Šta je novo?

Corsair crk'o?

danijell

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2007
Poruke
873
Poena
345
Konfiguracija iz potpisa. Zakucao u win-u dok sam bio zakacen na internet. Posle restarta nece da se upali. Ne stize do biosa, daje nikakav zvuk (iz bipera). Samo se zavrte ventilatori, restartuje se pa ponovo pali i tako do sutra.... Vadjenjem svega zivog napolje, ustanovio da se pali samo sa jednim modulom memorije (1Gb), a sa drugim nece ni u jednoj kombinaciji. Modul koji ne radi proban u svim slotovima i nece. Prasina ociscena mada je nije ni bilo nesto mnogo. Nisam stigao da je probam na drugoj ploci.
Garanciju imam ali u Beogradu, a ja sam iz Valjeva pa bi da probam jos nesto pre nego sto je posaljem u servis.
Ima neku neku ideju sta bi jos mogao da uradim? Kakva su iskustva sa corsair-om crkava li cesto?
I radila je na default voltazi nije klokovana.
 
Ne preostaje ti nista drugo nego da modul koji pravi probleme probas na drugoj ploci. Ako se tada masina na kojoj testiras probudi ukljuci memtest 86+ ili neki slican test za memoriju pa pusti da vrti nekoliko puta kako bi ustanovio da je bas taj modul neispravan.
 
Tako je meni crkavao ko lud onaj XMS3200 C2, nakon toga stavio Kingmax i dan danas radi kod zene u racunaru.
 
Bas kao sto rekose probaj je u drugom racunaru ako i tamo neradi onda je vracaj u prodavnicu mada mi stvarno nije jasno zasto bi crkla a da je nisi nikada kloknuo isti ram doduse 2x512 800 @ 970mhz vec sigurno nekih 6meseci kod drugara u kompu bez ikakvih problema ???

pozzz.....
 
Poslednja izmena:
Pazi i kod mene se isto desavalo na Commando ploci, evo ga Kingston radi bez problema ... Nesto nije u redu sa tom XMS serijom ili ...
 
Nazad
Vrh Dno