Šta je novo?

Chudno "blokiranje" WinXP

ogio81

Čuven
Učlanjen(a)
22.03.2002
Poruke
86
Poena
609
Zdravo svima,

imam jedan problem koji i nije bas bolan al ume da bude izrazito naporan u radu.
U kuci imam wireless Siemens Speedstream 6520 koji je ADSL/wireless/router.

Problem na svim racunarima u kuci se manifestuje isto i moja pretpostavka je u sledecem: kada se racunar uloguje na mrezu (bilo putem wirelessa ili putem lan-a), racunar radi dobro prvih 15tak sekundi. Nakon toga, task bar (start meni, bilo sta na task baru, ctrl+alt+del) totalno zablokira dok npr selektovanje ikonica i kretanje po My Computeru radi bez problema, medjutim startovanje bilo kog pograma je onemoguceno.

Kada prodje 5min (otprilike), sve sto ste startovali od programa, ispritiskali WIN dugme na tastaturi, pritiskali ctrl+alt+del... sve pocne da se otvara kao da je kompjuter resio problem.

Primetio sam, kada se malo iznerviram i ne mogu da cekam tih 5min, pa pocnem da ga gasim preko turn off tastera, pocne da ga gasi al ispise da EXPLORER.exe ima problema u radu i da mora da se zatvori...

Moja pretpostavka je da je nesto do rutera, jer kod sva 3 racunara se problem manifestuje na isti nacin. Pretpostavljam da je nesto oko dodela IP adresa, samo ne znam sta ima toliko da se ceka? Da li je u pitanju neki glupi problem koji mogu resiti nekim chekiranjem opcije (uvek bude takva neka glupost)?

Hvala vam puno
 
Jel si proverio viruse i tako to.
Mozda imas sharovane neke mrezne diskove?
 
da bi eliminisao
automatsku dodelu IP-a kao razlog blokiranja,
probaj da dodelis sve IP sdrese rucno, kao i gateway i DNS.
 
Virusi nisu 100% jer sam bukvalno reinstalirao kompove i problem je ostao isti...
Probacu sa statickim IP adresama pa vam javljam...
Hvala vam
 
Probaj da ugasis autoupdate opciju, jer je Microsogt dokumentova da u nekim slucajevima taj proces nakon ukljucivanja racunara ume da zauzme 100% procesorske snage. I ja sam imao taj problem vise puta, bas tako kako ga opisujes i resio ga na pomenutio nacin.
Inace ne verujem da je problem ima veze sa dodeljivanjem ip adresa, mada nikad se ne zna.
 
Nazad
Vrh Dno