Šta je novo?

Cloud storage servisi: Dropbox,Skydrive,Wuala,ADrive... Diskusija

Koji cloud storage service koristite?


  • Ukupno glasača
    237
Možeš li opisati malo detaljnije kako ovo funkcioniše?

Da li imaš drajv na ovaj način? Kako funkcioniše?
Nemam drajv ali cini mi se da su slične cene. I za jedan i drugi sam pravio posebne naloge, koristio vpn cini mi se tokom celog procesa, od otvaranja taba u browseru do završetka procesa, i u podacima navedes neku adresu u turskoj, recimo hotel neki u Istanbulu, vrlo lako nadjes na guglu..
 
Ja konkretno sam uzeo 100GB za 57.99 lira godišnje.

Ubacis karticu na GP, registrujes isti na Tursku ili gde hoces i plati.
Treba ti neka Turska adresa to nadjes lako na netu i to je sve par minuta posla.
Mogu li account koji već imam da prebavim na tr? Konkretno ovo mi je account koji mi služi za telefon pa bih drajv koristio za backup celog telefona.
Drugo - postoji li mogućnost da npr. otvorim novi tr account i njegov drajv koristim za backup a da mi na telefonu ostane ovaj acc. koji već imam za sve ostalo?
 
Mogu li account koji već imam da prebavim na tr? Konkretno ovo mi je account koji mi služi za telefon pa bih drajv koristio za backup celog telefona.
Mislim da mozes naravno, imaju neka ogranicenja tipa ako poslednjih godinu dana nisi menjao vec adresu, jer ljudi menjaju ma argentinu, indiju,sta već zbog youtuba npr. Ali da, dozvoljena je promena
 
Ja to nisam hteo da radim, ukoliko se nesto desi, cao, zdravo nisam hteo da rizikujem.
Mislim da mozes ali ne znam tačno.
 
Mogu li account koji već imam da prebavim na tr? Konkretno ovo mi je account koji mi služi za telefon pa bih drajv koristio za backup celog telefona.
Sto ne uradis kao ja, imam svoj nalog koji sam koristio od vajkada, znaci dok jos nisam znao za ove promene, i jos jedan gugl na tursku koji koristim za backup, oba su aktivna u telefonu, a u postavkama galerije, backup-a, namestis da ti koristi taj turski u tu svrhu.. i miran si
 
Možda onda ako postoji mogućnost kao što napisah - da otvorim tr acc i njega koristim za backup na drajv a ovaj default acc. što mi je na telefonu da ostane za sve ostalo...
 
E bravo ljudi, hvala vam na odgovorima! Tako sam i mislio ako mogu tr acc. iskljucivo za backup..
 
Cak sam na srpskom gdrajvu imao oko 100gb fotki, koje sam zeleo da prebacim na ovaj turski. I to moze u postavkama galerije, da se kao dele nalozi, i kompletna galerija ti se preslika na ovaj drugi nalog, na taj turski imas opciju i da samo kao prikazuje dok su sacuvane na srpskom, ili da ih i on nasnimi, odaberes to i nakon toga slobodno sve obrises sa starog naloga. Jedino lose je sto se ne sacuvaju albumi, ali slike su vec tu, mozes naknadno sa ih napravis
 
Bitno je da se sačuvaju fotografije i video snimci. Podešavanje naloga, aplikacije imenik itd. to sve može i na default acc.
Prilikom kreiranja tr acc mogu li se kotistiti naše platne kartice ili bolje preko gift kodova?
 
Bitno je da se sačuvaju fotografije i video snimci. Podešavanje naloga, aplikacije imenik itd. to sve može i na default acc.
Prilikom kreiranja tr acc mogu li se kotistiti naše platne kartice ili bolje preko gift kodova?
I master i visa iz komercijalne su prolazile bez problema
 
Da se uključim u temu sa specifičnim problemom na OneDrive.
Problem sam već izneo u ovoj temi, ali slab je odziv, verujem da je niko neće pročitati, a ipak je bitno za izbor cloud rešenja.

"Problem" je takav da OneDrive sync-uje samo ono što se nalazi u C:\...\...\onedrive folderu. Ne možete ga naterati da radi sync za naki drugi folder na računaru, osim par predefinisanih (desktop, images i možda još nešto...). Dakle, ne možete neki folder sa npr. D: da sinhronišete na OneDrive. Ono što želida je sinhronizovano, mora biti u jednom OneDrive folderu lokalno na računaru.

Ovo je naravno bu'alaština, jer subskripcijom na 365 sam dobio 1TB klouda, ali moja C: particija je na 500GB SSD-u i nema tu mesta da strpam neke silne terabajte za sinhronizaciju.
Ok, mogu ceo ...\onedrive folder staviti na D:\ ali zapravo i ne želim da mešam podatke na C:\...\onedrive sa nekim drugim podacima na D:\

Postoji opcija da ti podaci budu samo u cloud-u a ne lokalno na disku, ali ja svakako želim da ih imam i lokalno i u oblaku.

Dakle, OneDrive za sada nema opciju da se izabere nekoliko različitih foldera sa računara i da se oni permanentno sinhronišu.
Predložena mi je neka opcija sa junction folder, ali ne radi to kako treba (opisano u linkovanoj temi).

Ako neko ima ideju da se ovo natera da radi, molim za predlog.
 
Ne znam, jedino ako postoji neki drugi klijent sa kojim bi sinhronizovao na drugo mesto. Možda Mountain Duck može da radi u paru sa OD klijentom, pa jedan da vuče na C, a drugi na D
 
Komplikuje mi se tako jako... Treći neki klijent koji bi sync-ovao nešto na nešto a da se ne posvađa sa OD.
Imam loša iskustva sa dva neka nezavisna sync/backup klijenta na istu lokaciju.
 
Da to bi trebalo da radi, ali ko danas može verovati Microsoftu da pre ili kasnije neće pobrljaviti :D
Komplikuje mi se tako jako... Treći neki klijent koji bi sync-ovao nešto na nešto a da se ne posvađa sa OD.
Imam loša iskustva sa dva neka nezavisna sync/backup klijenta na istu lokaciju.
Ništa te ne košta da probaš. Prvo sa symbolic linkovinama, a posle MD. Nije da imaš puno opcija
 
@NShappy
mklink /d - creates directory symbolic link.
Mislim da ce ti ovo pomoci.
i da dodam...
Problem sa naknadnom sinhronizacijom postoji, ali ga mozes jednostavno resiti pravljenjem obicnog batch-a sa dve linije, jedom koja brise i drugom koja ponovo kreira identican link. Na taj nacin ce One Drive ponovo “procesljati” i sinhonizovati samo promene. Bech se moze kroz schedule task periodicno pokretati automatski. Za brisanje linka koristi "rmdir" a ne "del" kako ne bi obrisao sadrzaj vec samo link.
 
Ja da znam tako da izdajem komande kroz cmd, bio bih programer a ne 'lektričar... 🥴

Neću se dalje petljati jer ne mogi znati da MS neće unositi neke prpmene u rad OD, koje onda mogu dalje napraviti problem.
Već sam prisustvovao svađi između Gdrive i Synology drive-a kada su uspeli da naizmenično jedan drugom da brišu pa pišu podatke.

Možda MS to uskoro i zvanično podrži.
...mada kad' razlislim, nije to njima u interesu.
Ovako je mnogo teže popuniti ceo TB što nam dadoše. A nije njima u interesu da korisnici popune ceo prostor.
 
OneDrive, a i većina drugih, forsira slective sync (sync on demand ili kako ko zove). Tako da na lokalu držiš fajlove samo sa kojima često radiš. Na taj način možeš da popuniš 1TB iako ti je lokalni disk 250GB. Nije ni to loša opcija, ako ti ne treba baš sve na lokalu
 
Vidim da neki servisi nude 5 ljudi po paketu (npr 100GB), jel to znaci da svi petoro placaju jednu cenu, ali dobija svako posebno po 100GB? Malo mi nerealno deluje :D
 
Google one, 100 gb, 5 people sharing, 2e.cena
deli se tih 100gb na 5 korisnika.Imam jedan nalog sa 100 gde je podeljeno za family korisnike i 1 sa 200gb za sebe najverovatnije.Planiram taj od 200 da gasim i da uzimam 2tb godisnji preko turske na novi mail i da prebacim podatke na njega i to je to.
 
koristim one drive ( 1 TB dobijen uz office 365 licencu ), i kao sto kaze iznad NShappy bas nisu nasli sretno resenje za sinhro...

koristim oduvijek google drive 100 Gb mjesecno placam regularno 3 USD, moze li sta nize tj je li to puno ? ili da uzmem veci drive preko Turske ? hvala
Zavisi kakav ručak :)
Office 365 Family sa 6 naloga košta oko 7600-9000din u radnjama kod nas. Pored OneDrive, tu je i ceo Office paket.
Dobar je taj ručak :)
u jbt, ja sam to platio za 5 uredjaja tipa 1200 din ali na godisnjem nivou
 
Poslednja izmena:
uzeo bi preko Turske google drive, izadje na godisnjem nivou 6x jeftinije nego sto placam regularno... posto nisam verziran imam pitanja, da li to znaci da moram novi google acc da pravim, da sam na VPN na Tursku prilikom procesa registracije i placanja, i da li mogu nekako da prebacim sa sadasnjeg acc na turski i onda ukinem placanje mesecno na ovom acc koji koristim ? ili kako ? hvala unapred
p.s.
bez problema sam otvorio acc novi, i uzeo 200 Gb godisnje, platio prvi mjesec 45 din tipa, a posle ide oko 650 din godisnje sto je smesno u odnosu na regularnu cenu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno