Šta je novo?

Colocation hosting

KizaLion

Čuven
Učlanjen(a)
09.11.2002
Poruke
301
Poena
619
Treba mi colocation za server koji je sposoban da primi nekad i oko 3000 poseta dnevno, naslovna strana ne koristi mysql tabelu, samo forum i jos neke strane. i gde u beogradu mogu da nadjem nekog za colocation uslugu? s obzirom da 1 mbit konekcija mislim da nije dovoljna (up/down)?

Ne znam koliko je pametno da kupim neki server koji je star oko 3 godine (jer mi ne treba nista veliko niti da prodajem hosting pakete), cene do 500 evra, i da ga drzim u kuci, sa ukljucenim apc-om, 1 mbit konekcija, i da bude ukljucen 24/7. Tu je i cena struje koja nije zanemarljiva.
 
A sto ne uzmes VPS kod nekoga? Milsim 3000 poseta dnevno nije velika brojka.
 
Treba mi colocation za server koji je sposoban da primi nekad i oko 3000 poseta dnevno, naslovna strana ne koristi mysql tabelu, samo forum i jos neke strane. i gde u beogradu mogu da nadjem nekog za colocation uslugu? s obzirom da 1 mbit konekcija mislim da nije dovoljna (up/down)?

Ne znam koliko je pametno da kupim neki server koji je star oko 3 godine (jer mi ne treba nista veliko niti da prodajem hosting pakete), cene do 500 evra, i da ga drzim u kuci, sa ukljucenim apc-om, 1 mbit konekcija, i da bude ukljucen 24/7. Tu je i cena struje koja nije zanemarljiva.

Samo cu ti reci, da bi bio lud da veliku smrdljivu bucnu kutiju drzis kuci :)
 
Inace absolutov data centar (vidim da pitas vec negde) je u blokovima kod tehnomanije.
 
A sto ne uzmes VPS kod nekoga? Milsim 3000 poseta dnevno nije velika brojka.


Pa i razmisljam o tome i pogledao sam gomilu sajtova, najvise mi je za oko zapao hostgator, hostclear i jos neki sajtovi. bitan mi je cpanel jer su mi dosadili drugaciji korisnicki interfejsi kao kod godaddy.

samo cpanel licenca je od 5 do 7 dolara mesecno.
sto znaci da za mesecne troskove VPS hostinga treba oko 25$ mesecno plus 7$ za cpanel. Moze i da se koristi samo Virtuozzo.

Al opet razmisljam dal da platim za vps ili da kupim jeftini server star 3-5 godina plus da placam housing.
 
To ti jedan VPS sve rijesi za male pare. Ove jeftinije varijante obicno idu sa 10 Mbit/s.

Ako se radi o nekom standardnom sajtu, cak bi razmatrao i djeljeni hosting, nek jaci plan kod kvalitetnog (ino) provajdera, da se ne bi "mucio" oko administracije servera.
 
Nazad
Vrh Dno