Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

Mali paket može biti do 2kg a što se tiče bar kodova to ti je broj pošiljke kojim juriš po trakerima i na trećoj strani imaš razjašnjeno po UPU standardu a tarife za otvaranje su u dopunskim uslugama i uslugama po službenoj dužnosti Pošte Srbije.
@sammy
Ne želim da ulazim u debatu oko banalnih stvari ali Carina i Pošta su dve različite kuće i nemaju ništa zajedničko te ne znam kako bi neko mogao da objedini zaduženja. Za sebe znam ako stigne nešta i treba da se plati ili prihvatim ili pišem prigovor ako je cifra nebulozna.
Da dopunim ovo je tema o carini na pošiljke a PDV se verovatno smatra uobičajenoj stvari te mislim da je diskusija otišla debeli off.
 
Za PDV ili carinu i PDV od uprave carina dobijem postansko-carinsku deklaraciju sa tezinom, vrednoscu, obracunatim troskovima, itd. Od Poste ne dobijem nista, sem ukupnog iznosa na papiru koji potpisujem i drugog (bez pdv-a i carine) nazvrljanog na paketu. Otprilike kao da kupimo nesto online i znamo cenu proizvoda a kurir proizvoljno ili po nekom njemu znanom tarifniku doda jos neki iznos.
 
@Mali Perica , moguce da si promasio poentu, ti dobijes dakle papir od carine na recimo primera radi 2000 dinara, medjutim u posti ti kazu da treba da platis 2400 dinara, tih 400 dinara nigde nije zapisano, znaci samo usmeno si dobio tu taj iznos, nema ni fiskalnog racuna, nema nikakvog dokaza da si uopste platio nesto i koliko. To nije u redu, nadam se da si sada razumeo. Teoretski, osoba koja radi na salteru, moze da ti kaze 2800 dinara i ako pretpostavimo da je stvarni iznos koji treba da se plati 2400 dinara, tu razliku od 400 dinara ta osoba stavi sebi u dzep. Nema nikakvog traga o transakciji, samo potpis da si preuzeo posiljku.
 
Na papiru koji potpisujes stoji tacno koliko treba da platis i u dinar toliko placas.

Na istom papiru ispod i iznad tebe stoje ljudi i ko koliko placa ili ne placa.

Zamerka je sto se ne zna taksativno sta se placa nego samo finalna brojka.
 
Mozda mi promaklo to, ne praktikujem to cesto, ok onda, cinilo mi se kao da je neka knjiga, nisam mnogo ni zagledao.
Ali svejedno, trebalo bi i da se dobije neki "papir" o obavljenoj transakciji, pa makar samo finalan iznos bio na tom papiru.
U pitanju je ipak drzavna firma a ne kineska robna kuca, bez uvrede njima.
 
19.04.2024 08:55:44RSBEGCОтпремa
19.04.2024 08:19:4610200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремa
19.04.2024 06:53:1111003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
18.04.2024 17:36:2620200 ГПЦ НОВИ САДОтпремa
30.03.2024 10:12:2711003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
30.03.2024 09:41:2711003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
26.03.2024 15:36:00HU-HU1005Пријем

Prosla carinu ili?
 
Stigao 5700x3d danas, posle 30+ dana na NS carini. Plaćen 174.97$. Kinez napisao 19$ a na pošiljci piše da je 5700x3d. Otvoreno i naplaćeno 588din.
 
Kllisre 2 x 16GB od Factory Direct Collected Store, stavili 36$ za value (cena sa popustom bila 31$) i naplatili su PDV na to (~850din), nisu ni otvorili paket. Da je nizi value ne bi ni otislo, uzimajte od drugih prodavnica ako naidjete. Inace radi sve okej ne daje greske na memtestu, ingame isti FPS kao sa Fury CL16.
 
Stoji mi bt zvucnik na carini 2 nedelje, pa reko da probam da ubrzam da stigne za praznike poslao sam im e-mailom, tracking number (vidi se na posta.rs trackingu da je stiglo za carinu) i screen shotove kupovine.
Ali su mi trazili sa carine da im dostavim, kako bi povezali sa predmetom: broj uvozno poštansko-carinske prijave u koju je upisana pošiljka ako je prijavljena od strane JP Pošta Srbije za carinski pregled?
Pretpostavljam da to nemam niti mogu roditi? :)
 
U prevodu skinuli su te s k na fin način 🙂
 
6 tisuća dinara na Mini PC od 150 evra. Što je okej. Prošli put prošao bez plaćanja, ne može svaki put :)
 
Stoji mi bt zvucnik na carini 2 nedelje, pa reko da probam da ubrzam da stigne za praznike poslao sam im e-mailom, tracking number (vidi se na posta.rs trackingu da je stiglo za carinu) i screen shotove kupovine.
Ali su mi trazili sa carine da im dostavim, kako bi povezali sa predmetom: broj uvozno poštansko-carinske prijave u koju je upisana pošiljka ako je prijavljena od strane JP Pošta Srbije za carinski pregled?
Pretpostavljam da to nemam niti mogu roditi? :)
Ista priča i mene su uputili na poštu carinjenja i da tražim broj carinske prijave jer oni na carini ne evidentiraju pakete po poštanskim nego po carinskim brojevima (brojevima carinske prijave).
Čak su mi poslali i link sa mailovima i brojevima tel. poštii carinjenja, ali naravno tu se niko ne javlja, a na mail ne odgovaraju.
Začarani krug.
 
Nazad
Vrh Dno