Šta je novo?

Core 2 Duo ready matične ploče

Jedina stvar koja me intersuje,kod cipova koji nisu intel,je ta,koliko mogu maksimalno da izvuku magistralu,jer gledajuci unazad nvidia for intel nije nesto mnogo pokazala.

A sto je jos zanimljivije,jeste li provalili da vecina novih ploca nema 8pinski konektor,sto govori samo jedno ,a to je da novi core 2 stvarno trosi ko upaljc!
 
Poslednja izmena:
yotavg je napisao(la):
Ja ti vec odgovorih :)
Nego koju ti plocu "merkas" :)

pa kako koju tu, ako bude 150evra a ne verujem da ce biti vise i proc 150evra+pdv, eto mene na Intelu posle 5god.
 
ma normalno.......;)
Ja sam samo chekao DFI za intel ;) (ali onaj DFI ko kod AMD-a :))
Bice to lepa kupovina :D
 
Poslednja izmena:
To je ta kombinacija, ma nije dobar ocer na 1.2V 6700 klokovi, a preko kosta 150evra. Kapiram da sa dobrim ladjenjem moze 3.0 za 24/7.
 
Ma lepo je to za Kentsfilda :D,ali nabavite vi Conroe,puna kapa bre :).
 
Nego kad ti stize zverko,ima li novih informacija?
 
Da ispravim samo gore postove da ce samo intel bad axe2 podrzavati Intel 4-o jezgarni CPU(quad core).:D Novi update:
Kentsfield sasvim lepo radi na bad axe plochi rev 304.Ljudi probali i radi kao lud.U svim testovima je brzi od AMD pandana.AMD nije ni blizu njegovim rezultatima.Ko hoce neka pogleda rezultate na netu.
Znachi,ako imash Conroe plochu,imaces i Kentsfield plochu.Takodje Kentsfield radi i na MSi conroe ready plochi.
Testovi su izbacheni na xtremesystems forumu i sasvim je jasno da je do sada Kentsfield ukokao konkurenciju i to ubedljivo.Kod intel-a se stvari brzo desavaju pa ce i ovaj CPU izaci u januaru 2007.Konachno da Intel ne manipulishe "problemom" VRM-a i da ce te ploche koje kupite za Conroe sasvim lagodno koristiti i u 2007 godini sa novim procesorom koji ima 4 jezgra.
yoti je vec postovao link.Mrzelo ga da kuca ovo pa sam ja odradio.Postoje ljudi sa slabijim znanjem Engleskog jezika:D.
PS>
kentsfiled ce troshiti 95w a Conroe 65w shto je i logichno.Bad axe2 nebi trebalo da donese neku 'revoluciju kad je optimizacija u pitanju za kentsfield.Trebalo bi biti to samo josh malo parica za "siromashni" Intel>Jer VRM je isti.Shta ce optimizovati,ostaje da se vidi.(moguce memorijski
flow")
 
Poslednja izmena:
Evo link sa kompletnim objasnjenjima za modifikaciju i O/C Intel D975XBX ploce, jedan cika je otkljucao bios ali nece da se hvali :d
link sa uputstvom od Viktora Wanga, a covek kaze: "Intel D975XBX is such a good mobo, stable like a rock and overclking like a rocket":
- http://vic.expreview.com/read.php?28
- http://vic.expreview.com/read.php?27&part=2
Link sa uputstvom za modifikaciju rev. 302
- http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=99298
ali ima jos jedna vest javio mi Audio :)
-Intel Opens 300mm Wafer Fab 24-2
Linkovi:
http://www.dailytech.com/Article.aspx?newsid=2998
http://www.theinquirer.net/?article=32586
 
Poslednja izmena:
Shteta shto jos nisam video pristojnu plochu za intel ili amd.
Plocha treba da ima barem 4 pci slota,1 pci express slot,pasivne coolere(a ne one zvrndavce koji protanrchu brzo),magistralu od 1333mhz,heatpipe rashladni ssitem pasivnih cooler-a,sata 2,ide pri,ide sec. i ako je moguce napajachki stepen prve klase :D.
Medjutim danas prave: 1 do 2 pci slota,shto je njesra.Shta da nakachim na nju?SB live,skystar2 a wireless kartu da bacim u kantu ili kupujem eksternu.Ma *****izam.Na bad axe intel plochi,bolidi su stavili 3 pci express slota.Za koga? Za marsovce?
No shta je,tu je.Polako cu da prelazim na eksterne uredjaje.
Za sada Asus P5W DH Deluxe deluje obecavajuce.Medjutim trebalo bi da izbace na trziste i jednu bez "deluxe" kako bi bila jeftinija.Do sada im je bila takva praksa.Albatron 975 je izvanredna plocha ali teshko da ce je uvestikod nas.HEh,Srbijo,zemljo seljaka na brdovitom Balkanu.:D
 
Poslednja izmena:
eto ti taj asus deluxe, ima 3 pci slota i integrisan wifi i sve ostalo sto si trazio sem ide sec.
 
1 pci express i 4 pci slota///zato sam naveo asus p5wdh jer je najpribliznija onome shto valja za nashe uslove ali i dalje nije to ono shto treba da bude.
 
DARK SIDE je napisao(la):
1 pci express i 4 pci slota///zato sam naveo asus p5wdh jer je najpribliznija onome shto valja za nashe uslove ali i dalje nije to ono shto treba da bude.

4PCI slota mozes da zaboravis slobodno, mislim da to nikad nece napraviti.
 
Evo, konacno, MODOVANJE BIOSa za Intel D975XBX maticnu i UNLOCKING SKRIVENIH O/C OPCIJA:

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Modovanje je odradjeno bakarnom zicicom duzine 3mm i selotejp trakom uz pomoc grafitne olovke sa gumenim zavsetkom(dok ne stigne regularan JUMPER koji se postavlja na to mesto)!!!
Slika1 je def BIOS setovanje pre modovanja, Slika2 je izgled samog moda, Slika3 i Slika4 su modovane i (z)loupotrebljene fukcije BIOSa a Slika5 predstavlja probudjenu plocu sa novim postavkama(novi def fsb je 1067MHz + 30% za dalji o/c + Enhanced Power Slope i sve to na def voltazi CPUa)!!! :crash: :crash: :crash:

Pozdrav za moralni backup od Yotia i Dark Sidea!!!:bottle:

P.S. Otkljucavanjem BIOSa automatski se aktivira C1E funkcija koja obara mnozilac CPUa na vrednost predvidjenu za tu seriju a FSB siba na 1067MHz dok memoriju drzi u odnosu 1:1(moja je 533MHz) pa je sami poterajte kako hocete!!!
 
Poslednja izmena:
Za ono lepljenje selotejp trakom...da mi nisi generacija skoknuo bih u komsiluk da te isprepucam:D
Nisi mogao mirno da cekash jumpere.A?
Inache stigli su kod Yotija.Svaka chast...sad su ti otvorene mnoge opcije pa testiraj memaru i cpu.Inache Presler i daje oko 32% stabilnog overkloka bez dodatnog pumpanja elektrolita na plochi.
Kad ti bude stigao Conroe na jesen onda ces ici ladno do 45% a Kentsfield u januaru...ko zna....:DI to sve ,naravno,sa istom plochom.
Pozdrav lafe!
 
Poslednja izmena:
Misko je napisao(la):
4PCI slota mozes da zaboravis slobodno, mislim da to nikad nece napraviti.
Mislim da sam video negde ali plocha je njesra.Sa jednim pciexpresom...ma znam...to je vec tendencija..video sam ploche poslednje generacije sa jednim pci slotom.Za mene i vecinu ovde potpuno neupotrebljive.
 
Poslednja izmena:
Mod ploce odradjen, sada imam Conroe ready plocu :) Nemam trenutno aparat, slike cu postovati drugom prilikom.
 
josh mali da stigne :D
 
Yoti je napisao(la):
Mod ploce odradjen, sada imam Conroe ready plocu :) Nemam trenutno aparat, slike cu postovati drugom prilikom.
Svaka chast!Kako se ponasha plocha sad?Bez obzira shto je isti ram i cpu...mozda ima nekih poboljshanja.;) Pusti je na Everest,Sandru..neshto od toga...Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno