Šta je novo?

canon SL1, canon T5, nikon D3200

sljamka

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2005
Poruke
222
Poena
319
Preporuka za jedan od ovih modela uz malo obrazlozenje. Sta biste preporucili pocetniku od ovoga, hvala.
 
Nisi rekao uz koji paket, da li hoćeš aparat zajedno sa kit objektivom i kojim tačno ?

Dakle, još jedno pitanje. Da li ti DLSR aparat treba zbog nečeg konkretnog ili hoćeš samo onako da ga imaš ?


Početniku je bilo šta dobro, Canon 100D je dosta dobar ali ne znam da li je pala cena. Ako ne, Canon 1100D (naslednik je 1200D ali je malko skuplji, ima novi senzor i bolji je sveukupno od 1100D).

Ako preferiraš ipak više Nikon, D3100 ti je dovoljan, pre svega zbog cene.
 
A Holy Experience
 
Ja imam Canon 100D/SL1, ali ostale nisam video tako da ti necu dati preporuku u odnosu na njih.
Ako te nesto konkretno zanima vezano za 100D, shoot.
 
Poslednja izmena:
Obicno dolaze sa 18/55 jet to dovoljno dobro ili mi treba 18/105. Treba mi jer volim da fotografisem onako amaterski, ucio sam malo o tome nekada. U pitanju je dobra kupovina vise nego bojazan da mi nece sluziti dobro sa zna hem koje imam sada.
 
Zanima me jet to isti aparat sl1 I d 100 koji objektiv da uzmem 18/55 ili 18 105. Koja je prakticna razlika izmedju dva. Koja je cena trenutno sa razlicitim objektivima
 
Ne preferiram nikon nego na sajtovima izlazi kao dobro ocenjen, bolje nego ostali zbog toga Sam ga uvrstio u izbor. Zasto niko ne pominje t5 rebel jel toliko losiji. Hvala svima
 
Rebeli su brand za US trziste.
Ono sto je u EU Canon 100D u US je Canon Rebel SL1. Identicna stvar.
Takodje, uz Canon 100D/SL1 dolazi nova verzija (od 2013. cini mi se) kit 18-55mm objektiva (IS STM) koji ima prilicno brz i tih autofocus, upotrebljiv i za video.
Za pocetak, pogledaj ovaj review, a kasnije mozes procitati i ozbiljnije review-ove.
 
Uzmi 100D ako imaš para i vidi koliki zum ti treba. Ili D3100 ili Canon 1200D ako ga nađeš i budeš zadovoljan sa cenom, jer se on pojavio tek pre 5-6 meseci (ako se dobro sećam).

Zar nemaš nigde da probaš i vidiš koji zum ti je dovoljan, da li 18-55 ili 18-105 ??? Na osnovu toga odluči sa kojim kit objektivom ćeš uzeti aparat. Da li te interesuje da slikaš ptice i divljinu ili ti zum nije toliko potreban jer fotografišeš u gradu i portrete.
 
Rebeli su brand za US trziste.
Ono sto je u EU Canon 100D u US je Canon Rebel SL1. Identicna stvar.
Takodje, uz Canon 100D/SL1 dolazi nova verzija (od 2013. cini mi se) kit 18-55mm objektiva (IS STM) koji ima prilicno brz i tih autofocus, upotrebljiv i za video.
Za pocetak, pogledaj ovaj review, a kasnije mozes procitati i ozbiljnije review-ove.

hvala jel to znaci da je rebel t5 u stvari 1200D jel bolji sl1 ili 1200D?
 
Uzmi 100D ako imaš para i vidi koliki zum ti treba. Ili D3100 ili Canon 1200D ako ga nađeš i budeš zadovoljan sa cenom, jer se on pojavio tek pre 5-6 meseci (ako se dobro sećam).

Zar nemaš nigde da probaš i vidiš koji zum ti je dovoljan, da li 18-55 ili 18-105 ??? Na osnovu toga odluči sa kojim kit objektivom ćeš uzeti aparat. Da li te interesuje da slikaš ptice i divljinu ili ti zum nije toliko potreban jer fotografišeš u gradu i portrete.

ok ako je on bolji od 1200D uzecu njega reci mi mogu li sa 18-55 da napravim dobr fotografije vecih objejata, sta 18 -55 u prakticnom smislu znaci? koje su mogucnosti.
58mm 2X Professional Telephoto Tele Lens
58MM 0.43x Professional Wide Angle Lens with Macro
Hoce li i ovo pomoci i sta je to u prakticnom smislu. Hvala
 
Poslednja izmena:
ok ako je on bolji od 1200D uzecu njega reci mi mogu li sa 18-55 da napravim dobr fotografije vecih objejata, sta 18 -55 u prakticnom smislu znaci? koje su mogucnosti.
58mm 2X Professional Telephoto Tele Lens
58MM 0.43x Professional Wide Angle Lens with Macro
Hoce li i ovo pomoci i sta je to u prakticnom smislu. Hvala

Uh uh, ti si dakle skroz nov u vodama foto-aparata. Neću da zvučim grubo, jer to nisam, ali trebao bi da potražiš neke tutorijale o osnovnim stvarima oko objektiva i tehnike fotografisanja. Dogovoreno ?

U principu, 18-55 meni nikako ne bi bio dovoljan jer je to veoma mali zum opseg, ne možeš da očekuješ neka čuda sa njim. Već 18-105 mm je bolje, ne znam vidi probaj negde od nekoga oba zuma da bi imao predstavu. Džabe ti ja ovde pričam kad nemaš predstavu o tome, moraš da probaš negde, vidi snađi se da nađeš nekog druga/poznanika koji ima DLSR aparat.


Takođe kvalitet fotografije ne zavisi samo od dobrog senzora i procesora, već itekako zavisi i od kvaliteta objektiva tj. optike. Nije isto kit zum i zum koji je skuplji 100 evra od njega a istog raspona je. Nadam se da kapiraš šta hoću reći.


1200D ili 100D uzmi, 1200D proveri na netu kako se pokazao jer o njemu nisam ništa čitao. Ima najnoviji senzor, e sad da li je bolji od onog u 100D sad ne bi znao da ti kažem. Vidi malo sajtove:

www.photographyblog.com
www.dpreview.com


Evo ti testovi oba aparata pa gledaj da ih pročitaš, ali OBAVEZNO da ne bi postavljao jedna te ista pitanja.


http://www.expertreviews.co.uk/digital-cameras/1308337/canon-eos-1200d
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_1200d_review/
http://www.trustedreviews.com/canon-eos-1200d_Digital-Camera_review


Canon 100D testovi :

http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-100d-rebel-sl1
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_100d_review/
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_Rebel_SL1_100D/


Vidi pročitaj ih i onda oceni šta je za tebe bolje od ova dva, ali bilo koji da uzmeš nećeš pogrešiti budi siguran. Ključno je samo za koji objektiv ćeš se opredeliti !!!
 
Poslednja izmena:
Canon 100D dolazi kao kit uz 18-55mm IS STM.
Uzmes to, eventualno i neki jeftin prime: 50mm 1.8 ili 40mm 2.8, to ti je sasvim dovoljno da se upoznas sa aparatom, da vidis lepote brzog prime objektiva u odnosu na kit, vidis u kom opsegu najcesce fotkas i sta ti nedostaje.
Kao pocetniku (kao sto sam i sam) to je i vise nego dovoljno za pocetak, tj dok ne krene da te svrbi sta to mogu bolja stakla i veci opsezi (kao mene).

Cvako izgleda je SL1 + 40mm 2.8.
z-canon-sl1-1b_orig.jpg
Kompaktnije a DSLR ne moze.
 
58mm 2X Professional Telephoto Tele Lens
58MM 0.43x Professional Wide Angle Lens with Macro

Te varijante zaboravi. Nedovoljno dobro (da ne kazem nesto drugo) a samo dodatna skalamerija i placas. Bolje te pare + malo dodas i umesto 18-55 uzmes 18-135 objektiv. A mozes da krenes i sa 18-55, dovoljno je jeftin, pristojan, plus neki jeftini fiksni, npr. taj 50 f1.8 (sto rece Jox, da osetis sta znaci velika blenda).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Kupicu rebel sl1 18/55 definitivno. Molim vas kazite mi vrede li gore pomenuta - sto Sam ja pomenuo ili da idem na ove sto ste preporucili koja je prakticna razlika za sta sluze I sta se njima dobija. Ako resim koji da ozmem Od ova dva sto ste preporucili . Hvala
 
Uozbilj se malo drug ako nije problem ljudi pokusavaju da budu konstruktivni I pomognu, hvala svima

Driver hoce da kaze (kad vec moram da pojasnjavam) kako uopste nije prioritet da li je digic4 ili noviji, kako to ne treba da bude presudna stvar. Pa evo, Canon 7D ima digic4, pa nesto ne vidim da je hendikepiran time.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Driver hoce da kaze (kad vec moram da pojasnjavam) kako uopste nije prioritet da li je digic4 ili noviji, kako to ne treba da bude presudna stvar. Pa evo, Canon 7D ima digic4, pa nesto ne vidim da je hendikepiran time.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
Kizo brate rodjeni mozes li da mi kazes ovosto sampitao oko ovih dodataka pusti procesor molim te evo spremamse da kupim
pisi ako si tu
 
Ti treba da gledas EF-S i/ili EF objektive. EF-M je za Canonov EOS M mirroless.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
kizo covek si, hvala. Evo pazario sam Canon rebel SL1 sa 18-55 sa ovim glupostima jer dolazi tako, gluposti me ne kostaju nista. A videcu ako naidjem na povoljnu cenu da uzmem i neki od ova dva sto rece Jox. Sta mislis koji je bolje da uzmem. Hvala svima.
 
Zavisi. 50icu 1.8 II sam koristio, lepu sliku ima kad ubode fokus. Al cesto hoce da omasi. Mada, za pare koliko kosta (posebno polovan) odlicno radi. Za 40 f2.8 STM sam cuo da fino radi, od lepe slike do dobrog fokusa. Tako da vidi sta ti je bitno - 50ica je vise za zezanje i upoznavanje "velikih blendi", a 40 f2.8 je (rekao bih) ozbiljnija "sprava".

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
videcu ako naidjem na povoljnu cenu da uzmem i neki od ova dva sto rece Jox. Sta mislis koji je bolje da uzmem.

40mm je mnogo kvalitetnije izrade, brzeg fokusa, tisi, kompaktniji (ko pravljen za 100D :) ). Sa druge strane, sporiji od 50mm i skuplji.
Takodje, na crop senzoru, 40mm objektiv ce ti biti upotrebljiviji.

Imam oba objektiva i da treba da biram jedan, 40mm bez dileme.
 
Poslednja izmena:
40mm je mnogo kvalitetnije izrade, brzeg fokusa, tisi, kompaktniji (ko pravljen za 100D :) ). Sa druge strane, sporiji od 50mm i skuplji.
Takodje, na crop senzoru, 40mm objektiv ce ti biti upotrebljiviji.

Imam oba objektiva i da treba da biram jedan, 40mm bez dileme.

E, tako se to radi. Jel mozda znas koja je cena za 40-eticu novu, kako se krece. Hvala.
 
Jel mozda znas koja je cena za 40-eticu novu, kako se krece. Hvala.

Ja ga uzeo sa BHPhotoVideo(.com)
Redovna cena je 200$, ali je cesto spuste na 150$ (akcija i sl).

Kao sto neko vec rece, ako odes u prodavnicu ili narucis da ti stigne u NY, platices sales tax.
Ako narucis na adresu u nekoj drugoj drzavi, nema nikakvih dodatnih poreza (a i shipping je free).

Cene kod nas ne znam...
 
tako kazi

Ja ga uzeo sa BHPhotoVideo(.com)
Redovna cena je 200$, ali je cesto spuste na 150$ (akcija i sl).

Kao sto neko vec rece, ako odes u prodavnicu ili narucis da ti stigne u NY, platices sales tax.
Ako narucis na adresu u nekoj drugoj drzavi, nema nikakvih dodatnih poreza (a i shipping je free).

Cene kod nas ne znam...

Stigao je komplet, na prvi pogled stvarno je super. Hvala za link ako ubodem snizenje kupujem ga od njih ako ne videcu da iskopam nesto drugo. Reci mi jesu li punjaci univerzalni 110 - 220v ili moram da uzmem adapter da bi koristio u srbiji.
 
Nazad
Vrh Dno