Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

A boli ih patka da urade nešto na aplikaciji, apdejt poslednji novembar 2015

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni app lepo radi, i na WiFi i na mob. netu, nikad dirao keš niti reintalirao. Samo povremeno server ne radi, ali cak i tade rade USSD upiti (1,8din upit).

Dakle, validna info se može dobiti.
 
Obrisana.
 
NFC vise ne postoji?
 
Ma radi, nego izgleda da MTS nesto baguje :(
Kada koristim 4G MTS ili VIP data konekciju radi bez problema, medjutim desilo mi se vec 3-4x (dva dana zaredom doduse) da na MTS 3G nece prosto.

Cisto da pomenem da sam koristio pre cirka nedelju dana i radilo je, pa ne odbacujem da mozda trenutno nesto ne radi.
 
Moze jedna mala suma, sta trenutno funkcionise od aplikacija za android, za snalazenje u cekanju prevoza?
 
Hvala.
Btw, lol, 2.6 ocena. Fali jedno "report for troll" dugme na ovom play storu.
 
Da, radi i meni.

Btw, juče sam probao net u dva busa, i radimo u oba, čudo :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
U petak popodne/uvece BusPlus app (opet) nije radila, a na stajalištima sa displejom nije se ispisivao spisak dolazećih vozila (vec "BusPlus sistem - grad Beograd"). Sramota.

Pa ipak, USSD upit je i tada korektno radio.
 
Najgore mi je sto preko wifi-a gde god da sam, aplikacija radi odlicno.
A kad sam na 3g mts-u, retko kad radi...
 
Ja kazem da MTS 3G nesto zeza :) MTS 4G radi. VIP radi. Wifi radi.
MTS 3g - problem. Ne uvek ali cesto.
 
Kod kuće /negde na WiFi - BusPlus app radi. Izadjem napolje, 3G MTS net - radi (nemam 4G). Kad ne radi WiFi, ne radi ni MTS 3G i tada obicno ne radi ni info na displejima stanica.

Ne radim ovo često, nemam veliki uzorak, verovatno ste u pravu za MTS 3G da ume da zeza. Meni mnogo češće radi nego sto zeza. ;)
 
Kako mislis ne radi info sa displejima stanica?

Ako mislite da izaberete stanicu, a da se ne vide nijedna linija, to nije bug, niti da ne radi, vec povuce podatke u trenutku kada nema uopste buseva registrovanih za tu stanicu, izgleda.
Ja to vidim po Tempo Viline Vode, gde znam recimo da 44-ka ceka red na Dunav Stanici i ne pokazuje se na mapi nista za tu stanicu - jer bus nije u tranzitu.
Mozda je ovo samo slucajno, pretpostavka je moja samo.
 
Verovatno je mislio na onaj displej što ima na nekim stanicama i koji pokazuje informacije o tome kad stižu busevi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nevezano za taj displej, ovo sto kaze alfa je tacno. Tu sam se ja istripovao kako jedan autobus ne ide sa meni bliske stanice, a posle provalim da u tom momentu nema nijednog u saobracaju. :D
 
Nikad tamo nisam koristio stanicu. Kad se nadjem tamo, skoro sigurno idem pesice do Slavije, pa ne pogledam stanice uopste ;)
 
I sta, fazon imas za koliko koji dolazi na tu stanicu kod pionirskog parka? Broj stanica?
 
Da, isto kao kad ukucaš kod onaj.
Ali to ima na par mesta samo

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako vam je to promaklo?!
Odavno su uveli, ima ih na Slaviji 2 komada (na kružnom i na prelazu u Kralja Milana), pomenuti kod skupštine, kod Ušća... Ipak su to prometna mesta.
 
^ Dobro si pobrojao, ima i na Banovom Brdu, u rekonstruisanoj Vojvode Stepe... Ne vozim se puno, ali ove u centru nisam mogao da ne primetim.

Potvrdjujem zakonitost (90%): kada ne rade ekrani na stanicama (stoji samo "BusPlus sistem") tada ne radi ni mobilna app (sa mapom). Zanimljivo, USSD upiti uvek rade, iako prikazuju istu info kao i ekrani na stanicama.

Takodje moram da kažem da meni sasvim isto radi na WiFi i 3G (suprotno vidjenju Alfe), 4G nemam, dakle ovo ne branim svim silama jer vrlo umereno koristim: ako radi na WiFi radi i na MTS 3G i obratno.
 
Kada ne radi na panelima na stanicama tada ne radi ni aplikacija (kod svih, bez obzira na mrežu i uređaj koji koriste) i to je uvek bilo tako. Sigurno je zato što idu preko istih protokola ili čega već. Tada USSD kodovi rade jer oni idu preko mobilne telefonije.

Mom bratu na Lenovo P780 se dešava da aplikacija ne radi ni na WiFi, dok kod mene na Note 2 na Telenoru uvek radi (izuzev gore navedene situacije). Ko će ga znati do čega je.
 
Meni radi na 3g mts-u, nego aplikacija je blago rečeno loša.

Onaj oblačić sa nazivom stanice zakloni pola mape, i iskreno bolje bi daleko bilo
kada bi pored mape bilo ispisano koliko stanica je udaljen koji autobus, nego ovo sada gde
ti pokazuje samo poziciju na mapi.
 
Nazad
Vrh Dno