno nisi to dobro namestio ali u svakom slucaju hyper 212+ je i vise nego dovoljan da drzi 1055t lepo ohladjenim cak i ako se klokne malo...
 
TX3 će da ti se izbori i sa blagim overclockom kasnije bez problema, ništa extremno. U firmi gde radim sam stavio TX3 na i7 860 i bez problema ispod 80c radi na 3.6Ghz, a ne čuje se uopšte... Košta samo 2000 dinara...

Takodje se slažem sa prethodnim komentarom, ako ti na stocku radi na 80c nisi dobro stavio cooler, ili si mnogo paste stavio. Pastu stavljaš najtanje moguće, tek toliko da prekriješ površinu procesora.
 
Poslednja izmena:
daleko od toga da h70 nije dobar kuler,naprotiv...problem je u tome da ako ga rastaviš ima šta da se vidi NIŠTA e to je najveći problem barem meni što za nešto što je cenjeno 100 eura dobio si hrpu plastike i krdže od ventova...sa druge strane ako montiraš dobre ventove držiš ga ladno na 4.0 ghz i buka je podnošljiva(mislim na buku od ventova,jer se pumpa kao što neki kažu da se čuje,ja sedim od kompa na nekih 40 cm kućište je na stolu i nečujem ništa),ali kad se smanji na 3.6ghz i s jednim ventom tišina je totalna...ali oni su verovatno nešto pokušali da naprave i nije im uspelo,neznam šta da mislim jer ako gledam neko vodeno hlađenje u odnosu na h70,nemogu se čak ni pomenuti na isti dan,ako uporedim sa super mega tu su ali problem je to što ovaj košta 40-50 eura više...znači po meni nevredi jer na odnosu high end vaz.kulera plaća se više i dobija se samo bolji izgled i naravno puno više mesta za mem.
 
Hvala na informacijama, videcu onda da pazarim TX3 ili 212+ pa da natenane namestim kuler ;)
 
@JoHnyBrAvO nema na čemu prijatelju,tu smo da pomognemo jedno drugom
 
Samo da obavestim da sam pazario CM 212+ i Noctua pastu, namestio sve natenane i sada temp ne prelazi 35-6 stepeni ;)
Kada sam skinuo stock kuler primetio sam malo vise paste, tako da pretpostavljam da je to doprinelo visokim temperaturama bas kao sto je neko pretpostavio :)
Hvala momci jos jednom.

p.s. bezveze spamovah temu o Corsair H60, no sta je tu je :)
 
Nazad
Vrh Dno