Šta je novo?

Corrupted download??

IRS

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2003
Poruke
113
Poena
620
Imam problem sa downloadom pod Win XP-om, stalno mi za sve sto skinem malo vece sa interneta preko recimo 300 kB prijavljuje corrupted files. CRC failed.
Koristim sherovanu internet konekciju, sa kompa na kome je server nema problema prilikom downloada.

Kapiram da je vise problem do operativnog sistema nego do interneta pa postujem ovde. Ako neko ima bilo kakvu ideju o cemu se radi molim vas da mi odgovori.

Internet je 256 Kbps ADSL, WIN XP Pro 32bit, masina nforce4 AMD, sa integrisanom LAN kartom. Imam instaliran Nvidia Armor firewall mozda je do toga?
 
Pa jesi li probao da iskljucis taj firewall?
 
Jesam, isto je. Nemam problema sa surfovanjem niti bilo kakvih drugih problema.
Samo download.
 
DownLoad manager

uzmi neki download manager tipa free download manager, iliti slicno ,)
 
vkozomar je napisao(la):
uzmi neki download manager tipa free download manager, iliti slicno ,)
Da, uzmi, samo i tu pazi, jer meni su bili corrupted downloads "zahvaljujuci" Internet Download Manageru. Sada koristim flashget.
 
Ma ljudi o tome se i radi. Probao sam i preko Opere, Firefoxa, netscape-a, flashgeta, i sve isto. Skidao sam i lan drajver i pokusavao sa drugim drajverima ne vredi.
Ne reinstalira mi se ceo Win samo zbog downloada ali ocigledno da je to mozda jedino sto mi preostaje. Nikad mi se ranije nije desavalo ovako nesto, pa zato ne znam u cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
Može biti i da sa lokalnom mrežom nešto nije u redu. Probaj da kopiraš fajlove sa kompa na komp, pa vidi da li dolazi do grešaka. Probaj da smanjiš brzinu LAN-a na 10mbit.
 
Pokusao sam ali nista. Pomislio sam da je mozda do toga ali nije izgleda to u pitanju. Kada smanjim brzinu na 10mbit smanji mi se i brzina surfa. Ali corrupted download ostaje.
 
Nazad
Vrh Dno