Šta je novo?

Comfyfins - roba stigla, ali nije isporucena

Sean

Cenjen
Učlanjen(a)
02.09.2015
Poruke
542
Poena
115
Narucio neke papuce detetu preko sajta comfyfins com, skinuli novac sa kartice, dobio MAIL potvrde, ORDER i pracenje.... Roba je stigla u Srbiju, ali pise da nije isporucena - razlog "other". Nije bilo sanse da niko nije bio na adresi, a niko nije ni pozvao na MOB...Ko uopste isporucuje tu robu?
Pisao sam im, ali bez uspeha... Sta ja sad mogu da uradim?
 
Пријави банци рекламацију, или преко Пејпел ако си тако платио. Искрено, ја не бих никад оставио број картице на том сајту где не постоји никакав део о нама, ни где су регистровани ни било шта, осим пар фејк/бот коментара. На фејсбук страници имају уредну једну звездицу.
 
@Sean

Da ostavimo sada po strani kako nije preporucljivo narucivati sa ovakvih sajtova...

Da li je kod koji si dobio od registrovane ili neregistrovane posiljke ???
 
Пријави банци рекламацију, или преко Пејпел ако си тако платио. Искрено, ја не бих никад оставио број картице на том сајту где не постоји никакав део о нама, ни где су регистровани ни било шта, осим пар фејк/бот коментара. На фејсбук страници имају уредну једну звездицу.
Ja se slazem, no sestra je narucila i uredno dobila istu robu koju sam ja porucio... I oslanjajuci se na iskustvo sestre, nisam mnogo proveravao.... Vec sam samo trazio sajt odakle je porucila. Dakle njoj je sve uredno stiglo. Brzopleto, slazem se... Kako mislite, kako tu reklamaciju da prijavim banci - sta moze banka uciniti?
@Sean

Da ostavimo sada po strani kako nije preporucljivo narucivati sa ovakvih sajtova...

Da li je kod koji si dobio od registrovane ili neregistrovane posiljke ???
Nemam pojma, samo imam kod za pracenje i to izgleda ovako


viber_image_2023-10-11_19-09-45-561.jpg
Znaci proslo je vec skoro 15 dana, da li da odem u glavnu postu u svom gradu prvo i pitam? Pokazem im ovo pracenje, sta mislite?Jer ovde na pracenju deluje kao da je grad u kome sam trenutno zakazao, a kontam da je stiglo u BG
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je sve uredno, naša pošta je zabrljala sa dostavom, zovi da vidiš šta je razlog... Možda se tokom dostave oštetila nalepnica sa adresom...

Edit: Uradi pretragu sa tim dostavnim brojem i na sajtu pošte, obično ima detaljnijih podataka.

Edit2: I nemoj se razvlačiti, vratiće pošiljku pošiljaocu...
 
Ok, znaci to Valjevo je zakazalo... Nije ni cudo sto sam otisao odatle :p No mali grad, setih se da mi bivsi kolega sa faksa glavni u posti na paketima i pismima...:cool: Upravo je krenula potera!I On mi kaze da su imali nekih zastoja zbog nekih "papira" - pogotovo za robu iz Kine - Sad juri glavnu za robu iz Kine, da vidimo prvo koliko ostaje roba iz te zemlje - a posle cemo lako ako je ovde...
 
@Sean

Najverovatnije nisi pratio temu Pracenje posiljki...
Tamo sve pise.

LB...LT je registrovana posiljka sa pracenjem.

Da li si porucio na adresu u Valjevu ?
Ako jesi - idi u postu i preuzmi posiljku.

Posiljka je u Valjevu od 29.09.
Postar najverovatnije nije ni bio na adresi da pokusa isporuku ,
niti je ostavio "kartoncic" - Izvestaj o prispecu posiljke


Pronašao sam u kućnom sandučetu izveštaj o prispeću pošiljke. Zanima me koliko se dana pošiljka čuva u pošti?
Poštanske pošiljke, osim sudskih pisama, čuvaju se u pošti 20 (dvadeset) dana, osim u sledećim slučajevima:

5 (pet) radnih dana - za poštanske pošiljke za primaoce koji koriste poštanski pregradak;
30 (trideset) dana - za poštanske pošiljke adresovane na post restant;
30 (trideset) dana - za pakete iz međunarodnog poštanskog saobraćaja za primaoce na područjima na kojima se dostava vrši jednom nedeljno;
Rokovi za čuvanje poštanskih pošiljaka teku od narednog dana od dana ostavljanja izveštaja o prispeću pošiljaka, odnosno od dana prispeća za pošiljke koje glase na post restant i korisnike poštanskih pregradaka.

Rokovi utvrđeni ovim članom primenjuju se ukoliko Pošta sa pošiljaocem nije ugovorila drugačije rokove čuvanja.
 
Ah, primetio sam jos jednu "anomaliju" :cautious:
Velicine iz korpe i stavke u korpi se razlikuju....
viber_image_2023-10-11_20-44-34-007.jpg
viber_image_2023-10-11_20-47-28-835.jpg
 
Nazalost , ovde "ucis skolu" na svojim greskama - nemoj vise
narucivati sa ovakvih sajtova.

Ako imas jos online narudzbina , prelistaj Pracenje posiljki


Sto se tice posiljke , ako si porucio na adresu u Valjevu , obavezno
pisi zalbu na rad lokalne poste - nisu ostavili obavestenje i nisu
urucili posiljku.

 
Posta je u losem stanju godinama, verovatno imaju problem sa radnicima - ovo je cest slucaj! Sumnjam da cu sta promeniti, visegodisnji problem - mislim da oni to i znaju...
Inace, znas kako kad ti dete skoci za vrat - jer joj se kod sestre svidele papuce...I naruci ODMA :) Pogledam 28$, pa rekoh...Sta bude... Nisam do sada narucivao nista preko grane.. Inace drugar mi tu sef, vezane mu ruke oko toga - a posledice bi imao on... Evo sad covek potvrdio 20 dana posiljka ostaje, sutra ce je valjda naci - i idemo pijemo kafu kad podignem... Bar necu ja ici da trazim ;)
 
Podseti drugara da je 2023. godina i da uglavnom svi koriste telefone.

Magacine mogu da isprazne za prilicno kratak period ako se reorganizuju ,
dok iduce godine ne uvedu evidentiranje svih posiljki ( da se zna kada
su stigle u lokalnu postu ).
 
Mislim da je otpor radnika politicke prirode, pa se stvar komplikuje....Ne bih da ulazim u taj haos...
 
Potvrdjeno da je posiljka ovde, i da mogu da preuzmem...Takodje da im platim 150din, ok. Stvarno me mrzi da ih tužakam (zbog ovakvog bezobrazluka) i nadam se da ovih 150din nije za cuvanje posiljke ovih 15 dana...Jer ako jeste, onda cu se potruditi da im zagorcam bar ostatak nedelje... :ninja:
 
Lezarina 150 din, lomio se, ali nisam im dao... Oni meni nisu paket... Sutra kod upravnice...Naravno da nije zbog para, vec necu da imam probleme slicne u buducnosti...Jer vec mececima ili godinama, nakon odlaska u penziju naseg postara, ima slicne probleme ceo kraj...Mora se stati na put tome. Epilog price je sutra, strasno sta se radi...
 
Ja sam se kod mene u gradu žalio nekom "upravniku" upravo o ovome. Poštar kao fol dođe, nema nikoga kući, ne ostavi onaj kartončić da podigneš pošiljku u pošti i ona nestane. I to uvek one najskuplje. I reče mi taj upravnik da je svestan problema, ali da tim poštarima ne mogu ništa jer su zaposleni preko stranke i jednostavno neće da rade. Obične račune za telefon je isporučio tako što ih je ostavio na podu ispred ulaza. Makar ih je malo ugurao ispod vrata da ih vetar ne oduva.
 
Ja sam se kod mene u gradu žalio nekom "upravniku" upravo o ovome. Poštar kao fol dođe, nema nikoga kući, ne ostavi onaj kartončić da podigneš pošiljku u pošti i ona nestane. I to uvek one najskuplje. I reče mi taj upravnik da je svestan problema, ali da tim poštarima ne mogu ništa jer su zaposleni preko stranke i jednostavno neće da rade. Obične račune za telefon je isporučio tako što ih je ostavio na podu ispred ulaza. Makar ih je malo ugurao ispod vrata da ih vetar ne oduva.
I sta, na kraju si platio "ležarinu"? (ako je bila bas ista situacija). Mislim, kakvo je opravdanje da kaze znam za problem - sta resavamo?! Moze da slaze da je bio, moze da kaze da je papir oduvao vetar, ali nema poziva na MOB - da vidim sta ce sutra na to da mi kaze (ako dodje do rasprave).
Samo cu da udjem i pitam, zasto paket nije isporucen...Vrlo prosto!
 
Nisam platio ležarinu. Jedan paket je kao vraćen u Kinu, a drugi se volšebno pojavio. Jedino mi je žao što nisam uložio pismenu žalbu, što mi je savetovano od strane tog upravnika. Ali sledeći put hoću. Uopšte ne sumnjam da će biti sledeći put.
 
Definitivno, ako cutimo i dalje cemo da se nerviramo oko ovih gluposti..Pola meseca otislo zbog njihovog igranja postara.. Treba pisati, sasa022 je lepo savetovao da to treba uraditi i bio je u pravu... To je samo jedna stavka -sta planiram da im radim :alien:
 
@Sean ti baš imaš živaca, ili ti to što si poručio baš i ne treba...
Za 150din bukvalno se ne bih cimao...
 
@Čika_Kure

Na mnogim mestima je losa situacija jer svi cute i trpe.

I bez uvodjena pracenja neregistrovanih posiljki , postoje nacini
da se magacini vrlo brzo prazne i da dostava tece brzo i redovno.
 
EPILOG... Dobio sam DVA para onih papuca, ali poslali su broj manjI (oba para) :) Ove otvorene ce odgovarati i takve...
A upravnica nije izasla danas na megdan :ninja: ... Verovatno joj rekla gospodja sa saltera situaciju, pa je odjednom nestala danas iz kancelarije... Izasao tip, koji je kao menja i nije hteo mnogo da me slusa - nego mi izvadio novac za PARKING i kao sad je sve OK... Ja rekoh da nisam zbog novca dosao, vec da imamo problem...Ali covek ode...
I onda se desilo, sto rece Čika_Kure, da nisam imao vise zivaca i snage da ispravljam jedan sistem koji radi kako radi...
Zao mi sto lezarina nije bila 100 evra...Ovako su ispali gori nego sto sam mislio.... TUGA! :censored:
 
Lezarina 150 din, lomio se, ali nisam im dao... Oni meni nisu paket... Sutra kod upravnice...Naravno da nije zbog para, vec necu da imam probleme slicne u buducnosti...Jer vec mececima ili godinama, nakon odlaska u penziju naseg postara, ima slicne probleme ceo kraj...Mora se stati na put tome. Epilog price je sutra, strasno sta se radi...
Bas me zanima, sta si rekao detetu kada si dosao kuci i nisi doneo papuce ? :unsure: :)
 
Ja sam poslovno u drugom gradu, a rodjendan joj tek za nekoliko dana...Sve OK ;)
 
Ja sam jednom podneo prijavu i završilo se tako što je poštar sutradan došao na vrata da se raspravimo što mi nije doneo paket, a ni ostavio ceduljče, a prijavio je da jeste.
 
Nazad
Vrh Dno