Šta je novo?

Canon S3IS + PQI SD 2GB kartica problem.

radar

Čuven
Učlanjen(a)
01.10.2001
Poruke
437
Poena
619
Problem nastaje kada snimam video klipove malo veće dužine, recimo duže od 5 minuta ili "teže" od 500 MB. U tim slučajevima prebacivanje sa kartice na kompjuter protekne bez problema, ali na hard disku se pojavi samo fajl veličine 0 kb koji je naravno neupotrebljiv. Pokušao sam prebacivanje preko različitih vrsta software-a, ali je uvek rezultat isti. Kraći klipovi i fotografije se iskopiraju bez problema, a problem nastaje samo sa većim fajlovima. Nisam primetio tačno pravilo, ali kao što rekoh to su uglavnom klipovi koji su duži od 5 minuta ili veći od 500 MB. Inače, aparat podržava snimanje klipova dužine do 1 h ili do 1 GB.
 
Poslednja izmena:
Kako ih prebacujes preko USBa ili preko citaca kartica? Pretpostavljam da radis ono prvo, a predlazem to da probas sa citacem.
 
Kako ih prebacujes preko USBa ili preko citaca kartica? Pretpostavljam da radis ono prvo, a predlazem to da probas sa citacem.

Da, da, preko USB-a. Nemam gde da probam sa čitačem kartica, a ne bih da kupujem ako neće sigurno da mi pomogne.
 
Probaj nekim drugim programom da prebacuješ sadržaj sa kartice. Već neko vreme imam kameru koja ne može da snima klipove, ali probaj sa Google Picasa, da li ona možda može da ih usisa. U principu je card reader uvek elegantnije rešenje.

Ukoliko filmovi normalno rade na kameri, znači da nije ništa niti do kamere, niti do kompa, nego je problem u konkretnom programu koji koristiš za prebacivanje. U svakom slučaju, nabavi reader.
 
nije mi jasno iz posta da li si koristio za prebacivanje orginalni canonov softver, koji se dobija uz aparat. Ako ga nemas skini sa sajta najnoviji Canon program!!!
 
Probaj nekim drugim programom da prebacuješ sadržaj sa kartice. Već neko vreme imam kameru koja ne može da snima klipove, ali probaj sa Google Picasa, da li ona možda može da ih usisa. U principu je card reader uvek elegantnije rešenje.

Ukoliko filmovi normalno rade na kameri, znači da nije ništa niti do kamere, niti do kompa, nego je problem u konkretnom programu koji koristiš za prebacivanje. U svakom slučaju, nabavi reader.

Da, filmovi normalno rade na kameri. Od software-a sam probao ACDSee, Adobe Lightroom, zatim program koji je došao uz aparat (ne mogu da se setim sada kako se zove) i na kraju Windows Scaner and Cammera Wizard i svaki put je rezultat bio isti, to jest prebacivanje traje normalno, ali na kraju je na hardu samo video fajl veličine 0 kilobajta. Probaću sada i sa Picasa-om, pa ćemo videti.
 
ipak probaj da nadjes resenje tvog problema na CanonUSA sajtu!!!!!!
 
Kada priključiš aparat na kompjuter, da li ga u exploreru vidiš kao još jedan HDD? Možeš li odatle direktno (sa kartice) pustiti film na kompu i prekopirati (sa čuvenim drag & drop programomm :) , ili sa onim drugim, copy-paste :) ) fajlove na komp?
 
Ne vide se Canoni kao Mass Storage. Svi rade kroz WIA drajver, zato i prave ovolike probleme. Card reader je jedino kulturno rešenje u ovom slučaju. Zaboraviš drajver i probleme.
 
Blesav li sam ja, ali moj Canon A610 a i stari A70 se vide u win exploreru. (Vidi atachment)

Nije klasičan mass storage jer se ne može na njega snimati niti u task baru ima mogućnost safetly remove, ali vidi se kao još jedan drive i sa njega se fajlovi mogu prevući bilo gde. I to sve bez bilo kakvih dodatnih instalacija. Nikada nisam instalisao ni jedan od programa dobijenih uz aparat.
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 50
Čitač je rešio problem. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno