Šta je novo?

CD/DVD player za PIONEER VSX-S510

Despot92

Poznat
Učlanjen(a)
29.10.2021
Poruke
48
Poena
25
Pozdrav ljudi.
Ćale ima PIONEER VSX-S510 sa 5.1 sistemom na koji je bio povezan neki SONY DVD preko koga je slušao CD-ove. E sada DVD je crko, i rekao mi je da mu potražim neki do 200 evra. Da li imte neku preporuku šta gledati, da li DVD, CD PLAYER ili neku mini liniju i koji način povezivanja gledati?
 

Prilozi

  • pioneer-vsx-s510-av-receiver-6x110w-slika-194093152.jpg
    pioneer-vsx-s510-av-receiver-6x110w-slika-194093152.jpg
    28.7 KB · Pregleda: 30
  • Pioneer_VSX_S510_Back.jpg
    Pioneer_VSX_S510_Back.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 30
Moj predlog je polovni Pioneer DV-300, DV-393 za dvadesetak evra, odlični su za slušanje CD-a, pa iako crkne kupiš ponovo - mislim da danas kupovati novi CD plejer nema smisla.
A povezati možeš klasićno preko stereo 2x2 RCA konektora ili digitalno preko optičkog kabla.
 
Moj predlog je polovni Pioneer DV-300, DV-393 za dvadesetak evra, odlični su za slušanje CD-a, pa iako crkne kupiš ponovo - mislim da danas kupovati novi CD plejer nema smisla.
A povezati možeš klasićno preko stereo 2x2 RCA konektora ili digitalno preko optičkog kabla.
Hvala na odgovoru. Jel može slika tog optičkog kabla kako izgleda, pošto se ne razumem baš u to. :)
 
Боље коакс спдиф веза.
 

Prilozi

  • IMG_20230804_114015.jpg
    IMG_20230804_114015.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći i odgovorima. Kakav bi bio rezultat kada bi se povezao sa HDMI kablom?
 
Pomenute Pioneer sprave nemaju HDMI.
A emaju ni opticku digitalnu konekciju. Jedina opcija je koaksijalna veza.

Da bi imao optiku - potreban je recimo DV-575.
 
Poslednja izmena:
Pomenute Pioneer sprave nemaju HDMI.
A emaju ni opticku digitalnu konekciju. Jedina opcija je koaksijalna veza.

Da bi imao optiku - potreban je recimo DV-575.
Video sam da ovi nemaju HDMI, ali sam pitao ako bi se možda uzeo neki novije generacije sa HDMI.
 
Jel ti treba slika, tj. video ili samo CD plejer?
Zvucno je HDMI najlosija opcija, ali za tu klasu je totalno nebitno.
 
Pozdrav ljudi.
Ćale ima PIONEER VSX-S510 sa 5.1 sistemom na koji je bio povezan neki SONY DVD preko koga je slušao CD-ove. E sada DVD je crko, i rekao mi je da mu potražim neki do 200 evra. Da li imte neku preporuku šta gledati, da li DVD, CD PLAYER ili neku mini liniju i koji način povezivanja gledati?
Odličan CD transport i skoro pa nepoderivi laser.
Kupiš još neki običan 75 omski coax kabl i to je to.
 
Odličan CD transport i skoro pa nepoderivi laser.
Kupiš još neki običan 75 omski coax kabl i to je to.
Hvala puno na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno