Šta je novo?

CM z600

zoki_doshs

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2010
Poruke
165
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
I7-12700f
Matična ploča
Msi pro b660-m b dd4
RAM
Gail 2x16bg ddr4 orion gray
GPU
Rtx 3060 12bg ventus x2 oc lhr
Storage
Corsair m2 NVMe 1t
Zvuk
Hi-fi
PSU
FPS Hydro k pro 850
Kućište
Raidmax x4
POzdrav forumasi!

interesuje me dali se sada isplati kupovati doticni kuler (nasao sam ga za 4200 din)? ii predlazete neko novij resenje u tom rangu?

trenutno bi pasivno hladio moj stari kom, ali uskoro bi trebao preci na i5, pa bi sa tim istim kulrom hladio i njega stim da bi dodao 2*12" ventilatore i klokovao bi i5!

Hvala :)!
 
To je dosta star hladnjak i koji nema dodatke za montazu na LGA1156 i LGA1366, tako da ako bi hteo da ga montiras na Core i5, morao bi dokupiti dodatak za montazu od Cooler Mastera.
 
Za hiljadu dinara vise ima da se uzme coolermaster v6gt. On dolazi sa 2 ventilatora i kaci se na sve aktuelne sockete. Mislim da je on mnogo bolja kupovina on z600.
 
Z600 je starijial extra kuler, imaju nastavci za 600 vec ih nasao...
a taj v6gt, mi je bucan...

sa z600 bi trenutno hladio pasivno stari komp, a kad uzmem novi stavicu mu jos 2 noctue...
kupio bi ga i polovnog samo da ga nadjem...
a na nasem forumu nemogu da poslatim oglas jer sam nov, a kad se setim kad sam hteo napraviti nalog, sad mi se o glavu obilo :)!
 
Poslednja izmena:
Z600 je starijial extra kuler, imaju nastavci za 600 vec ih nasao...
a taj v6gt, mi je bucan...

sa z600 bi trenutno hladio pasivno stari komp, a kad uzmem novi stavicu mu jos 2 noctue...
kupio bi ga i polovnog samo da ga nadjem...
a na nasem forumu nemogu da poslatim oglas jer sam nov, a kad se setim kad sam hteo napraviti nalog, sad mi se o glavu obilo :)!

Onda nisi morao ni da stavljas temu. Ocigledno si upucen i znas sta hoces. A to za oglase... pa uvek mozes da kupujes na oglasima. Ako neko bude prodavao z600 nista te ne sprecava da ga kupis. Pitao si da li se isplati uzeti nov z600 bez bracketa za i5. Dve noktue ce te izaci bar 25 evra plus nosac za i5, pa ti vidi sta je jeftinije, a sto se buke tice, uvek mozes da spustis broj obrtaja.
 
Pa to cu i raditi redovno posecivati oglase... Pitao, jer bi mi trenutno koristio bez ventilatore (sigurno koji mesec, krastavac treba fax i diplomski platiti), tako da trenutno kupiti z600 (makar i polovan), Bracket je u NS-u 600 din i to univerzalni pase i na i5 i na i7... a noktue pa tako se negde krecu mozda mu budem montirao i 2*14" (jer su im rupe za srafove ugradjene tako da pasu na 12"), al opet noctue bi kasnije uzimao...
a taj v6gt je zlabiji od Z600 u varijanti + 2*12", pa ako mu jos spustim broj obrtaja, ode i moj clock... dok bi na noctuama banaksirao znam za kablive pa koji stavim na tim obrtajima radi, a ono videti koliko je broj obrtaja potreban (naravno uz provetreno kuciste)
 
Rupe

Pozdrav forumasi, imam pitanje, vezano je za z600... Dakle, na sajtu pise da podrzava
Pentiume / Celerone D (kojeg ja trenutno imam, nebi trebalo zadugo), elem... z600 ide na i3/i5/i7 uz odgovarajuci briket (kog ima u prodaji)... a dali ci moci namontirati z600 na celeron D, tj dali cu ga moci montirati na ovaj procesor sa njegovim vesanjem koje se dobijaju uz cooler (onaj 775) ili mozda pasuje briket od i5/i7? znaci mislim na rupe i njihovo rastojanje na maticnoj gde se srafi kuler...

pozz i hvala!:D
 
Uz novije revizije se dobija kacenje za AM2, 775 i 1366. Starije imaju samo AM2 i 775. Kacenje za 1156 se dokupljuje.
 
POzdrav forumasi!

interesuje me dali se sada isplati kupovati doticni kuler (nasao sam ga za 4200 din)? ii predlazete neko novij resenje u tom rangu?

trenutno bi pasivno hladio moj stari kom, ali uskoro bi trebao preci na i5, pa bi sa tim istim kulrom hladio i njega stim da bi dodao 2*12" ventilatore i klokovao bi i5!

Hvala :)!

Po mom misljenju ne, za te pare mozes uzet Balder koji je bolji, ima push pull , i brackete za sve sockete .
 
.

kolege niste me skontali, znam za LGA1156 i LGA1366...
nego me interesuje, dali ga mogu staviti na moju plocu 865pe-a (celeron d), tj dali pasuju rupe od moje maticnoj za stafljene hladnjaka?
 

Prilozi

  • untitled.bmp
    283.4 KB · Pregleda: 34
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 43
  • Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno