Šta je novo?

Cooler za i5, preporuka?

no name

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2000
Poruke
688
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600G, R7 7700, i5 13600k, i5 12400f. i3 12100f, R7 2700X
Matična ploča
MSI B450M MORTAR MAX, AORUS B650 ELITE AX, ASROCK Z790 PG RIPTIDE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Hocu napokon da zamenim ovaj original koji mi je stigao uz proc i koji mi se cuje i menja zvuk pod opterecenjem!

E sad primarna mi je tisina koju bih da zadrzim i uz neki potencijalni umereni klok!
Zainteresovan sam za neku regulaciju broja obrtaja pre manuelnu nego automatsku.
Isto tako dobro bi bilo da nije previse komplikovano za montazu kako bih mogao sam da odradim a da ne za**bem nesto!

Gledao sam ovo sto moze da se nadje preko benchhouse od Xigmatek ili Scythe pa ako neko ima preporuku do oko 40e!

Znaci, tisina!

Hvala u napred! :wave:
 
Ako ces solidan kuler za 30-ak evra mozes uzeti isti kao iz 'masine'. Dobijes full kit, sa uputstvom, ventisku i lak je za montiranje i moze da gura OC na 3.6 ghz opusteno(pa cak i vise), ventilator pocinje da se cuje tek preko 1500 obrtaja, u igrama ga neces cuti, jedino ako ces neko 'heavy' video enkodiranje, onda ce se povecati broj obrtaja(auto) pa ce malo biti bucniji ali nista preterano. Ima i dodatak za 'pull' ventilator ako imas u planu 2 kom.

poz
 
Ako ces solidan kuler za 30-ak evra mozes uzeti isti kao iz 'masine'. Dobijes full kit, sa uputstvom, ventisku i lak je za montiranje i moze da gura OC na 3.6 ghz opusteno(pa cak i vise), ventilator pocinje da se cuje tek preko 1500 obrtaja, u igrama ga neces cuti, jedino ako ces neko 'heavy' video enkodiranje, onda ce se povecati broj obrtaja(auto) pa ce malo biti bucniji ali nista preterano. Ima i dodatak za 'pull' ventilator ako imas u planu 2 kom.

poz

Hvala na predlogu!

Evo uzeo sam u obzir taj hyper 212+!
Posto je izbor za 1156 jos uvek veoma slab stvarno se namece kao veoma dobra kupovina! Koliko sam skapirao iz testova gotovo jedina mana mu je sto postaje bucan na max!

Jel postoji nacin da se ovo nekako izbegne ili ublazi? Jer ima smisla vezivanje na neki kontroler ili promena venta na neki koji se sporije vrti?
 
Ma, sad sam pregledom starijih postova na ovu temu dosao do toga da mi je za pocetak najbolje da vidim sta moze da se uradi kontrolom iz biosa!
 
Nazad
Vrh Dno