Šta je novo?

Ciscenje lasera - koje sredstvo?

one1

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2009
Poruke
131
Poena
169
Pozdrav ljudi zanima me koje sredstvo moze da se koristi za ciscenje lasera?
Negde sam citao da moze alkohol 75% ali nekako vise verujem namenskim proizvodima za ciscenje. Imate li neku preporuku?

Napominjem da me ne zanimaju one varijate sa cd/dvd koje imaju cetkice i slicno.

Hvala :)
 
Domaca sljivovica, i 99% alkohol, prvo mlatnes koju sljivovicu da smiris ruke, a onda na stapic za ciscenje usiju kapnes malo alkohola nakvasis lagano laser, i odmah posusis drugim suhim krajem stapica, i onda opet sljivovicu da se smiris, i da proradi player kako treba.:d
 
He he, dobar savet za sljivovicu?
Nece mi 99% alkohol sprziti laser? Jel ima neka alternativa?
 
Nece samo moras odmah posusiti, ja sam cistio na par cd playera, dvd playera, i sada na blu ray playeru tako laser, fora je da ga pokvasis sa ovom mokrom stranon stapica, a onda posusis ovom drugom, ali jako, jako pazljivo sa blagim pritiskom, usput mozes podmazati sa nekim kvalitetnim uljem vodjicu lasera, neko koristi wd 40 ali mislim da je prerijedak bolje ulje pa isto tako stapicem lagano namazati kada vec otvaras player.
 
Ok, hvala na brzim odgovorima. Pokusacu sutra da nabavim taj alkohol, kontam da imaju u svakoj apoteci.

Hvala
 
Ja godinama čistim sa običnom vodom, jednu stranu štapića pokvasim, obrišem i sa drugom osušim.
 
Alkohol bolje otopi masnocu, mada sam ja u nuzdi cistio onim stelex, i slicnim tekucinama za staklo, samo je najbitnije odmah posusiti drugim krajem stapica, nego nerece koji je uredjaj u pitanju.
 
Nemoze suva krpica otopiti masnocu, i prasinu koja se skupi radi statickog elektriciteta.
 
Ma samo visikoprocentni alkohol, nema greske s njim. Litar u apoteci kosta oko 230din i mislim da se samo na litar prodaje ali svaka kuca to treba imati jer stvarno moze za sve da se koristi.
 
Na optiku se uglavnom skuplja prasina.
I ista se cisti suvom krpicom koja ne ostavlja dlacice. Nije preporucivo cistiti alkoholom ili bilo kojim abrazivnim ili visokoreaktivnim sredstvom kao hemikalije za odmascivanje i sl. iz razloga sto dosta optickih uredjaja imaju viseslojna stakla koja idealno prelamaju svetlost. Laicki receno kao monitor su slojevita. I moze da se desi da visoko reaktivna supstanca osteti zavrsni zastitni sloj i svetlo pocne da se prelama drugacije i tu nema spasa.
Neka prvo ocisti lepo suvom krpom, ako to ne pomogne ( videce prljavstinu golim okom ) neka koristi neko sredstvo za pranje stakla, tek na kraju alkohol ( koji usput ostavlja kad se osusi bled trag po staklju i jos vise ga zamulja ).
Ps. Kucam sa telefona pa ako sam neko slovo pojeo izvinjavam se.
 
A ako uređaj i dalje brljavi, kupi novi. Takođe, ako deluje čisto pre čišćenja,...
 
Vrh Dno