Šta je novo?

Capturing problem

Gile

Čuven
Učlanjen(a)
29.10.2002
Poruke
44
Poena
604
Posedujem MSI GeForce 4 MX 460 VIVO i sve radi bez problema.
Kada prebacujem sliku sa videa, TV-a, kamere,... u Adobe Premiere 6.5 (ili nekom drugom capture programu), oni mi uvek moj *.avi fajl kompresuju u 'UYVY', Microsoft YUV format (a ja lepo postavim full frames - uncompressed).
Kada taj isti fajl posle prebacim u uncompressed, on izgubi na kvalitetu (manje boja,...).
Znaci ja bih zeleo da kada postavim uncompressed da tako i bude, a ne 'UYVY', Microsoft YUV format ili neki drugi compressor.
Kako to da postignem i da li postoji neki drugi program koji to moze??
(kada napravim neku animaciju u 3D studiu, i postavim full frames tako i bude.)

Sve ovo mi je potrebno jer Adobe Premiere 6.5 (i 6.0 i drugi programi) nece da radi sa tim formatom. Da li bih od nekuda mogao da skinem taj codec ili sta je vec???? Bilo koji savet i resenje je dobrodosao!!!

Hvala. GILE.
 
hmm.. nisam bas 100% siguran, ali mislim da UYVY nije nikakva kompresija. Kao sto je wav.
Dakle, to je bas 'uncompressed'.
Inace, to sto pise da je Microsoft YUV, ne moras bas da se cimas... isto kao kada se radi capture sa firewire, pise da je Microsoft DV Codec, ustvari podaci samo klize sa kamere na hard bez ikakve rekompresije.
 
da, ali u Win XP-u, Premiere 6.5 mi kada bilo koji efekat primenim na takav *.avi, u daje samo crn ekran(prozor Monitor).

Znaci nece da mi prikazuje efekte na takvim fajlovima. (na drugim hoce MPEG, DivX,...).
 
Probaj iz Virtual Dub-a ili Ulead-a.
A probaj i iz Premiere-a kad treba da snimis file da mu promenis Settings (sto se pojavi prilikom snimanja). Tu izaberi vrstu kompresije.
 
Pa pokusavao sam ja u Premieru da promenim tip kompresije u uncompressed, ali ga on ipak stavi u MS-YUV. (a Premier u XP-u nece da radi sa takvim formatom).
 
premiere 6.5 inace cesto cudno radi pod xp-om...
i ja trazim resenje za yuv , koji premiere ne uvlaci, tj importuje ali ponekad radi, a ponekad prikazuje samo crn ekran pri previevu ili exportu...
moj savet je da koristis huffyuv ili mjpeg loseless kodeke...
 
Probaj Pic Video codec (MJPEG) ja ga dugo koristim. Radi savrseno, na max kvalitetu - 20, to ti je za njega uncopressed ide do 13 MB/s, dok kvalitet 19 je do 5 MB/s. Slika je super a i vidi ga i premijer tako da kad u setinsima ga izaberes kao codec radis normalno montazu sa preview u prozoru. Ja tako radi sebi pripremu za encodiranje u MPEG2 za DVD.
 
Jos jedno pitanje. U Win ME mi Premiere 6.5(i 5.0,6.0)rade sa svim video formatima, ali posle nekog vremena "iskoce" sa pratecom porukom "unknown error"!! (i posle toga svi drugi programi javljaju istu gresku sve dok ne restartujem comp).
Da li postoji neki patch za to ili je to sve zbog glupavog Win ME ??
 
Nazad
Vrh Dno