Šta je novo?

Ciscenje android operativnog sistema

Beki

Poštovan
Učlanjen(a)
10.07.2015
Poruke
47
Poena
59
Interesuje me postoji li neka dobra aplikacija za ciscenje telefona od virusa i smeca,jel desava se da mi telefon baguje ,i kada kucam npr.broj 9 izadje mi 0,ili kada zelim da ga ugasim ne reaguje pritiskom na opciju iskljuci.Dok po nekad radi sve normalno,sumnjam na neki virus pokusavao sam sa cleanmasterom i nekim antivirusima ali opet ista prica.Postoji brdo aplikacija u play prodavnici koje treba instalirati i pokusavati,zato pitam zna li neko neki dobar cleaner da mi preporuci.Inace radi se o telefonu Utok Q55,os Android 5.1 lollipop.
 
Factory reset i tu ti se realno završravaju opcije. Ne instaliraj taj dodatan krš jedino će dodatno da ga uspori.
 
Tvoji problemi nemaju veze sa virusom vec sa kvalitetom telefona, tacnije touchscreen-a...
Tako da nema tu mnogo pomoci.



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nisu to nikakvi virusi, nego telefon sa lošim hardverom i malo RAM-a ...

Odradi factory reset iz rikaverija, podesi sve od nule i posle isključi/obriši sve aplikacije na telefonu koje ne koristiš .

Hard reset Utok Q55 By manual method. Hard reset Delete all your data like photos, contacts and applications (Apps) in your android mobile. You will not recover your files after reset your mobile. So try to recover your password first. If you can not recover your PIN or Password, then follow this method.

Switch off or Turn off your Utok phone.

Then, Press and Hold

Volume Up + Power button (or)

Home button + Volume Up + Power button (or)

Volume Down + Power button (or)

Volume Up + Volume Down + Power button

Please try above all steps one by one, Until you will see Android reboot menu.

Then, To go to the Recovery Mode menu hold down the Power key for a short while.

Next, select option : “wipe data / factory reset” using Volume Down, and Power button to confirm operation.

After that, choose option “yes” with Volume Down, to select and Power button to accept.

Finally, press Power button to enter option “ reboot system now ”.

Finally, Hard reset done on your mobile.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije da je touchscreen u kvaru. Potraži na play store app Yet Another Multitouch Test i proveri da li touch radi na celoj površini ekrana.
Utok u svom stock romu ima sigurnosni propust koji omogućava da neka app dobije privilegije da upisuje u sistemsku particiju. Ako si skidao piratske igrice, moguće je da si dobio neki "virus" koji ti je rootovao telefon i ubacio ko zna šta sve. Ni factory reset ne pomaže. Jedini lek je flashovanje fabričkog ROM-a ako možeš da ga pronađeš.
Ukoliko je touchscreen neispravan, a telefon u garanciji, probaj da ga reklamiraš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije da je touchscreen u kvaru. Potraži na play store app Yet Another Multitouch Test i proveri da li touch radi na celoj površini ekrana.
Utok u svom stock romu ima sigurnosni propust koji omogućava da neka app dobije privilegije da upisuje u sistemsku particiju. Ako si skidao piratske igrice, moguće je da si dobio neki "virus" koji ti je rootovao telefon i ubacio ko zna šta sve. Ni factory reset ne pomaže. Jedini lek je flashovanje fabričkog ROM-a ako možeš da ga pronađeš.
Ukoliko je touchscreen neispravan, a telefon u garanciju, probaj da ga reklamiraš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Hocu,poslusacu tvoj savet, pa ce mo videti sta ce pokazati.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Instalirao sam Yet Another Multitouch Test ,i u desnom uglu ne locira tacan dodir,sto naravno potvrdjuje da je touchscreen sigurno u kvaru.
 
Najverovatnije da je touchscreen u kvaru. Potraži na play store app Yet Another Multitouch Test i proveri da li touch radi na celoj površini ekrana.
Utok u svom stock romu ima sigurnosni propust koji omogućava da neka app dobije privilegije da upisuje u sistemsku particiju. Ako si skidao piratske igrice, moguće je da si dobio neki "virus" koji ti je rootovao telefon i ubacio ko zna šta sve. Ni factory reset ne pomaže. Jedini lek je flashovanje fabričkog ROM-a ako možeš da ga pronađeš.
Ukoliko je touchscreen neispravan, a telefon u garanciji, probaj da ga reklamiraš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Nasao sam fabricki firmware,sa kojim programom i kako ga sad treba instalirati.
 
Nemam taj telefon tako da ne znam tačnu proceduru. Proguglaj malo, mora da negde ima uputstvo.
Flash fabričkog ROM-a neće popraviti touchscreen.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima uputstvo u fajlu za instalaciju,ali procedura same instalacije je veoma komplikovana,potrebno je vaditi karticu,bateriju pa opet vracati itd.
 
Vrh Dno