Šta je novo?

C2d 6400 Oc

Misko svaka cast za rezultat :) Ugrozices ove korisnike sa 4MB L2 kesa :)
 
Spi bez tvikovanja ma xp-u, bice kasnije i na 2k3 i na xp sa tvikovima.

p.s. Sad ne mogu vise da ga pogledam :D, al kolko se secam 631B je.
 

Prilozi

  • 64003.JPG
    64003.JPG
    257.8 KB · Pregleda: 141
Pise na kutiji :)
Inace, kloka se ludacki.
Samo napred.
 
Poslednja izmena:
Pa brate gde nalazite te primerke...:wave:
 
Svaka cast.
Koliki je napon za cpu i na kojoj temp?
 
Cime hladis chipset?
Koliki je napon na memorijama?
Ovaj klok drzis za svaki dan ili samo radi testa?
Kolika je temp. u idle/full load?
 
Pa brate gde nalazite te primerke...:wave:

handpicked ;)

Хидрометеоролошки Завод Србије ..........kaze vlaznost 52% ,temperatura 0 C,
idealno za O/C ;) :p

:wave:

Znam znam, ali nisam bio kod kuce celu noc, jbga sad opet magla :wall: , al videcu veceras da to poteram malo, stravicne probleme imam na relaciji ram<>ploca, kad idem na neke sumanute fsb-ove.

Svaka cast.
Koliki je napon za cpu i na kojoj temp?

1.5V, temp oko 15C, to bar kaze core temp

Cime hladis chipset?
Koliki je napon na memorijama?
Ovaj klok drzis za svaki dan ili samo radi testa?
Kolika je temp. u idle/full load?

Chip set je takodje ladjen aktivno, CM 40mm, telo u principu nista ne bi bilo losije ni sa njegovim, al ga ipak smenih sa CM, napon na ramu, sad je bio 2.6, za svaki dan ga drzim na 3.6ghz, imas u prime stable sve ostale podatke, idle je oko 30-32C
 
Znam znam, ali nisam bio kod kuce celu noc, jbga sad opet magla :wall: , al videcu veceras da to poteram malo, stravicne probleme imam na relaciji ram<>ploca, kad idem na neke sumanute fsb-ove.
O's memoriju? ;)

Cellshock DDR2-1000 CL4... stigla juce iz Svabije :smoke:
Treba da se razradi :-devil-:
 
O's memoriju? ;)

Cellshock DDR2-1000 CL4... stigla juce iz Svabije :smoke:
Treba da se razradi :-devil-:

hmm ne znam da li je do nekompatibilnosti ploca<>ram ili do napojne, napojna na ploci je projektovana za 2.2V, ja ocu 3.2V jasno je gde nastaje problem, plus sto ram tad radi na bolesnoj frekvenciji zategnut, pa je potrosnja jos zesca, pa verovatno napojna sekcija za ram posustaje. napolju se kao prevencija za ocuvanje ploce i memorije (jer napon na 3.2V nije ni blizu lepo ispeglan kao na 2.2V) koristi DDR maximizer, koji je kao plocica ubada se u slobodne ram slotove i on preuzima napajanje ram-a. A i napojna za proc nije neka, oseca se da je 3phase, jer na nekoliko primeraka 6300/6400 kad iskljucim jedno jezgro nista ne dobijam u oc-u, medjutim kod 6600 kad iskljucis proc poleti (vise trosi pa mu znaci).
 
hmm ne znam da li je do nekompatibilnosti ploca<>ram ili do napojne, napojna na ploci je projektovana za 2.2V, ja ocu 3.2V jasno je gde nastaje problem, plus sto ram tad radi na bolesnoj frekvenciji zategnut, pa je potrosnja jos zesca, pa verovatno napojna sekcija za ram posustaje. napolju se kao prevencija za ocuvanje ploce i memorije (jer napon na 3.2V nije ni blizu lepo ispeglan kao na 2.2V) koristi DDR maximizer, koji je kao plocica ubada se u slobodne ram slotove i on preuzima napajanje ram-a. A i napojna za proc nije neka, oseca se da je 3phase, jer na nekoliko primeraka 6300/6400 kad iskljucim jedno jezgro nista ne dobijam u oc-u, medjutim kod 6600 kad iskljucis proc poleti (vise trosi pa mu znaci).
Dobro bre, ako neces, samo tako kazi! :d:d



P.S. Projektovano za 2.2V, ti hoces 3.2V.... hmmmm, nesto mi je tu sumnjivo :smoke:
 
Pustam te do 2.9V, vise ne dam :d:d
Na 3V hocu ja da mu uzmem nevinost, a za posle... posle cemo da vidimo :smoke:
 
Svi koji su poterali Winbond BH5 su izgleda izgubili dusu i sad sve zivo teraju na extremnim voltazama.... Svaka cast za hrabrost da se ide na 3V :) Stvarno extremno...
 
Svi koji su poterali Winbond BH5 su izgleda izgubili dusu i sad sve zivo teraju na extremnim voltazama....
Ih... pa posle 4V, sta je 3V - sitnica! :D
Svaka cast za hrabrost da se ide na 3V :) Stvarno extremno...
Pazi, 3V bi bilo realno, bez problema... za ono preko bi se malo razmisljali. Ali mislim da bi moglo na 3.2-3.3V na kratko, za neki testic... a recimo 3.5V za slikanje, kranje brzopotezno.
Vise nikako.



Valjda... :d
 
3.4 i jace sigurno je ram gotov, kako god ladjen ma na koliko kratko bio. Mozda ne odmah ali bice nacet. 3.2 je ok za neke mini testove, 2.8-2.9 je opusteno i to vazi samo za D9 GKX i GMH, faties i ostale D9ke sa 2.9, debeli svoj max pokazuju na 2.6-2.7
 
Poslednja izmena:
Ma, samo da Monteboy ne procita ovo... :d
 

Prilozi

  • ScreenShot007.png
    ScreenShot007.png
    398.9 KB · Pregleda: 99
Dekara vas presisa...svaka chast brate!hoces li ici na max ili ces se zadovoljiti trenutnom situacijom
?

Ma nema tu presisavanja :d, mi smo drugari :smash: .
Sto se tice max rezultata, pa naravno da se necu zadovoljiti ovim :smoke: , ovo je rezultat 1h posle stavljanja procesora u masinu, ali to tek posle praznika, kad se vratim u bg.

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno