Šta je novo?

Chieftec kuciste - sata diks problem

Cartman

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
244
Poena
619
Da li je neko imao problem da montira sata disk u novije chieftec kuciste? Kod vecih kucista se hdd montira poprecno, pa onda konektor sata kabla udara u bocnu stranicu kucista. Verovatno bi slican problem bio i sa kablom od napajanja, da je molex u pitanju.

Problem se moze resiti tako sto se kabl 'prelomi' pored konektora, ali mi to lici na budzenje.

Ovaj tekst je vise moje zapazanje nego pitanje :)
poz
 
Problem se resava kupovinom "ugaonih" sata kablova, kod kojih je konektor pod pravim uglom u odnosu na kabl.
 
ja imam lcx i lbx sa sata kablovima i naguzvam ih lepo i sve zajedno stoji...
ionako mi je u zadnje vreme palo vise sata kablova shaka nego sto cu potrositi skoro, tako da nije problem ni ako otkazu |>
 
Kablic se savije ali daleko od toga da mora da se lomi. Inace ja sam sinice malo preradio tako da sam mogao da gurnem hard skroz od bocne strane da bi mogao da mi stane ata to sata adapter koji ima 2-2.5cm i moglo je da stane lepo.
 
A gde inace mogu da se nadju ugaoni sata kablovi kod nas?
 
Samo da napomenem da to ne važi za sva nova Chieftec kućišta, mislim da je problem sa Matrix serijom. Dragon je recimo i dalje kako treba, i u DG i u DX varijanti.

Što se Chief-a tiče, treba povesti računa i pri kupovini dodatnih ventilatora, pošto DX stiže sa rupom za 12cm fan pozadi, a ne kako piše na sajtu i katalozima dobavljača 2 x 8cm.
 
nidza je napisao(la):
Što se Chief-a tiče, treba povesti računa i pri kupovini dodatnih ventilatora, pošto DX stiže sa rupom za 12cm fan pozadi, a ne kako piše na sajtu i katalozima dobavljača 2 x 8cm.

to jeste, stasta ima, a ostali ventilatori su najcesce 92mm
 
@Cartman

glupo pitanje, esi probo da zatvoris stranicu ili ti se to cinilo pre zatvarnja pa nisi ni probo?
zato sto u principu moze da se zatvori, malo zguzvano al ne bi trebalo da smeta, makar na IDE hddovima ne smeta
 
Moje je kuciste lbx serije, jes da je tesno kod sata kabla, ali nisam ni jednom imao problema, a imam standardni sata kabl.
 
Ja rabim kablove sa 90 stepeni prikljucima.... moram reci da mnogo bolje i cvrsce drze kontakt nego 99% onih koji stignu uz ploce. Sto ce tice nabavke PA.... uzeo sam ih u jednoj velikoj firmi ;)
 
da ne otvaram nov topic o LBX/LCX...
pozadi je 12cm vent+ako imate napajanje koje vuce vazduh odozdo
(kao vecina danasnjih)+cooler na CPU, to je 3 vazdusne struje na jednom mestu, jedna preko druge. Kako staviti 12-u? "Verovatno" da vuce napolje vazduh jer je gore.
Jel p5robo neko da napravi neku tubu koja bi direktno vodila od leve ivice do CPU kulera vazduh? Jel ima tako nesto gotovo?
 
okmijun je napisao(la):
@Cartman

glupo pitanje, esi probo da zatvoris stranicu ili ti se to cinilo pre zatvarnja pa nisi ni probo?
zato sto u principu moze da se zatvori, malo zguzvano al ne bi trebalo da smeta, makar na IDE hddovima ne smeta

pa da, zbog poluge se ne oseti nikakav otpor prilikom zatvaranja stranice, ali kad sam olovkom zabelezio koliko se savija pa postupak ponovio rukom, video sam da to uopste nija mala sila (vidi se kako vuce stampani plocu hdd-a na dole).
Ili cu da nabavim manje krut kabl ili kabl sa ugaonim konektorom. Sto se tice ugaonog konektora nadam se da nije takav na oba kraja kabla :) a verovatno je da ce sata kabli ici na dole, jer mi kabl od napajanja ide na gore :)
Svidja mi se ideja gde se shine gurnu preko granicnika.
 
@okmijun
Da ne mislis na Chieftec Fan-duct?
 
e sta je to? Chieftec Fan-duct?

sad sam vido, de to ima kod nas?
 
Poslednja izmena:
Bilo bi najjednostavnije da napisete gde moze da se nabave kod nas ugaoni sata kablovi, po drugi put pitam.
 
@okmijun
Fun-duct ima u cenoniku Pin-a ali kad sam ga narucio rekli su da tek treba da stigne sa novom posiljkom a kada ce to biti nemaju pojma.
 
Ja nisam imao problem te prirode sa mojim uredjajima !!
ima lufta par milimetara izmedju kabla i stranice !!
 
okmijun je napisao(la):
Jel p5robo neko da napravi neku tubu koja bi direktno vodila od leve ivice do CPU kulera vazduh? Jel ima tako nesto gotovo?

Koliko znam bilo je da se nadje bas Chieftec-ov funduct predvidjen da se montira na bocnu stranu.
 
Koliko znam bilo je da se nadje bas Chieftec-ov funduct predvidjen da se montira na bocnu stranu.

i ja mislim da je tako......

imam chieftec lcx 01 i imam problema sa prasinom.ne znam da li postoje neki fiteri da se nabace da samanjim kolicinu prasine koja ulazi u kuciste.


@okmijum

i ja sam se isto pitao....da li mi uopste treba 12cm ventilator.
 
Poslednja izmena:
FUN-DUCT...gde? par firmi ga ima u cenovniku, al sekretarice kazu
"e sad znam da imamo i to!" :) , niko ga nema stvarno.
ventilatori....ni meni nije jasno, ono bolje je sigurno kad vuce napolje, al to je 3 ventilatora na malom prostoru, i to sve pravac preko pravca, zbog toga i mislim da je fun-duct skoro obavezan.
filteri su isto bili u nekim cenovnicima, al mislim i da zenske carape mogu da odrade taj poso
 
I ja imam lcx vec duze vreme i nema problema sa SATA kablicem iako je savijen, ima lufta nekoliko milimetara zasigurno. Inace za prasinu najjeftinije resenje kupiti mrezicu za komarce, ali sivu em je kvalitetnija em je zelena bas ruzna kad se stavi. Iseces i zalepis sa unutrasnje strane iza rupica na bocnim stranicama i smanjices ulazak prasine. Druga varijanta je da nadjes sundjer koji ide u kutiji od ploce ili grafike, ali onaj sivkasto crn koji nije toliko gust, onda smanjujes malo dotok vazduha ali su efekti vezani za kolicinu prasine odlicni.

Pozdrav!
 
@DraCulaX

a da li znas gde bio mogao da nadjem tu sivu mrezicu za komarce?
u kojoj meri pomaze.....

sto se tice sundjera....imam jedan takav od ploce,ali mi se cini da je solidne debljine...ne znam kako bi se ponasao ka filter...mozda da mu izbusim koju rupicu.... ;)
 
Poslednja izmena:
Imas na buvljaku na Novom Beogradu, ali ima ga i po radnjama tipa farbare ili neke sa gradjevinskim materijalom recimo.
Sto se tice prasine pomaze jer se na mrezici talozi pa onda posle nekog vremena izduvas ili usisas i to je to, naravno 100% tesko da moze da zaustavi jer mora da postoji protok vazduha. Za sundjer trazi sto tanji, jer sto je deblji i gustina mu je veca.

Pozdrav!
 
nabavio sam sundjer,ali mi se cini da je malo deblji...

kada zavrsim sa sljakom odhoh da kupim mrezicu....

hvala.
 
Eto ja sam stavio, na prednjoj strani ispred usisnog ventilatora filter koji ide u aspirator, tojest isekao odgovarajuce dimenzije i prepolovio debljinu skalperom (sad je izmedju 3-5mm) i to je to. Moze se to i na bocnu stranu zalepiti samo moram prvo ofarbati taj materijal (koji je belo-sive boje), jer malo odudara od crnog.
 
nabavio sam sundjer,ali mi se cini da je malo deblji...

kada zavrsim sa sljakom odhoh da kupim mrezicu....

hvala.

Bolje uzmi najlon čarape :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno